یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

نیمه نهائی لیگ قهرمانان اروپا
رئال مادرید با وجود شکست، حریف یونتووس در فینال شد!اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۲۰ ارديبهشت ۱٣۹۶ -  ۱۰ می ۲۰۱۷پیروزی تلخ اتلتیکو مادرید!
اخبار روز- بخش ورزشی: آتلیتکو مادرید شروع خوبی داشت و هنوز ۱۷ دقیقه از بازی با رئال نگذشته بود که مهاجمان آنلیتکو دو بار دروازه رئال مادرید را باز کردند و تب و تاب زیادی اردوی آتلیتکو همراه با هیجان و غوغای تماشاگران طرفدار شاگردان سیمونه را فرا گرفت و امیدهای باخت سه بر صفر بازی رفت در زمین رئال که کمرنگ شده بود در این دقایق دوباره زنده شد . چنین بیش بینی می شد که ممکن است بازی سه بر صفر شود و این دیدار به وقت اضافی کشیده شود تا حریف یوونتوس ایتالیا در فینال مشخص شود. یوونتوس دیشب مثل بازی رفت تیم موناکو را شکست داد اما این بار با نتیجه دو بر یک و اولین تیم فینالیست شد.
آتلیتکو مادرید بعد از گل دوم اگر بازی احساسی توام با جنجال و اعتراض به داور ترک را کنار می گذاشت می توانست رئال را از رسیدن به فینال حداقل در وقتهای قانونی محروم کند اما هم سیمونه مربی این تیم و هم بازیکنان کلیدی اتلیتکو با بازی احساسی باعث شدند تا ابتدا میانه زمین را از دست دهند و سپس میدان را برای تاخت و تاز رئال میسر کنند که گل دقیقه ۴۲ ایسکو نشانه وضعیتی بود که آتلیتکو خود را به آن گرفتار کرده بود.

شرح دقایق این دیدار:
تیم های فوتبال اتلتیکو مادرید و رئال مادرید دیدار برگشت خود در مرحله نیمه نهایی رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا را چهارشنبه شب در ورزشگاه ویسنته کالدرون برگزار کردند که در پایان تیم اتلتیکو ۲ بر یک برنده شد. با این نتیجه رئال مادرید راهی فینال شد.
در نیمه نخست اتلتیکو شروعی توفانی داشت. شوت کاراسکو و ضربه سر تورس در دقایق ابتدایی دروازه ناواس را تهدید کردند. رئال البته روی یک ضربه کاشته این حملات اولیه را پاسخ داد.
شاگردان سیمئونه در دقیقه ۱۲ موفق به گشودن دروازه رئال مادرید شدند. سائول نیگز کرنر ارسالی را با ضربه سر دقیق درون دروازه ناواس جای داد. شاگردان سیمئونه فشار حملات خود را حفظ کردند و در دقیقه ۱۵ به گل دوم دست یافتند.
خطای رافائل واران روی تورس توسط چاکر، داور ترکیه ای پنالتی گرفته شد و آنتون گریزمان آن را به گل تبدیل کرد. بعد از آن رئال مادرید به خود آمد و از فشار حملات اتلتیکو کاست. اتلتیکو که در میانه میدان جنگندگی دقایق اولیه را نداشت در دقیقه ۴۲ دروازه خود را گشوده دید.
حرکت انفرادی کریم بنزما از چپ و پاس عرضی او باعث شد تونی کروس در موقعیت شوتزنی قرار گیرد که اوبلاک ضربه او را برگرداند اما در ریباند ایسکو دروازه اتلتیکو را گشود تا نیمه نخست با برتری ۲ بر یک شاگردان سیمئونه پایان یابد.
با شروع نیمه دوم وضعیت تا حدی تغییر کرد. تیم اتلتیکو مادرید صاحب توپ و میدان بود اما رئال مادرید در دفاع بهتر ظاهر شد و مثل دقایق اولیه نیمه نخست اجازه خلق موقعیت را به تیم سیمئونه نداد.
اتلتیکو مادرید در اواسط نیمه دوم حتی خوش شانس هم بود که ضربه سر بنزما به درون دروازه نرفت. شاگردان سیمئونه که بعد از دریافت گل تقریبا انگیزه های خود را از دست داده بودند در ادامه کار توان لازم را برای گلزنی نداشتند و در نهایت بازی را با همان برتری ۲ بر یک پایان بردند تا بار دیگر در لیگ قهرمانان مقهور رئال مادرید شوند و این بار از صعود به فینال باز مانند.
رئال مادرید که بازی رفت را ۳ بر صفر برده بود در مجموع ۴ بر ۲ برنده شد و به فینال این مسابقات راه پیدا کرد تا حریف یوونتوس در دیدار پایانی شود.
رئالی ها از این فرصت برخوردار هستند تا در صورت قهرمانی به نخستین تیمی تبدیل شوند که از عنوان خود دفاع کرده است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست