یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

بازداشت عده ای از فعالان اهوازی درسالگرد اعتراضات سال ۱۳۸۴


• در هفته گذشته نیروهای اداره اطلاعات اهواز با هماهنگی نیروهای انتظامی و بسیج مناطق به چند نقطه شهرستان اهواز هجوم برده و شماری از فعالان اهوازی را بازداشت کردند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۲۷ فروردين ۱٣۹۶ -  ۱۶ آوريل ۲۰۱۷


در هفته گذشته نیروهای اداره اطلاعات اهواز با هماهنگی نیروهای انتظامی و بسیج مناطق به چند نقطه شهرستان اهواز هجوم برده و شماری از فعالان اهوازی را بازداشت کردند.

به گزارش منابع محلی، جمعه شب ۲۵/۰۱/۱٣۹۶ اداره اطلاعات اهواز، ۵ فعال مدنی بنامهای حمزه چلداوی ۲۴ ساله، عبدالناصر عبیات ٣٨ ساله، هاشم حیدری ٣۵ ساله، صادق حیدری ٣۴ ساله و جعفر حیدری ۱۹ ساله که همگی از اهالی کوی علوی (حی الثوره) هستند، را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کرد.عصر جمعه نیز از منطقه ملاشیه، خالد چایان (شریفی) ۲۵ ساله توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت شد. از سرنوشت بازداشت شدگان اطلاعی منتشر نشده است.

روز پنجشنبه ۲۵ فروردین ۱٣۹۶ از حی الثوره (کوی علوی) نیز دو فعال فرهنگی دیگر بنام خلیل غافلی ٣۷ ساله و مصطفی سواری ٣٨ ساله توسط اداره اطلاعات بازداشت و به مکان مجهولی منتقل شدند. در حین بازداشت وسائل شخصی بازداشت شدگان ضبط شده است. خانواده دستگیر شدگان از سرنوشت و اتهام آنها اطلاعی ندارند.

در هفته گذشته نیز نیروی انتظامی همراه نیروهای اداره اطلاعات منازل دو تن از فعالین عرب در ملاشیه را محاصره و آنها را بازداشت کردند. کاظم سرخی ۴۵ ساله دارای ٣دختر مشغول در خرید وفروش مواد غذائی و املاک و همچنین یکی از بستگان او بنام امیر سرخی ۲۵ ساله شاغل در کارگاه باسکول متعلق به خانواده اش، بازداشت شده اند. خانواده این دو تن از انتقال آنها به قرارگاه ابوالفضل العباس زیر مجموعه اداره اطلاعات اهواز خبر می دهند.
در این بازداشت های شبانه خشونت بکارگرفته شده در هجوم نیروهای امنیتی به منازل باعث بوجود آمدن رعب و وحشت نزد خانواده‌ها و کودکان شده است.
مردم عرب هر ساله در چنین روزهایی سالگرد اعتراضات سال ۱٣٨۴ را گرامی می دارند و نیروهای امنیتی نیز جهت جلوگیری از هر گونه تجمع وتظاهرات اقدام به بازداشت های گسترده می کند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست