یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

«آیت اله مایک»، مدیر جدید سیا برای امور ایران


• گزارش رسانه‌های آمریکا حاکی است که سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سی آی ای، یک کارشناس ضد تروریسم را برای مدیریت دفتر جدید امور ایران، تعیین کرده است ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۱٣ خرداد ۱٣۹۶ -  ٣ ژوئن ۲۰۱۷


گزارش رسانه‌های آمریکا حاکی است که سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سی آی ای، یک کارشناس ضد تروریسم را برای مدیریت دفتر جدید امور ایران، تعیین کرده است.

به گزارش رادیو فردا به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، مدیر تازه امور ایران،مایکل دآندری نام داردکه سابقه طولانی در مبارزه با تروریسم دارد. گفته می شود وی همچنین به القابی مانند «شاهزاده تاریکی» و«آیت الله مایک» مشهور است.
طبق این گزارش، مایکل دآندری پیشتر مسئولیت تعقیب اسامه بن لادن، بینانگذار و نخستین رهبر سازمان القاعده را به عهده داشته است. گفته میشود وی همچنین برنامه حملات پهپادی علیه پیکارجویان اسلامی را هدایت می کرده است.
این در حالی است که وال استریت جورنال، به نقل از مقام‌های آمریکایی می گوید،سی آی‌ای دفتر جدیدی که به طور اختصاصی به امور ایران می پردازد ایجاد کرده است و این نشان می دهد دولت دونالد ترامپ، ایران را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است.
طبق این گزارش، از این به بعد تمام پرسنل، منابع و کارشناسان امور ایران در سازمان سی آی‌ای زیر نظر این دفتر کار خواهند کرد.
نیویورک تایمز نیز گفته است،تعیین مایکل دآندری به عنوان مدیرامور ایران، یک نشانه مهم از رویکرد سختگیرانه دولت دونالد ترامپ در قبال ایران است.
روزنامه «دیلی بیست» نیز با انتشار گزارشی تاکید کرده است، تعیین مایکل دآندری بیانگر موضع دولت ترامپ در مورد حکومت ایران است.
رییس جمهوری آمریکا بهمن ماه گذشته گفته بود: «ایران، دولت شماره یک حامی تروریسم است».

مدیریت مایک پمپیو
نیویورک تایمز همچنین نوشته است، تغییرات در سازمان اطلاعات مرکزی، همچنین نشانگر روش‌های مدیریت مایک پمپیو، مدیر جدید سی آی‌ای است که بیشتر رویکردی جدی تر و تندتر در عرصه اطلاعاتی و عملیات پنهانی خواهد داشت.
آقای پمپیو، عضو پیشین مجلس نمایندگان آمریکا و از اعضای جمهوریخواه کمیته اطلاعاتی این مجلس است که از جانب دونالد ترامپ به ریاست بزرگترین سازمان اطلاعاتی آمریکا برگزیده شد.
روزنامه نیویورک تایمز در ادامه گزارش خود اضافه می کند که ایران یکی از سخت‌ترین هدفها برای سی آی‌ای محسوب می شود و سرویس‌های اطلاعاتی ایران برای مقابله با نفوذ خارجی، نزدیک به چهل سال در تلاش بوده اند.
این روزنامه پس از شرح مشروحی در باره سیاست‌های دولت دونالد ترامپ و تغییرات در سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا گفته است که مایکل دآندریا فردی است که می تواند یک برنامه تهاجمی را بامهارت پیش ببرد.
به گفته این روزنامه، مسولیت جدید آقای دآندریا، با استعدادها و توانایی‌های مدیریتی او همخوانی دارد و اگرچه بسیاری از او می ترسند ولی او نه یک فرد خشن که مدیر دقیق و با دیسیپلینی است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست