یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

واکنش سازمان ملل به اهانت نژادپرستانه به مونتاریاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۱۲ ارديبهشت ۱٣۹۶ -  ۲ می ۲۰۱۷اهانت نژادپرستانه هواداران کالیاری به هافبک پیشین میلان با واکنش کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد مواجه شد.

به گزارش تسنیم، رئیس کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد از سولی مونتاری، هافبک غنایی تیم فوتبال پسکارا که در بازی اخیر تیمش برابر کالیاری مورد اهانت نژادپرستانه واقع شد، دفاع کرد.
در جریان آن بازی که با برد یک بر صفر کالیاری میزبان همراه بود، هافبک پیشین میلان پس از شنیدن شعارهای اهانت‌آمیز هواداران نژادپرست کالیاری به داور اعتراض کرد و از او خواست بازی را متوقف کند، اما داور نه تنها این کار را نکرد بلکه به بازیکن تیم میهمان کارت زرد نشان داد. مونتاری هم در واکنش به این اتفاق زمین بازی را ترک کرد.
زید رعد الحسین، رئیس کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد در خصوص اتفاقی که در سیسیلی رخ داد، گفت: در مأموریت‌هایی که در اقصی نقاط جهان دارم، فعالانی را در حوزه دفاع از حقوق بشر می‌بینم که برای همه ما در این کمیسیون انگیزه‌بخش هستند. با این حال لازم می‌دانم به اتفاق اخیری که برای سولی مونتاری از تیم پسکارا رخ داد اشاره کنم، کسی که اعتراضش به داور به خاطر توهین‌‌های نژادپرستانه هواداران حریف، برای او یک کارت زرد به همراه داشت. در مسابقات ملی و بین‌المللی باید اقدامات بیشتری جهت جلوگیری مواردی اینچنینی صورت بگیرد.
در همین حال کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایتالیا اعلام کرده است که رسیدگی به تخلف هواداران کالیاری را آغاز کرده است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست