یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

برای طرح مستقل مطالباتمان و شنیده شدن تلاش می‌کنیم
شش رنگ


• اولین مناظره کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری دیروز ۸ اردیبهشت ماه با موضوع مسائل اجتماعی – فرهنگی برگزار شد. در این مناظره همانطور که انتظار می‌رفت، قشر اجتماعی وسیعی چون ترنس‌ها و همجنسگرایان و نیازهای این قشر باز هم نادیده گرفته شد. ایشان مشکلات این قشر از جمله فشارهای ناشی از قوانین تبعیض آمیز علیه همجنسگرایان و ترنس‌ها را نمی‌بینند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۹ ارديبهشت ۱٣۹۶ -  ۲۹ آوريل ۲۰۱۷اولین مناظره کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری دیروز ۸ اردیبهشت ماه با موضوع مسائل اجتماعی – فرهنگی برگزار شد. در این مناظره یکی از موضوعات محل نزاع کاندیداها «برآورده کردن نیازهای جوانان» بود. آنچه از صحبت‌های ایشان درمی‌یابیم این است که منظور از این عبارت، برطرف کردن نیاز جنسی پسران و مردان، در فضایی هترونورماتیو و ضرورتا به شکل ازدواج است.

بنابراین همانطور که انتظار می‌رفت، قشر اجتماعی وسیعی چون ترنس‌ها و همجنسگرایان و نیازهای این قشر باز هم نادیده گرفته شد. ایشان مشکلات این قشر از جمله فشارهای ناشی از قوانین تبعیض آمیز علیه همجنسگرایان و ترنس‌ها، معالجات مغایر با استانداردهای بین المللی، خشونت‌های خانوادگی، ازدواج اجباری و بی‌حقوقی این قشر اجتماعی وسیع را نمی‌بینند و مسئله همجنسگرایان و ترنس‌ها را مسئله خود نمی‌دانند. این در حالی است که امروزه پیگیری مطالبات اقلیت‌های جنسی در کارزارهای انتخاباتی یکی از اولویت‌ها برای کاندیداها در کشورهای پیشرفته‌تر به لحاظ مدنی و حقوقی به شمار می‌رود. موضوعی که در انتخابات جاری در فرانسه، و درانتخابات اخیر بسیاری کشورها شاهد آن بودیم. این امر خود نشان دهنده قدرت جنبش همجنسگرایان در این کشورها است که کاندیداها را وادار می‌سازد برای برآورده کردن مطالبات این قشر کارزار کنند.

ما نیز در ایران باید تلاش کنیم که حرف‌های ما شنیده شود. هر چند تا طرح مطالبات ما در چنین میزگردهایی و با چنین ترکیبی راه طولانی و امید ناچیز است، ما از تمامی روزنه‌های ممکن برای طرح مستقل و پیشبرد مطالباتمان و شنیده شدن صدای همجنسگرایان و ترنس‌های ایرانی تلاش می‌کنیم.

منبع: 6rang.org


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست