یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا
توقف پرسپولیس برابر الریان، گل‌نزن‌ها کار دست برانکو دادنداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۲۱ فروردين ۱٣۹۶ -  ۱۰ آوريل ۲۰۱۷اخبار روز- بخش ورزشی: پنجاه و هفت هزار تماشاگر قرمز پوش آمده بودند تا شاهد پیروزی سرخپوشان پرسپولیس برابر الریان قطر باشند. وقتی در دقایق پایانی نیمه نخست حملات پرسپولیس شدت داشت و صاحب پنالتی شد هواداران پرسپولیس نفسی راحت کشیدند اما افسوس مهدی طارمی ضربه ای به قول معروف –چیپ- زد و توپ راهی اوت شد و گل حساسی را در حضور صدهزار و اندکی چشم پرپر کرد. در اوایل نیمه دوم پرسپولیس می توانست به گل برسد اما ضربه سر طارمی به تیرک دروازه برخورد کرد و داور ژاپنی نیز یک پنالتی صد در صد دیگر را به نفع پرسپولیس نگرفت. تیم قطری در طول بازی چند بار با ضدحملات خود خطرناک ظاهر شد. گزارش بازی را به نقل از خبرگزاری داخلی را پی می گیریم:

دیدار تیم‌های پرسپولیس و الریان قطر در هفته چهارم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۹ امروز (دوشنبه) در ورزشگاه آزادی آغاز شد که دو تیم در پایان به تساوی بدون گل رضایت دادند.
ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سید‌جلال حسینی، محمد انصاری، حسین ماهینی، صادق محرمی، کمال کامیابی‌نیا، محسن مسلمان، سروش رفیعی، وحید امیری، علی علیپور و مهدی طارمی.
ترکیب الریان:عمر باری، عبدالکریم سالم، گونزالو ویرا، ناتان اوتاویو، مصعب خضر، کو میونگ جین، ویکتور کاسرس، دانیل گومو، سرجیو گارسا، رودریگو تاباتا و سباسیتن سوریا.
دقیقه ۴: علی علیپور به دلیل بی‌احتیاطی و خطا روی دروازه‌بان الریان از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد.
دقیقه ۱۰: تاباتا در حرکتی عمقی وارد محوطه جریمه شد و موقعیت خوبی برای باز کردن دروازه پرسپولیس داشت که بیرانوند موفق به مهار توپ شد.
دقیقه ۲۴: پاس بسیار خوب سروش رفیعی پشت مدافعان الریان، مهدی طارمی را در موقعیت خوبی قرار داد که این بازیکن نتوانست از موقعیت خود استفاده کند و عمر باری توپ را در اختیار گرفت.
دقیقه ٣۲: پاسی که برای مهدی طارمی ارسال شده بود، با بازی بدون توپ او همراه شد تا علی علیپور صاحب توپ شود. علیپور به خوبی توانست مدافع مقابل خود را از پیش‌رو بردارد، اما ضربه‌اش به سمت دروازه الریان فقط یک کرنر برای پرسپولیس به همراه داشت.
دقیقه ٣٨: موقعیت خطرناک الریانی‌ها با اشتباه بازیکنان پرسپولیس همراه بود و در حالی که بیرانوند توپ را در اختیار گرفته بود، سباستین سوریا توپ را در دستان او زد که داور خطا گرفت.
دقیقه ٣۹: حرکت عرضی سروش رفیعی و ضربه او با دفع ناقص دروازه‌بان الریان همراه شد که علیپور دیر به توپ برگشتی رسید.
دقیقه ۴۲: فشار پرسپولیسی‌ها و حرکت مهدی طارمی در محوطه جریمه، با خطای مدافع الریان و پنالتی برای پرسپولیس همراه بود. در ادامه عمر باری، دروازه‌بان الریان هم به دلیل قرار نگرفتن در چارچوب دروازه کارت زرد گرفت.
دقیقه ۴۴: مهدی طارمی ضربه پنالتی را به صورت ضربه چیپ به سمت دروازه الریان زد که توپ او از بالای دروازه به بیرون رفت تا پنالتی پرسپولیس از دست برود.
نیمه دوم برای پرسپولیس طوفانی بود و این تیم موقعیت های زیادی را کسب کرد. در همان ابتدای نیمه ضربه سر مهدی طارمی به تیر دروازه حریف برخورد کرد و بعد از آن شاگردان برانکو موقعیت های زیادی بدست آوردند اما عملکرد خوب دروازه بان الریان مانع از باز شدن دروازه شد.
در دقیقه ۶۳ این دیدار پرتاب بلند علیرضا بیرانوند پشت مدافعان الریان به علی علیپور رسید و در حالی که این بازیکن وارد محوطه جریمه شده بود مدافع الریان با شارژ کردن او را سرنگون کرد و درحالی که همه حاضران در ورزشگاه اعتقاد به پنالتی داشتند داور ژاپنی به راحتی از این صحنه گذشت.
در دقیقه ۸۰ پرسپولیسی ها در ادامه ارسال های بلند خود از جناحین صاحب فرصت شدند که این بار ضربه سر علی علیپور با فاصله از روی دروازه به بیرون رفت.
در دقایق باقی مانده پرسپولیس که خسته شده بود حملاتی را روی دروازه حریف پی ریزی کرد اما دفاع چند لایه الریان اجازه باز شدن دروازه را نداد.
در وقت های اضافه پرسپولیس شانس آورد که دروازه اش باز نشد و توپ سوریا به تیر دروازه برخورد کرد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست