یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

۴ داوطلب زن در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کردند


• هر چند جمهوری اسلامی زنان را از کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری منع کرده است، اما در نخستین روز ثبت نام، چهار زن با حضور در ستاد وزارت کشور، نام خود را برای این دوره از انتخابات ثبت کردند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۲۲ فروردين ۱٣۹۶ -  ۱۱ آوريل ۲۰۱۷ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری طبق روال هر دوره با دستور وزیر کشور در روز سه شنبه آغاز شد. هر چند جمهوری اسلامی زنان را از کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری منع کرده است، اما در نخستین روز ثبت نام، چهار زن با حضور در ستاد وزارت کشور، نام خود را برای این دوره از انتخابات ثبت کردند.

خانم شعله حاج میرفتاحی در همان اولین دقیق شروع ثبت نام در ستاد انتخابات حاضر شد. شعله حاج میرفتاحی تبریزی خود را دارای مدرک دکترای حقوقی قضایی از ایتالیا معرفی کرد.
دومین داوطلب زن انتخابات ریاست جمهوری هم با حضور در وزارت کشور اقدام به نام‌نویسی در این انتخابات کرد. اعظم جبلی موفق متولد ۶۱ با شعار یک بار هم زن ها ثبت نام کرد.
اکرم آذر بهرام، سومین زنی بود که عصر امروز با حضور در ستاد انتخابات کشور در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد. او با بیان اینکه مدرک کارشناسی ارشد مطالعات زنان را دارد، مدعی شد: من بیست سال در مذاکرات هسته‌ای بوده‌ام اما حسن روحانی و محمدجواد ظریف من را حذف کرده و نادیده گرفته‌اند. این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با تاکید کرد که تنها راه خروج کشور از مشکلات آن است که زنان در راس امور قرار بگیرند. نمونه این مسئله، خانم مرکل است که چهار دوره بدون رقیب رئیس جمهور (صدراعظم) بوده است.
پس از آذر بهرام، بانویی دیگر وارد ستاد انتخابات کشور شد که متولد ۱۳۷۰ است.

از چهره های آشنا، مصطفی میرسلیم کاندیدای حزب موتلفه برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری در وزارت کشور حاضر شد و گفت: من نامزد موتلفه هستم و تا آخر انتخابات حضور خواهم داشت. جمنا را از لحاظ اخلاقیات قبول دارم نه ساز وکار.
قاسم شعله‌سعدی نماینده دو دوره مجلس شورای اسلامی با حضور در وزارت کشور اقدام به ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری کرد.
بنابر گزارش ها تعداد ثبت‌نام کنندگان انتخابات ریاست‌جمهور در روز اول از مرز ۱۰۰ نفر گذشت. ثبت نام به مدت ۵ روز ادامه دارد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست