یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

نیمه‌نهایی لیگ‌قهرمانان اروپا
یوونتوس با شکست موناکو بلیت فینال را رزرو کرداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۱٣ ارديبهشت ۱٣۹۶ -  ٣ می ۲۰۱۷اخبار روز- بخش ورزشی: یوونتوس می تواند لباس قهرمانی را به رنگ آبی یا سفید و سیاه راه راه سفارش دهد. با این که رئال مادرید دیشب آتلیتکو را با شکست سنگین بدرقه کرد و به فینال چشمک زد اما در بازی فینال اگر حریف -اش یوونتوس باشد دیگر از تاخت و تاز رونالد و یاران کهکشان -اش نمی توان چون دیدار با همشهری اش انتظار زیادی داشت. دیشب هیگواین با دو گلی که وارد دروازه موناکو میزبان کرد آمادگی خط حمله یوونتوس را (دیبالا، مانژوکیچ و هیگواین) مثل دفاع بتونی این تیم به حریف فینالیست اش نشان داد. وقتی بوفون درون دروازه یووه است نوع تکنیک و و واکنش های اش حرکات لو یاشین دروازه بان فقید و بزرگ قرن از شوروی سابق را یادآور می کند.

شرح دقایق حساس بازی:
تیم های فوتبال موناکو و یوونتوس چهارشنبه شب دیدار خود را در مرحله نیمه نهایی رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا برگزار کردند که در پایان یوونتوس ۲ بر صفر پیروز شد تا گام بلندی برای حضور در فینال بردارد.
یوونتوس در زمین موناکو بازی را کاملا تهاجمی شروع کرد و اجازه نداد میزبان در دقایق اولیه بر توپ و میدان مسلط شود. ضربه دنی آلوز نخستین خطر جدی بود که توسط یووه ایجاد شد. در دقیقه ۱۵ ام باپه پاس ارسالی از راست را به خوبی قطع کرد اما بوفون با واکنشی دیدنی دروازه یوونتوس را بسته نگه داشت.
ضربه سر فالکائو که توسط بوفون به کرنر فرستاده شد نشان از فشار حملات موناکو در ادامه کار داشت. با این حال یوونتوس در یک ضد حمله برق آسا توانست به گل دست یابد.
در دقیقه ۲۹ دنی آلوز با پاس پشت پای خود موقعیتی عالی برای ایگواین مهیا کرد و ستاره آرژانتینی با ضربه بغل پای دقیق خود دروازه موناکو را گشود. بعد از آن بازی متعادل پیش رفت و در پایان نیمه نخست برتری یک بر صفر یوونتوس پا بر جا ماند.
موناکو نیمه دوم را با حملات فراوان شروع کرد اما بار دیگر این بوفون بود که سد محکمی برابر حملات آنها ساخت. یوونتوس که دل به ضد حملات داشت در دقیقه ۵۴ یک موقعیت عالی را توسط مارکیزیو از دست داد. یوونتوس در دقیقه ۵۹ به گل دوم رسید.
توپ ربایی دیبالا از باکایاکو و پاس او برای دنی آلوز موقعیت سانتر عالی را برای ستاره برزیلی مهیا کرد و ارسال او را ایگواین به گل دوم تبدیل کرد تا یوونتوس ۲ بر صفر پیش بیفتد.موناکو که انتظار این اتفاقات را در خانه نداشت در فرصت باقی مانده فشار حملات خود را افزایش داد اما مدافعان یووه به فالکائو و ام باپه فضای لازم را ندادند. در دقیقه ۹۰ هم بوفون با واکنشی دیدنی مانع گلزنی حریف شد تا این دیدار در نهایت با برتری ۲ بر صفر شاگردان آلگری همراه شود.یوونتوس با این برد ارزشمند آرامش لازم را برای دیدار برگشت و البته حضور در کاردیف برای برگزاری دیدار فینال خواهد داشت. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست