یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

رقابت خودی ها!
تبلیغات انتخاباتی آغاز شد


• سه بر سه، تقسیم عادلانه ای صورت گرفته است، از امروز نمایش تبلیغات انتخاباتی رسما شروع شده است ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۱ ارديبهشت ۱٣۹۶ -  ۲۱ آوريل ۲۰۱۷ با اعلام اسامی تایید صلاحیت شدگان انتخابات دوازدهمین دوره ی ریاست جمهوری، توسط احمد جنتی، رئیس مادام العمر شورای نگهبان، تبلیغات ریاست جمهوری آغاز شد.

این تبلیغات، این بار احتمالا در صلح و صفای نسبی پیش خواهد رفت. تقسیم عادلانه ای صورت گرفته است، سه نفر از این طرف و سه نفر از آن طرف. دیگر جای گله گذاری ای باقی نخواهد ماند. تا چند سال پیش اصلاح طلبان از تصمیمات آیت اله جنتی و نظارت استصوابی و شرایط نابرابر و غیررقابتی انتخابات، شکوه هایی می کردند. حالا سال هاست این شکوه ها هم تعطیل شده است. کسی نه به نظارت استصوابی اعتراض می کند نه به حذف شدن زنان، غیرشیعه ها، مخالفین شامل چپ ها، ملی - مذهبی ها و نیروهاتی ملی گرا. موسوی و کروبی هنوز در «حصر» هستند. ده ها فعال کارگری در زندان به سر می برند، صف اعدام ها برپاست، زندانیان سیاسی شکنجه می شوند و آزار می بینند، یک حزب مخالف و یک نشریه منتقد در کشور وجود ندارد، سفره ها خالی است... اما نه کاندیداها، که بخش بزرگی از مردم ایران هم فراموش کارند. صندلی ها به نسبت مساوی تقسیم شده است، می توان در این نمایش شورانگیز شرکت کرد.

شش نفری که در میدان باقی مانده اند، همه خودی هستند. متعلق به دو جناح عمده ی حکومت. همان ها که نه فقط این یک ماه، که همه ی چهار سال ها و تمام سی و هشت سال بلندگوها را در دست داشته اند، صاحبان رسانه ها هستند، دوربین تلویزیون به آن ها تعلق دارد. آن ها سی و هشت سال است که گفته اند و مردم شنیده اند. در این یک ماه البته با سرعت
و هیجان بیشتری به مردم دروغ خواهند گفت.

انتخابات در جمهوری اسلامی یک دروغ بزرگ است. چه آن ها که معتقد به شرکت در این انتخابات هستند و چه آن ها که نیستند، می دانند که انتخابات در جمهوری اسلامی با کوچکترین معیارهای انتخابات آزاد و دموکراتیک همخوانی ندارد.
از امروز این نمایش رسما شروع شده است. کاندیداها بازی خواهند کرد، به یکدیگر یورش خواهند برد، «کلید» و «راه حل» پیش می کشند، وعده ها خواهند داد، با احساسات دموکراتیک اقشار متوسط بازی خواهند کرد، سفره های خالی کارگران را برای تحریک احساسات آن ها، به یادشان خواهند آورد. همه کسانی که در این نمایش شرکت می کنند، می دانند که این فقط یک نمایش است. بازیگران سربازان فرمانده واحدی هستند. تصمیمات کلان خارج از این نمایش انتخاباتی گرفته می شود. با این حال میلیون ها تن در این بازی شرکت می کنند!


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (٣)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست