یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

یک دختر به جرم حضور در ورزشگاه آزادی دستگیر شد


• ماموران امنیتی یک دختر هوادار تیم استقلال تهران را که با لباس پسرانه و سربند آبی به ورزشگاه آزادی رفته بود تا مسابقه ی تیم محبوبش را تماشا کند، دستگیر کردند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ٣ خرداد ۱٣۹۶ -  ۲۴ می ۲۰۱۷نیروهای امنیتی در جریان بازی تیم‌های استقلال و العین در ورزشگاه آزادی، دختری را که با پوشیدن لباس پسرانه به استادیوم راه یافته بود، دستگیر کردند.
تیم استقلال تهران و العین امارات روز دوشنبه (۲ خرداد/ ۲۲ مه) در ورزشگاه آزادی تهران در چارچوب مرحله رفت یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف هم رفتند. هزاران تماشاگر هوادار استقلال برای حمایت از تیم محبوب‌شان به ورزشگاه آمده بودند.
در این میان یک دختر ایرانی نیز با پوشیدن لباس تیم استقلال و به سر کردن دستمال آبی‌رنگ برای تماشای بازی تیم مورد علاقه‌اش به ورزشگاه آمده بود که توسط مأموران امنیتی شناسایی و دستگیر شد.
دستگیری دخترانی که برای حضور در ورزشگاه ها مجبور به پوشیدن لباس پسرانه می شوند، در جمهوری اسلامی بارها صورت گرفته است. اجازه ورود به ورزشگاه‌ها و تماشای بازی‌ها از نزدیک همچنان یکی از مطالبات بخشی از زنان در ایران است که تا کنون بی‌نتیجه مانده است. محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین ایران این موضوع را در دستور کار دولت خود قرار داد، اما به دلیل واکنش‌های منفی گسترده‌ای که میان روحانیون و مراجع برانگیخت، به سرانجامی نرسید. پس از آن دولت حسن روحانی نیز اقداماتی برای شرایط حضور زنان در ورزشگاه‌ها انجام داد که بی نتیجه ماند.
فعالیت های ورزشی در ایران تاکنون به خاطر همین تحمیل های اجباری با محدودیت ها و محرومیت هایی از سوی فدراسیون های بین المللی روبرو شده اند. نهادهای بین المللی ورزشی بارها از جمهوری اسلامی خواسته اند به این قانون تبعیض آمیز پایان دهد و مانع حضور زنان در ورزشگاه ها نشود.

در مناسبت های سیاسی حکومت ورود زنان به ورزشگاه ها را آزاد می کند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست