یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

ترامپ: ایران را منزوی کنید!


• دونالد ترامپ و پادشاه عربستان در اجلاس سران کشورهای مسلمان و عرب به شدت به جمهوری اسلامی ایران حمله کرده و آن را مسئول تروریسم و ناامنی معرفی کردند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ٣۱ ارديبهشت ۱٣۹۶ -  ۲۱ می ۲۰۱۷پرزیدنت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت در ریاض در جمع سران دهها کشور عربی از خاورمیانه و آفریقا گفت ایران که سوخت تنش و اختلاف در خاورمیانه را فراهم می کند و به گروه های تروریستی کمک می کند. او از سران کشورهای عربی خواست که ایران را منزوی کنند.
وی افزود: «شما به سوریه نگاه کنید. ایران است که به اسد کمک می کند و همانطور که دیدید ما رفتار اسد را تحمل نمی کنیم.»
رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد: «کشورهای دنیا باید کمک کنند بحران سوریه حل شود.»
ترامپ درباره ایران همچنین افزود: «بزرگترین قربانیان ایران، مردم این کشور هستند. ایران یک تمدن بزرگ است اما مقام های ایران به مردم شان بی توجه هستند.»

تروریست ها را اخراج کنید
ترامپ در بخش دیگر سخنان خود گفت کشورهای مسلمان باید برای اخراج و بیرون کردن تروریست ها در کشورهای خود هرچه زودتر اقدام کنند.
وی گفت: «در اولین سفرم به عربستان آمدم چون میزبان دو شهر مقدس مسلمانان است.»
ترامپ افزود: به عنوان نماینده آمریکا به عربستان آمده ام و می خواهم بگویم ما آمریکایی ها قصد نداریم شیوه زندگی مان را به دیگران تحمیل کنیم.
رئیس جمهوری آمریکا افزود: «توافق بزرگی با عربستان داشتیم که این قرارداد های چند میلیاردی می تواند به عربستان برای تامین امنیت در خاورمیانه کمک کند.»
رئیس جمهوری آمریکا گفت: «امیدوارم این نشست روزی ماندگار برای عصری باشد که تروریسم در جهان برچیده شود و تروریسم در خاورمیانه و حتی جهان نفی شود.»
ترامپ همچنین گفت: «یک تحقیق نشان می دهد ۹۵ درصد قربانیان تروریسم، خود مسلمانان هستند.»
رئیس جمهوری آمریکا افزود: «خاورمیانه زیبا، جایی شده که مسلمانان از آن می گریزند. باید دوباره جایی شود که همه بازگردند به اینجا.»
رئیس جمهوری آمریکا درباره نقش آمریکا برای صلح در خاورمیانه گفت: «من قول می دهم کنار شما برای مبارزه با تروریسم بایستم. انتظار نداشته باشید، ما بیاییم و همه را از بین ببریم. شما اقدام کنید، ما کمک تان می کنیم.»
او از رهبران کشورهای مسلمان خواست که تروریست ها را از کشورهای خود اخراج کنند و گفت که آمریکا هم در این تلاش در کنار آنهاست.

پادشاه عربستان نیز در این اجلاس جمهوری اسلامی را "طلایه‌دار تروریسم" نامید و گفت: "مسئولیت ما در مقابل خدا، مردم مان و کل جهان این است که با اتحاد خود با نیروهای شیطانی و افراط گرایی مقابله کنیم."
ملک سلمان ایران را به صدورافراط گرایی اسلامی به جهان متهم کرد.
پادشاه عربستان در بخش دیگری از سخنانش گفت: "رژیم ایران از زمان انقلاب خمینی در سال ۱۹۷۹ به طلایه‌دارتروریسم جهانی بدل شده است.

در این نشست شماری از سران کشورهای مسلمان از جمله اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان، نواز شریف، نخست وزیر پاکستان، ملک عبدالله، پادشاه اردن و سران کشورهای عرب حوزه خلیج فارس حضور داشتند.

مقامات آمریکایی و عربستان روز گذشته یک توافق تسلیحاتی ۱۱۰ میلیارد دلاری امضا کردند. این قرارداد شامل فروش تسلیحات دفاعی و خدمات پشتیبانی است. رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا، درباره این قرارداد گفت که این قرارداد، به امنیت بلند مدت عربستان سعودی و منطقه خلیج فارس کمک می‌کند. تیلرسون گفت این قرارداد تسلیحاتی "مشخصا دربرابر نفوذ بدخواهانه ایران و تهدیدهای مرتبط با ایران در سراسر مرزهای عربستان سعودی است."


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست