یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

گزارش کامل جشن قهرمانی پرسپولیس
پیروزی چهار بر صفر پرسپولیس مقابل پدیدهاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ٣۰ فروردين ۱٣۹۶ -  ۱۹ آوريل ۲۰۱۷مراسم جشن قهرمانی پرسپولیس در شانزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر در حالی برگزار شد که شروعی منظم داشت اما پس از اهدا جام مسابقه ربودن جام از یکدیگر آغاز شد!
به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال پرسپولیس که با برتری برابر ماشین سازی در هفته بیست و هفتم رقابت های لیگ برتر قهرمانی خود در شانزدهمین دوره این مسابقات را قطعی کرده بود، امروز چهارشنبه با برتری ۴ بر صفر برابر پدیده آماده برگزاری جشن قهرمانی شد.

بازیکنان به رختکن رفتند
بعد از پایان بازی پرسپولیس با پدیده که با برتری ۴ بر صفر سرخپوشان همراه بود، بازیکنان به سرعت به رختکن رفتند تا خود را آماده جشن قهرمانی کنند. در این فاصله با پخش ترانه های مختلف و سرود قهرمانی پرسپولیس، تماشاگران به جشن و پایکوبی مشغول شدند.

سکوی قهرمانی بالاخره آماده شد
سکوی قهرمانی هم بلافاصله بعد از خالی شدن زمین، توسط عوامل برگزاری به داخل چمن منتقل و سرهم شد تا برای برگزاری جشن نهایی آماده شود.

متوقف شدن سرود قهرمانی
جشن و سرود قهرمانی پرسپولیس پیش از حضور بازیکنان در زمین برای دقایقی به خاطر پخش قرآن و اذان متوقف شد تا ادامه این جشن به بعد از اذان موکول شود.

حضور هانی نوروزی در جایگاه خبرنگاران
هانی نوروزی فرزند کاپیتان مرحوم پرسپولیس پیش از شروع جشن قهرمانی در جایگاه خبرنگاران حضور یافت.

بیرانوند اولین نفر بود
علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم فوتبال پرسپولیس اولین نفری بود که برای دریافت مدالش به روی سکو فراخوانده شد. رادوشوویچ هم با پرچم کرواسی روی سکو آمد. بیرانوند زمانی که روی سکو ایستاد کار خطرناکی کرد و پسرش را چند بار با ارتفاع زیاد به بالا پرتاب کرد!

حضور بازیکنان روی سکو به سبک بوندس لیگایی
گوینده ورزشگاه نام کوچک بازیکنان را صدا می زند و تماشاگران هم نام خانوادگی آنها را به سبک تماشاگران بوندس لیگا فریاد می زنند.

حضور بازیکنان با بچه هایشان
تعدادی از بازیکنان پرسپولیس زمانی که روی سکو آمدند بچه های خود را نیز به همراه داشتند. علیرضا بیرانوند، کمال کامیابی نیا و حسین ماهینی با بچه های خود روی سکو آمدند. فرزند حسین ماهینی فقط چند ماه است که به دنیا آمده است. علی علیپور نیز با فرزندش روی سکو حاضر شد.

تشویق ویژه کریم باقری
از میان اعضای تیم پرسپولیس، کریم باقری به هنگام حضور روی سکوی قهرمانی به صورت ویژه تشویق شد و تماشاگران به شدت نام او را فریاد زدند.

سیدجلال جام را بالای سر برد
کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس آخرین بازیکنی بود که وارد زمین شد و جام قهرمانی را دریافت کرد. البته سیدجلال به خاطر اتفاقاتی که بین او و بازیکنان رخ داده بود حضور کم رنگی در جام قهرمانی داشت.
بازیکنان جام را از هم ربودند
بعد از اینکه سیدجلال حسینی جام را بالای سر برد آن را به بازیکنان تحویل داد که هر کدام از آنها سعی می کردند جام را از یکدیگر بربایند.

پدر و برادر هادی نوروزی را به زمین راه ندادند
درحالی که قرار بود پدر و برادر هادی نوروزی هنگام اهدا جام به وسط زمین بروند و جام را در دست بگیرند، ماموران انتظامی اجازه ورود آنها به زمین را ندادند و بین آنها درگیری هم بوجود آمد.

بی نظمی در مراسمی که خوب شروع شد
در حالی که آغاز مراسم اهدای جام بسیار منظم بود و افراد اضافه در زمین حضور نداشتند، اما بعد از اهدای جام و دویدن بازیکنان با کاپ قهرمانی به دور تا دور زمین، بی نظمی ها شروع شد. در این هنگام عکاسان و افراد زیادی وارد زمین شدند و نظم اولیه را تحت تاثیر قرار دادند.

عکس یادگاری جداگانه بازیکنان
دقایقی بعد از اتمام اهدای جام، بازیکنان به صورت جداگانه با مدال های قهرمانی عکس یادگاری گرفتند.

اوج بی نظمی پس از اهدا جام
در حالی که انتظار می رفت نظم مراسم تا انتهای جشن حفظ شود ولی در زمین چمن ورزشگاه آزادی شلوغی و بی نظمی عجیبی موج می زند.

مهدی طارمی قهر کرد
بهترین گلزن تیم فوتبال پرسپولیس که قصد داشت جام قهرمانی را به سمت دیگر ورزشگاه ببرد موفق به این کار نشد چرا که جام را از دستش ربودند. او هم ناراحت شد و به حالت قهر جشن را ترک کرد!

پسر هادی نوروزی گریان رفت
هانی نوروزی به خاطر عدم حضور در جشن قهرمانی گریان استادیوم را ترک کرد. همچنین عموی هانی و برادر هادی نوروزی در حالی که عصبانی بود قبل از اتمام جشن از ورزشگاه رفت.

پایان بی نظم جشن پرسپولیس
درحالی که شروع اهدا جام منظم و شکیل بود پس از آنکه جام قهرمانی به کاپیتان سرخ ها اهدا شد نظم مراسم هم به هم خورد و افراد زیادی وارد زمین شدند تا در این جشن شرکت کنند. این درحالی بود که خبرنگارانی که وظیفه شان پوشش خبری این رویداد بود با ممانعت ماموران نیروی انتظامی برای ورود به زمین مواجه شدند و حتی برخی از آنها کتک هم خوردند و کارت شان ضبط شد.


هفته بیست‌وهشتم لیگ برتر فوتبال
دیدار پرسپولیس و پدیده خراسان با برتری قاطع قهرمان لیگ شانزدهم به پایان رسید تا شاگردان برانکو جشن قهرمانی خود را برپا کنند.

پرسپولیس در اولین دیدار هفته بیست‌وهشتم لیگ برتر از ساعت ۱۷:۵۰ امروز (چهارشنبه) و با پنج دقیقه تأخیر در ورزشگاه آزادی به مصاف پدیده رفت که این دیدار با نتیجه ۴ بر صفر به‌سود پرسپولیس خاتمه یافت.
کمال کامیابی‌نیا (۵۰)، علی علی‌پور (۶٨)، مهدی طارمی (۷۰) و فرشاد احمدزاده (٨۹) برای پرسپولیس در این بازی گلزنی کردند.
ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، صادق محرمی، سیدجلال حسینی، محمد انصاری، حسین ماهینی، کمال کامیابی‌نیا، سامان نریمان‌جهان، سروش رفیعی، وحید امیری، مهدی طارمی و علی علی‌پور.
ترکیب پدیده: مجتبی روشنگر، هارویان، محمد حسین مرادمند، رضا ناصحی، محسن یوسفی، ابوالحسن جعفری، اکبر ایمانی، حسین مهربان، میلاد کمدانی، معین عباسیان و حسین زامهران.
نیمه اول
دقیقه یک: پاس محمد انصاری به علیرضا بیرانوند، خروج این دروازه‌بان را به‌دنبال نداشت تا زامهران از این اشتباه استفاده کند و پس از دریبل دروازه‌بان پرسپولیس در آستانه باز کردن دروازه این تیم قرار بگیرد. سیدجلال حسینی اما در آستانه ورود توپ به دروازه، موفق شد با یک تکل بلند مانع از باز شدن دروازه تیمش شود.
دقیقه ۵: وحید امیری در یک موقعیت نصفه و نیمه ارسالی روی دروازه پدیده داشت که پیش از استفاده مهدی طارمی از این توپ، روشنگر موفق به مهار توپ شد.
دقیقه ٨: رضا ناصحی در محوطه جریمه پرسپولیس و پشت مدافعان این تیم صاحب توپ شد که ضربه او را علیرضا بیرانوند مهار کرد.
دقیقه ۱۷: مهدی طارمی پس از ورود به محوطه جریمه پدیده و تک به تک شدن با روشنگر، نتوانست ضربه مناسبی به توپ بزند تا موقعیت گلزنی پرسپولیس از دست برود.
دقیقه ۲۰: مهدی طارمی پاس خوبی را که پشت مدافعان پدیده دریافت کرده بود به‌راحتی از دست داد و نتوانست از موقعیت تک به تک بهره‌ای ببرد.
دقیقه ۲۴: حسین ماهینی ارسال خوبی روی دروازه پدیده داشت که سروش رفیعی قصد داشت توپ را با ضربه سر به‌سمت دروازه این تیم بزند، اما طارمی با ضربه قیچی برگردان هم این موقعیت را از دست داد و هم به صورت رفیعی زد.
دقیقه ٣٣: سامان نریمان‌جهان از پشت محوطه جریمه اقدام به شوتزنی کرد که توپ با اختلاف کمی از کنار دروازه پدیده به بیرون رفت.
دقیقه ۴۵: مهدی طارمی پس از کار تیمی بازیکنان پرسپولیس بار دیگر صاحب موقعیت گلزنی شد که این بار هم شوت او از بالای دروازه راهی اوت شد.
دقیقه ۱+۴۵: شوت اکبر ایمانی از فاصله‌ای دور پس از برخورد به تیر دروازه بیرانوند توسط مدافعان پرسپولیس دور شد.
نیمه دوم
دقیقه ۴۶: محمد انصاری در شروع نیمه دوم جای خود را به محسن ربیع‌خواه داد.
دقیقه ۴۷: تلاش پرسپولیسی‌ها برای رسیدن به گل با شروع نیمه دوم بیشتر شد که اولین موقعیت را وحید امیری به‌سمت دروازه روشنگر زد و توپ پس از برخورد به مدافعان پدیده راهی کرنر شد.
دقیقه ۵۱: کرنر ارسالی از سوی سروش رفیعی با ضربه سر مهدی طارمی همراه بود که توپ به تیر دروازه خورد و در برگشت کمال کامیابی‌نیا برای پرسپولیس گلزنی کرد.
دقیقه ۵٣: شوت از راه دور سروش رفیعی با فاصله‌ای سانتی‌متری از بالای دروازه پدیده راهی اوت شد.
دقیقه ۵٨: بار دیگر ارسال روی دروازه پدیده موقعیت خطرناکی برای پرسپولیس فراهم کرد که ضربه سر علی علی‌پور از روی خط دروازه برگشت داده شد.
دقیقه ۵٨: سامان نریمان‌جهان جای خود را در ترکیب پرسپولیس به فرشاد احمدزاده داد.
دقیقه ۶۱: یونس شاکری جای حسین زامهران را در ترکیب پدیده گرفت. معین عباسیان هم جای خود را به مرتضی منصوری داد.
دقیقه ۶۴: روشنگر با اشتباهی که انجام داد، دروازه‌اش خالی شد، این در حالی بود که مهدی طارمی از پشت محوطه جریمه نتوانست دروازه خالی پدیده را باز کند و توپ او با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۶٨: شروع مجدد خوب علیرضا بیرانوند در محوطه جریمه پدیده به مهدی طارمی رسید که این بازیکن با ضربه سر به فرشاد احمدزاده پاس داد. قیچی نصفه و نیمه احمدزاده ثمری نداشت و توپ در سردرگمی مدافعان پدیده به علی علی‌پور رسید تا این بازیکن گل دوم پرسپولیس را به ثمر برساند.
دقیقه ۷۰: وحید امیری با یک پاس در عمق مهدی طارمی را صاحب موقعیت گلزنی کرد که این بازیکن توانست توپ را تبدیل به گل کند.
دقیقه ۷٣: حسین ماهینی از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد.
دقیقه ۷۵: وحید امیری در ترکیب پرسپولیس جای خود را به شهاب کرمی داد.
دقیقه ۷۶: حسین مهربان از ترکیب پدیده خارج شد و کریم احمدی جای او را در ترکیب گرفت.
دقیقه ٨۹: حمله خطرناک پرسپولیسی‌ها با چهار بازیکن، با پاس سروش رفیعی به فرشاد احمدزاده همراه شد که شوت این بازیکن را روشنگر مهار کرد و در برگشت احمدزاده با ضربه سر گل چهارم پرسپولیس را به ثمر رساند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست