یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

کاروان ورزش ایران در انتظار طلای بازی های کشورهای اسلامیاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۲۵ ارديبهشت ۱٣۹۶ -  ۱۵ می ۲۰۱۷کاروان ورزش ایران این شانس را دارد با کسب یک مدال طلا در جدول توزیع مدال های بازی های کشورهای اسلامی صعود کرده و دوباره در جایگاه چهارم قرار بگیرد.
به گزارش خبرنگار مهر از باکو، کاروان ورزش ایران که روز نخست چهارمین دوره بازی های کشورهای اسلامی را با مجموع ٨ مدال و قرار گرفتن در جایگاه پنجمی به پایان رساند، روز گذشته با مدال طلا سعید مولایی (جودو) که پس از چند مدال نقره و برنز به دست آمد، در جدول توزیع مدال ها یک رده ارتقا پیدا کرد و در جایگاه چهارم ایستاد.
در نهایت مدال آوری کاروان ایران در روز دوم بازی های کشورهای اسلامی با کسب ٩ مدال به پایان رسید. کاروان کشورمان با این تعداد مدال، مجموع مدال های خود را به ١٧ مدال شامل ٤ طلا، ٥ نقره و ٨ برنز رساند و بعد از آذربایجان، ترکیه و ازبکستان و بالاتر از اندونزی در رده چهارم باقی ماند.
البته در ادامه اندونزیایی ها که پیش از این سه مدال طلا داشتند، یک طلای دیگر کسب کردند تا در این رنگ مدال با ایران برابر شوند و به خاطر شرایط بهتر در تعداد مدال نقره و برنز (١٠ نقره و ٩ برنز) جایگاه ایران را در رده چهارم گرفته و باعث سقوط یک پله ای کاروان کشورمان شوند.
حالا اما کاروان ورزش کشورمان این شانس را دارد که با کسب یک مدال طلای دیگر دوباره به رده چهارم باز گردد البته منوط به اینکه اندونزی صاحب پنجمین مدال طلا نشود به خصوص اینکه کاروان این کشور از نظر تعداد مدال های نقره شرایط کاملا بهتری نسبت به ایران دارد.
امروز و در روز سوم بازی های کشورهای اسلامی محمد احمدی در تیراندازی ٥٠ متر تپانچه آزاد یک مدال برنز به مجموع ١٧ مدال کاروان ایران اضافه کرد اما فقط رنگ طلایی مدال است که می تواند کمک حال کاروان کشورمان برای ارتقا باشد.
مجموع مدال های کاروان ایران در چهارمین دوره بازی های کشورهای اسلامی تا این لحظه به شرح زیر است:
مدال طلا:
نرجس امام قای نژاد (تفنگ بادی ١٠ متر)، نسرین دوستی (وزن ٥٠ کیلوگرم کاراته)، سعید مولایی (طلای ٨١- کیلوگرم جودو)، سجاد گنج زاده (کاراته)
مدال نقره:
الهه احمدی (تفنگ بادی ١٠ متر بانوان) رزیتا علیپور (وزن -٦٢ کیلوگرم کاراته)، تیم میکس ١٠ متر تفنگ بادی (پوریا نوروزیان و نجمه خدمتی)، هانیه رستمیان (٢٥ متر تپانچه بادی)، محمد علی شنانی ( جودو نابینایان)
مدال برنز:
امیر مهدی زاده (وزن -٦٠ کیلوگرم کاراته)، طراوت خاکسار (وزن -٥٥ کیلوگرم کاراته)، علیرضا خجسته (وزن ٦٦- کیلوگرم جودو)، تیم شنا چهار در صد متر، تیم ملی ژیمناستیک، ابوالفضل شهرجردی (برنز کاتا)، مهسا افسانه (برنز کاتا)، محدثه آقایی(کاراته)، محمد احمدی (٥٠ متر تپانچه آزاد مردان)


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست