یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

انتخابات شوراها
پیروزی لیست امید در تهران و مشهد


• بر اساس آرای شمارش شده لیست امید همه ی کرسی های تهران و همچنین مشهد را به دست آورده و در تبریز نیز اکثریت یافته است ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ٣۱ ارديبهشت ۱٣۹۶ -  ۲۱ می ۲۰۱۷


فرماندار تهران نتایج شمارش آرای ۲۵۲۳ صندوق شورای شهر تهران را اعلام کرده است. بر اساس آرای شمرده شده لیست امید در انتخابات شورای شهر تهران برنده شده است. محسن هاشمی، مرتضی الویری و احمد مسجد جامعی بیشترین آرا را در تهران به خود اختصاص داده اند. مهدی چمران رئیس فعلی شورای شهر تهران در مقام بیست و دوم قرار دارد و چنانچه در همین مقام بتواند نمی تواند عضو مستقیم شورا بشود.
با این انتخابات به نظر می رسد که به دوران ریاست قالیباف بر شهرداری تهران نیز پایان داده شود.

بر اساس گزارش ها، در سایر شهرهای بزرگ نیز اصلاح طلبان توانسته اند رقبای اصولگرای خود را شکست دهند. در مشهد که به دلیل حضور ابراهیم رئیسی در تشکیلات آستان قدس رضوی انتخاباتش مورد توجه بیشتری بوده است، اصلاح طلبان همه ی شورای شهر را به دست گرفته اند. در تبریز و یزد نیز اکثریت نامزدهای این جریان به شوراهای شهر راه یافتند.
در مشهد لیست امید به طور کامل رأی آورد و تمام ۱۵ کرسی را به خود اختصاص داد. در تبریز اصلاح‌طلبان با کسب ۷ کرسی از ۱۳ کرسی اکثریت پارلمان شهری به دست گرفتند. در یزد نیز ۶ اصلاح طلب، ۲ اصولگرا، ۳ مستقل ترکیب ۱۱ نفره شورا را تشکیل می‌دهند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست