یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

مرور خاطرات با الکساندر نوری -بازی کن ایرانی الاصل بوندسلیگااخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۲٨ ارديبهشت ۱٣۹۶ -  ۱٨ می ۲۰۱۷تمدید قرارداد مربی ایرانی الاصل با وردربرمن برای مدتی نامعلوم بهانه خوبی شد تا سایت های آلمانی این بار با وسواس بیشتری به معرفی سرمربی جوان بپردازند.
شاید خوش بین ترین طرفدار برمن هم بعد از شروع ناامید کننده این تیم در بوندس لیگا تصور نمی کرد یک جوان بی تجربه و ایرانی الاصل بتواند دگرگونی گسترده ای در این باشگاه ایجاد و تیم در ورطه سقوط وردربرمن را به مدعی کسب سهمیه یورولیگ تبدیل کند اما این اتفاق رخ داد تا همه جا صحبت از ظهور ستاره ایرانی جدید در عرصه مربیگری مدرن به میان آمده و از جادوی آلکساندر نوری نوشته شود.
به گزارش "ورزش سه"، بعد از هفته ها گمانه زنی سرانجام باشگاه وردربرمن در توافقی محرمانه قرارداد موقت آلکساندر نوری را به قراردادی دائمی تبدیل کرد تا این جوان ٣۷ ساله و جاه طلب فصل آینده بوندس لیگا همچنان مرد شماره یک سبزهای شمال آلمان باشد. اتفاقی که بهانه ای شد تا سایت های معتبر آلمانی این بار با وسواس و دقت بیشتری به بررسی بیوگرافی و زندگی ورزشی این چهره کاریزماتیک بپردازند.

سایت kreiszeitung آلمان در گزارش خود از تمدید قرارداد سرمربی وردربرمن نوشت:« در ادامه جوانگرایی باشگاه ها روی نیمکت های مربیگری این بار آلکساندر نوری مهر تایید باشگاه را گرفت تا برای مدتی نامعلوم مرد اول سبزهای برمن باشد تا بعد از دوست صمیمی اش جولین نایگلسمن در هافنهایم حالا این مربی ایرانی الاصل فصل بعد قطعا در بوندس لیگا حضور خواهد داشت تا میانگین سنی مربیان کاهش داشته باشد».

این سایت در ادامه گزارشی تصویری از دوران جوانی آلکساندر نوری را منتشر کرد و نوشت:«آلکساندر در ۲۰ آگوست ۱۹۷۹ در شهر بوگستهود در آلمان غربی به دنیا آمد و از سال ۱۹۹۴ در حالی که ۱۵ سال داشت وارد باشگاه Buxtehuder SV شد و تا ۱۹ سالگی در این تیم بازی کرد تا این که در سال ۱۹۹٨ وارد تیم دوم وردبرمن شد و بعد از سه فصل مجوز اضافه شدن به تیم اصلی را دریافت کرد گرچه هیچ گاه نتوانست طعم حضور در میدان را بچشد».

نویسنده گزارش در ادامه آورد:«در سال ۲۰۰۱ نوری به اوردینگن در بوندس لیگا B پیوست و طی سه فصل با ٨۹ بازی و ٨ بار گلزنی به یکی از مردان کلیدی تبدیل شد تا جایی که اوزنابروک در سال ۲۰۰۴ او را به خدمت گرفت تا اوج دوران فوتبال آلکساندر در این باشگاه رقم بخورد و به همین منوال او طعم بازی در تیم هایی مثل هولستن،اودنبورگ و ... نیز بچشد و در نهایت سال ۲۰۱۱ و در ٣۲ سالگی به خاطر مصدومیت خداحافظی اجباری از دنیای مستطیل سبز داشته باشد».

در گزارش سایت kreiszeitung آمده است:« نوری در جام جهانی ۲۰۰۶ این فرصت را داشت برای تیم ملی ایران به میدان برود آن هم در دوران اوج فوتبال خود اما یک مصدومیت بی موقع مانع حضور او در تمرینات تیم ملی شد تا فرصتی طلایی را از دست بدهد و در نهایت هم در ٣۲ سالگی فوتبال را بدون سابقه ملی کنار بگذارد و گام به عرصه مربیگری بگذارد آن هم در باشگاهی که اولین بار به او اعتماد کرد تا وارد دنیای حرفه ای شود».


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست