یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

امشب مرحله نیمه نهائی لیگ قهرمانان اروپا
بازی رفت: رئال مادرید در مصاف با آتلیتکو مادریداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۱۲ ارديبهشت ۱٣۹۶ -  ۲ می ۲۰۱۷اخبار روز بخش ورزشی: امروز سه شنبه و در ساعت ۲۰ و ۴۵ دقیقه به وقت اروپا دیدار رفت و نخست مرحله نیمه نهائی بین تیمهای رئال مادرید و آتلیتکو مادرید در در سانتیاگو برنابئو ورزشگاه رئال مادرید برگزار می شود. مربیان دو تیم یک روز قبل از این دیدار در کنفرانس رسانه ای به وضعیت بازی امشب اشاره کرده اند و هر کدام توصیفی از این دیدار مهم داشته اند. به گزارش وبسایت نود، اتلتی که در دیدارهای گذشته خود در سانتیاگو برنابئو نتایج خوبی کسب کرده است در شرایطی به مصاف رئال مادرید خواهد رفت که مصدومین متعدد این تیم ممکن است شرایط این تیم را دشوار کند با این وجود سیمئونه در کنفرانس مطبوعاتی پیش از این دیدار با روحیه بالا حاضر شد:
احساس می کنم دیدار پیچیده ای خواهیم داشت اما به طور کامل مطئنم که چه کسی در پست دفاع راست به میدان خواهد رفت.
رئال مادرید که فصل گذشته نیز در فینال لیگ قهرمانان اروپا به مصاف اتلتی رفت این فرصت را دارد تا مجددا به فینال این رقابت ها راه یابد. سیمئونه در ادامه در خصوص زیدان گفت:
زیدان کار بزرگی انجام داده است و تیمش را در شرایط خوبی قرار داده است. آن ها تلاش خواهند کرد تا شرایط ما را دشوار کنند. آن ها از ابتدا با فشاری سنگین سعی در ضربه زدن به ما را خواهند داشت.
رقابت شدید دو تیم باعث خواهد شد تا داور این دیدار شرایط سختی داشته باشد و نیاز خواهد داشت تا در بهترین شرایط خود قرار داشته باشد، ال چولو در این خصوص افزود:
دیدار آسانی برای داور نخواهد بود. امیدوارم داور دیدار خوبی را پشت سر بگذارد چراکه این اتفاق برای همه بهتر خواهد بود.

زیدان سرمربی فرانسوی رئال مادرید در کنفرانس رسانه ای با اشاره به آنالیز مسابقه امشب گفت:
از اهمیت بازی رفت آگاه هستیم و به بازی برگشت فکر نمی کنیم. باید سعی کنیم از لحظه نخست تا پایان کار درستی انجام دهیم. هواداران ما همیشه پشت تیم هستند و از آنها می خواهیم که درست مثل دیدار مقابل والنسیا که خیلی به ما کمک کردند، کنارمان باشند. هواداران مثل همیشه یک مزیت هستند. به آنها نیاز داریم. این دیدار نیمه نهایی است و می دانیم چه کار باید بکنیم، اما هواداران برنابئو یک امتیاز برای تیم هستند. برای ما و اتلتیکو این دیدار نسبت به گذشته متفاوت است. این دیدار نیمه نهایی با دو مسابقه است. انگیزه مضاعفی خواهیم داشت چون در نیمه نهایی هستیم. هرآنچه قبلاً اتفاق افتاده، گذشته است. گذشته اهمیتی ندارد. حالا متفاوت است و ما نهایت تلاش خود را برای رسیدن به فینال به کار می گیریم.

صحبت با اعضای تیم:
صحبت با اعضای گروه و همچنین صحبت های انفرادی مهم است تا خواسته های خود را به آنها بگویم.

اخراج ها:
برای آن تمرین نمی کنیم، اما باید آماده باشیم چون ممکن است رخ دهد. مقابل بایرن و بارسلونا به نفع ما پیش رفت. کاسمیرو در میانه میدان مهم است، او از لحاظ جسمانی قوی است و به او نخواهم گفت که بازی اش را عوض کند. کاری که او انجام می دهد عالی است و ممکن است مثل بازی قبلی زودتر کارت دریافت کند. او می داند که اگر بتواند از وقوع این اتفاق جلوگیری کند، تلاشش را خواهد کرد.

مدعیان:
ما مدعی نیستیم، این دیدار نیمه نهایی است و همه چیز مثل همیشه ۵۰-۵۰ خواهد بود. برای کسب پیروزی همه تلاشمان را می کنیم. تنها باید روی دیدار فردا تمرکز کنیم نه دیدار برگشت.

کیلور ناواس:
او حس خوبی دارد و از روحیه بالایی برخودار است. مردم خیلی صحبت می کنند، اما او روی کاری که باید انجام دهد تمرکز کرده و به نظر من خوب می آید.

آینده:
من روی دیدار فردا تمرکز کرده ام و حتی به بازی روز شنبه هم فکر نمی کنم. این تنها چیزی است که برای من اهمیت دارد. نمی دانیم چه اتفاقی خواهد افتاد و این ما را اذیت نمی کند.

واران و مدافعان میانی:
او حس خوبی دارد و کاملاً بهبود یافته است. په په هنوز غایب است. سه مدافع میانی دیگر در فرم بسیار خوبی هستند. خوشحالم که هر سه مدافع را برای مقطع پایانی فصل در اختیار دارم. بازی های زیادی را تنها با دو مدافع سپری کردیم و بهتر است که سه نفر داشته باشیم.

گل های دریافتی:
حریفان مقابل ما به راحتی صاحب موقعیت نمی شوند اما درست است که مثل سال گذشته موفق به ثبت کلین شیت نمی شویم. سعی می کنم گلزنی را تا حد ممکن برای حریفان سخت کنیم. در عین حال، غیرممکن است که از دریافت گل جلوگیری کنید. این فوتبال است و تیم حریف هم نقاط قوت خود را دارد و به دنبال آسیب زدن به شماست. مهمترین نکته این است که یک گل بیشتر از حریف خود به ثمر برسانید. فردا مسابقه حذفی است و ما سعی خواهیم کرد با حفظ کلین شیت، گلزنی کنیم.

خامس:
او به نظر من خوب می آید. خوب بازی می کند و شانس بازی دارد، اما نخواهم گفت که فردا چه کسی بازی می کند.

چگونه می خواهید حریف را شگفت زده کنید؟
با چیزی متفاوت. ما همدیگر را خیلی خوب می شناسیم و چیز جدیدی اختراع نخواهیم کرد. خیلی خوب برای مسابقه آماده شده ایم و آماده بازی هستیم. قبل از بازی هرگز نمی دانید که چه اتفاقی رخ خواهد داد. به دنبال شروع بازی هستیم. این نیمه نهایی لیگ قهرمانان است و همیشه انگیزه مضاعفی وجود دارد. حریف بزرگی پیش روی خود داریم. جزئیات کوچک تعیین کننده خواهند بود و می خواهیم فوتبال فوق العاده ای را ببینیم.

حریف سخت:
اتلتیکو تیمی است که طی ۴ یا ۵ سال اخیر بسیار خوب بوده است و هر سال بهتر می شوند. آنها تیمی هستند که همیشه مثل خیلی از تیم ها کار را برای ما سخت می کنند. نقطه قوت آنها این است که هرگز تسلیم نمی شوند، مهم نیست که چه اتفاقی رخ دهد. آنها می جنگند، با نقاط قوت خود آشنا هستند و طبق آن بازی می کنند. فردا می بینیم که چه می شود، چون ما هم سلاح های خود را داریم و روی بازی خود تمرکز خواهیم کرد.

وضعیت تیم:
تیم بدتر از سال گذشته، همین مقطع به نظر نمی رسد. راهیابی به مرحله نیمه نهایی نشان می دهد که تیم در وضعیت خوبی است. حالا دو تیم از پایتخت اسپانیا به مصاف هم می روند، رقابت مثل همیشه است چون این یک دربی است و هر دو تیم همدیگر را خیلی خوب می شناسند.

استرس:
چند روز پیش در مورد استرس صحبت کردم چون حسی طبیعی است. تنها بازیکنان رئال مادرید استرس ندارند. همه بازیکنان وقتی به مقطع پایانی فصل می رسند کمی استرس دارند. در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان روی همه بازیکنان فشار وجود دارد. عادت کرده ایم که در این نوع بازی ها به میدان برویم و امیدوارم فردا خوب شروع کنیم. مهمترین نکته این است که روی بازی خود تمرکز کرده ایم.

کریستیانو رونالدو، یک تمام کننده:
به عنوان یک مربی به کریستیانو نگاه می کنم. اگرچه مقابل او بازی کرده ام اما هرگز در کنارش بازی نکرده ام. آمار او تحسین برانگیز است. به اندازه کافی خوش شانس بودم که با رونالدو نازاریو بازی کنم، چون او هم بازیکنی استثنایی بود. کمی حسود بودم چون گل های زیادی به ثمر نمی رساندم. پاس گل می دادم اما حس آن با گلزنی فرق می کند. آنها بازیکنان تعیین کننده ای هستند.

مارسلو:
از اهمیت مارسلو آگاه هستیم. او در بهترین فرم دوران بازی خود قرار دارد. او در گذشته زندگی نمی کند، همیشه بیشتر می خواهد و به تیم کمک می کند. کاری که اخیراً انجام می دهد، نشانگر آن است که بازیکن بزرگی است.

فرانچسکولی، سیمئونه و مونو بورگوس:
فرانچسکولی الگوی من بود و دیدن او لذت بخش است. وقتی همدیگر را ببینیم، در مورد کار های امروز خود صحبت می کنیم. سیمئونه و مونو بورگوس هم برای تیم خود کار های فوق العاده ای انجام می دهند. برای ال مونو احترام زیادی قائلم و او را می شناسم. سیمئونه را نمی شناسم و فقط مقابل او بازی کرده ام، اما برای کاری که انجام داده احترام زیادی قائلم چون مربی بسیار با تجربه ای است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست