یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

دوست نزدیک چند مقام ایران با اتهام فساد مالی از فیفا رفتاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱۰ ارديبهشت ۱٣۹۶ -  ٣۰ آوريل ۲۰۱۷رئیس شورای المپیک آسیا یک روز بعد از انتشار گزارش‌هایی درباره احتمال فساد مالی از عضویت در مجمع فیفا استعفا داد.
به گزارش سایت نود، روز گذشته وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد "ریچارد لای" رئیس فدراسیون فوتبال گوام و یکی از اعضای مجمع فیفا به دلیل دریافت رشوه حدود ۱،۱ میلیون دلاری تحت بازجویی قرار گرفته است. فیفا بلافاصله "لای" را که عضو شورای المپیک آسیا هم هست موقتا برای ۹۰ روز از فعالیت‌های ورزشی تعلیق کرد.
نشریه اشپیگل آلمان در گزارشی اعلام کرد این شهروند ایالات متحده آمریکا در زمان دریافت رشوه‌ها (بین ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴) با یکی از مقام‌های عالی‌رتبه ورزشی جهان که همزمان در فدراسیون فوتبال کویت و شورای المپیک آسیا هم دارای منصب است در ارتباط بوده است. این نشریه هرچند نامی از "شیخ احمد الفهد" نبرد اما مشخصات ارائه شده در این گزارش، نشان می‌دهد رئیس کویتی شورای المپیک آسیا مظنون اصلی این پرونده است.
"شیخ احمد" بامداد امروز با انتشار بیانیه‌ای اتهام‌های وارده را تکذیب کرد اما چند ساعت بعد با انتشار بیانیه‌ای دیگر از فعالیت در مجمع فیفا استعفا داد. در این بیانیه‌ اعلام شده که استعفای شیخ احمد به نفع فیفا و خود اوست.
وزارت دادگستری آمریکا که پرونده فساد در فیفا را بررسی می‌کند هنوز موضع رسمی درباره شیخ احمد نگرفته است. این کویتی ۵۳ ساله هنوز رئیس شورای المپیک آسیا است.
"شیخ احمد الفهد" رابطه خوبی با مقام‌های بلند پایه ورزش ایران مثل کیومرث هاشمی (رئیس کمیته ملی المپیک) و علی کفاشیان دارد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست