یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

صادق لاریجانی: «رفع حصر» یعنی ادامه فتنه!


• صادق لاریجانی در مورد تلاش هایی که برای «رفع حصر» صورت می گیرد، گفت از این تلاش‌ها بوی «فتنه» می‌شنود. او رسانه‌ها را تهدید کرد اگر این موضوع را پیگیری کنند، تحت پیگرد قضائی قرار می‌گیرند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ٨ خرداد ۱٣۹۶ -  ۲۹ می ۲۰۱۷


صادق لاریجانی در جلسه‌ای که دوشنبه ۸ تیر با مسئولان قوه قضائیه برگزار کرد، اعلام کرد که در پشت پرده تلاش‌هایی برای رفع حصر محصوران انجام می‌شود. رئیس قوه قضائیه گفت از این تلاش‌ها بوی «فتنه» می‌شنود. او رسانه‌های طرفدار دولت را تهدید کرد که اگر این موضوع را پیگیری کنند، تحت پیگرد قضائی قرار می‌گیرند.

اداره کل روابط عمومی قوه قضائیه گزارش داده است که صادق لاریجانی در جمع گروهی از مسئولان قوه قضائیه با انتقاد از شعارهایی که طرفداران حسن روحانی در کارزار انتخاباتی او در برخی شهرها مانند کرمانشاه و همدان و تهران برای رفع حصر محصوران سر داده بودند، گفته است:
«در فضایی قرار داریم که عده‌ای به دنبال جریان‌سازی پوپولیستی برای ایستادن در مقابل تصمیمات نهادهای قانونی کشور هستند. از اتاق‌های فکر آنان خبر می‌رسد که می‌گویند تا التهابات انتخاباتی باقی‌ست و فضا داغ است، باقی منویات خود را دنبال کنیم و سخنانمان را به کرسی بنشانیم. بنده از چنین فضایی بوی فتنه استشمام می‌کنم. موضوع رفع حصر هم از جمله این موضوعات است. ما این مسائل را، هم از دور می‌بینیم، و هم، از نزدیک شاهد اتفاقاتی هستیم که در پشت پرده رخ می‌دهد.»

صادق لاریجانی سپس بدون آنکه از حسن روحانی نام ببرد در جلسه یاد شده گفته است:
«نقل کرده‌اند که کاندیدایی در جمع هواداران خود خطاب به آنان گفته است که ما آمده‌ایم حصر را بشکنیم. شما چه کاره‌اید که بخواهید حصر را بشکنید؟»
صادق لاریجانی در سخنانی که در جمع مسئولان قوه قضائیه ایراد کرد، یک بار دیگر به تأکید این مدعا را در میان آورد که حصر میر حسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی از مصوبات شورای عالی امنیت ملی‌ست.
او به دولت روحانی و رسانه‌ها هشدار داد که اگر «عواطف مردم را برای ایستادگی در مقابل مسائلی مانند حصر تحریک کنند» تحت پیگرد قضائی قرار می‌گیرند:
«هشدار می‌دهیم که این بساط را جمع کنند وگرنه قوه قضاییه با اقتدار، خود این بساط را جمع خواهد کرد.»
میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی، رهبران اعتراض‌ها به انتخابات ریاست جمهوری ۸۸، که علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی و نزدیکان او از آنان به عنوان «سران فتنه» نام می‌برند، از بهمن‌ ۸۹ بدون محاکمه در حصر خانگی به سر می‌برند.
صادق لاریجانی در جمع مسئولان قوه قضائیه یک بار دیگر یادآوری کرد که حتی اگر از محصوران رفع حصر شود، قوه قضائیه آن‌ها را محاکمه می‌کند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست