یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا
حذف بارسا، صعود یونتووس و موناکو به نیمه نهائیاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ٣۰ فروردين ۱٣۹۶ -  ۱۹ آوريل ۲۰۱۷اخبار روز- بخش ورزشی: یونتووس در بازی برگشت مقابل بارسلونا در نیوکامپ نشان داد برای قهرمانی آمده است به شرطی که داوری مثل ویکتور کاسای مجاری بازی نیمه نهائی این تیم را با حریف اش که هنوز مشخص نیست قضاوت نکند. با این که بارسلونا حذف شد اما تعدادی از هواداران این تیم بر بازی با برنامه و تاکتیک تیمی عالی یونتووس صحه گذاشتند. بارسلونا نشان داد که در فصل آینده نیاز به تغییرات بنیادی در سه خط خود دارد و بعید است بتواند با شرایطی که دارد قهرمان لالیگا هم شود. با این که بارسلونا در شبی که بازیکنان اش استرس و اضطراب زیادی در زمین داشتند از صعود به نیمه نهائی باز ماند اما تماشاگران تیم محبوب خود را تنها نگذاشتند و در پایان بازی با تکان دادن هزاران پرچم و خواندن سرود حمایت خود را از مسی و یاران اش اعلام کردند.
در نیمه نخست بارسلونا حملات پر فشار را در دستور کار قرار داد اما ضد حملات یوونتوس و به خصوص شوت ایگواین نفس های هواداران بارسا را در سینه حبس کرد. در دقیقه ۱۹ بازی ضربه مسی به شکلی خطرناک از کنار دروازه یووه به بیرون رفت. این مهمترین موقعیت بارسا در ۲۰ دقیقه ابتدایی بود.
در دقیقه ۳۰ بازی لیونل مسی با یک حرکت انفرادی بوفون را به واکنش وا داشت. بارسلونا در ادامه هر چه تلاش کرد نتوانست از سد مدافعان پرتعداد یووه عبور کند و نیمه نخست بدون گل خاتمه یافت.
اوایل نیمه دوم تیم بارسلونا خوش شانس بود که ضربه کوادرادو میلیمتری از کنار دروازه به بیرون رفت و دروازه آبی اناریها بسته ماند. شوت زمینی مسی و ضربه کاشته دیگری از او موقعیت های بارسلونا تا قبل از دقیقه ۶۰ بودند که ثمری نداشتند.
در دقیقه ۶۷ بوفون در دفع توپ اشتباه کرد اما مسی نتوانست با پای راست دروازه یوونتوس را باز کند. شوت سرخی روبرتو دیگر موقعیت آبی اناریها بود. بارسلونا هر چه از زمان بازی گذشت امید خود را از دست داد و نتوانست از سد مدافعان مستحکم یوونتوس عبور کند تا این بازی با تساوی بدون گل خاتمه یابد و یوونتوس بخاطر پیروز قاطعانه ۳ بر صفر در دیدار رفت راهی مرحله نیمه نهایی شد.

در دیگر بازی همزمان، موناکو شگفتی‌سازی‌هایش را تداوم بخشید و با برتری ٣ بریک خانگی مقابل بوروسیا دورتموند به مرحله بعد رسید.
امباپه در دقیقه ٣، فالکائو در دقیقه ۱۷ و ژرمین در دقیقه ٨۱ برای موناکو و رویس در دقیقه ۴٨ برای دورتموند گل زدند تا موناکو با توجه به برتری ٣ بر ۲ در بازی رفت در خانه دورتموند با پیروزی مجموع ۶ بر ٣ برای اولین بار از فصل ۲۰۰۴-۲۰۰٣ به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان راه یابد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست