یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

آشنایی با رقبای ایران در جام جهانی فوتبال
شانس بزرگ تیم ملی فوتبال جوانان برای صعود به مرحله دوماخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۱٨ فروردين ۱٣۹۶ -  ۷ آوريل ۲۰۱۷تیم ملی جوانان ایران اردیبهشت ماه سال جاری این شانس را دارد که برای نخستین بار به مرحله حذفی مسابقات جام جهانی صعود کنند.

بعد از دو بازی مهم که تیم ملی فوتبال بزرگسالان در آغاز سال ۹۶ مقابل چین و قطر در چارچوب انتخابی جام جهانی انجام داد، دومین رویداد مهم برای فوتبال ملی ایران، حضور تیم ملی جوانان در جام جهانی کمتر از ۲۰ سال کره‌جنوبی است.
به گزارش ایسنا، بازیکنان جوان از روز ۳۱ اردیبهشت کار خود را در این رقابت‌های مهم آغاز خواهند کرد و بدون شک به دنبال اثبات شایستگی‌های خود و ثبت یک رکورد جدید برای ایران هستند.
در قرعه‌کشی این مسابقات ایران در گروه C، با تیم‌های زامبیا، پرتغال و کاستاریکا هم‌گروه شد و برای صعود به دور بعد این بازی‌ها باید در یکی از رتبه‌های اول و دوم قرار بگیرد. البته با توجه به قوانین مسابقات، تیم‌هایی که در رده‌ سوم گروه‌های شش گانه قرار بگیرند، شانس صعود به مرحله بعد را هم خواهند داشت. ایران تاکنون دو بار در این مسابقات حاضر شده که به هیچ توفیقی دست نیافته است.
ملی پوشان جوان فوتبال ایران برای صعود به مرحله دوم این رقابت‌ها و ثبت رکورد تازه باید از پس رقبای خود در گروه C بر بیاید. برای آشنایی بهتر با رقبای ایران در دور گروهی در ادامه به عملکرد و سابقه این سه تیم نگاهی خواهیم داشت.


<>پرتغال

تیم ملی کمتر از ۲۰ سال پرتغال جزو تیم‌های موفق در این رده سنی محسوب می‌شود که عمده موفقیت‌های خود را هم در دوره سرمربیگری کارلوس کی‌روش کسب کرده است. تیم ملی پرتغال تاکنون دو بار قهرمان این مسابقات شده و یک بار هم به نایب قهرمانی و یک بار به رتبه سوم جام جهانی بسنده کرده است. هر دو قهرمانی تیم جوانان پرتغال هم با هدایت کی‌روش رقم خورده است.
آنها برای صعود به جام جهانی در دور گروهی مقابل ایتالیا و اتریش به تساوی دست یافتند و با پیروزی مقابل میزبان مسابقات یعنی آلمان، ضمن صعود به مرحله نیمه نهایی، مجوز حضور در جام جهانی جوانان را هم به دست آوردند. تیم ملی پرتغال در مرحله نیمه پایانی با شکست مقابل فرانسه از رسیدن به قهرمانی بازماند تا خروس‌ها فاتح مسابقات قهرمانی کمتر از ۱۹ سال اروپا شوند.

سوابق
۱۹۷۷ – حذف در مرحله یک چهارم نهایی
۱۹۸۹ – قهرمان
۱۹۹۱ – قهرمان
۱۹۹۳ - حذف در مرحله گروهی
۱۹۹۵ – کسب رتبه سوم
۱۹۹۹ – حذف در مرحله یک هشتم نهایی
۲۰۰۷ - حذف در مرحله یک هشتم نهایی
۲۰۱۱ – کسب رتبه دوم
۲۰۱۳ - حذف در مرحله یک هشتم نهایی
۲۰۱۵ - حذف در مرحله یک چهارم نهایی
پرتغال از بازیکنان در تیم‌های مطرح پورتو، بنفیکا، اسپورتینگ لیسبون و اینترمیلان ایتالیا بهره می‌برد که بدون شک هر کدام از این تیم‌ها در دنیای فوتبال صاحب عنوان هستند.


زامبیا

تیم نه چندان مطرح آفریقایی هر چقدر در رده بزرگسالان ناموفق بوده، پیش از این رقابت‌ها دو بار به مسابقات جام جهانی کمتر از ۲۰ سال راه یافته است. زامبیا در دو دوره حضورش در جام جهانی موفق به کسب عنوانی نشده و یک بار تا مرحله یک هشتم نهایی صعود کرده است.
آنها برای صعود به رقابت‌ها جام جهانی ۲۰۱۷، میزبانی مسابقات قهرمانی کمتر از ۲۰ سال آفریقا را به دست آوردند و با سه پیروزی در دور گروهی مقابل مصر، مالی و گینه به دو حذفی صعود کرد و با پیروزی مقابل آفریقای جنوبی در نیمه نهایی و پیروزی مقابل سنگال در دیدار پایانی، عنوان قهرمانی مسابقات را به دست آورد.

سوابق
۱۹۹۹ – حذف در مرحله گروهی
۲۰۰۷ – حذف در مرحله یک هشتم نهایی
با توجه به عملکردی که زامبیا مقابل تیم‌های آفریقایی از خود به جا گذاشته، نمی توان آن ها را حریف دست و پا بسته‌ای به شمار آورد.


کاستاریکا

نماینده آمریکای شمالی در جام جهانی جوانان عملکرد خوبی را از خود به جای گذاشته است. آن‌ها با هفت بار صعود به این رقابت‌ها و یک بار کسب رتبه چهارم، جزو تیم‌های قابل احترام این مسابقات مهم محسوب می‌شوند.
کاستاریکا در شرایطی که در کشور خود میزبان مسابقات قهرمانی کمتر از ۲۰ سال منطقه کونکاکاف بود، توانست با یک شکست مقابل السالوادور و پیروزی مقابل ترینیداد و توباگو و برمودا به مرحله راه پیدا کند. آن ها در این دور نیز با یک شکست و تساوی مقابل هندوراس و پاناما توانستند مجوز حضور در جام جهانی را کسب کنند.

سوابق
۱۹۸۸ – حذف در مرحله گروهی
۱۹۹۵ – حذف در مرحله گروهی
۱۹۹۷ – حذف در مرحله گروهی
۱۹۹۹- حذف در مرحله یک هشتم نهایی
۲۰۰۱ – حذف در مرحله یک هشتم نهایی
۲۰۰۷ – حذف در مرحله گروهی
۲۰۰۹ – کسب رتبه چهارم
۲۰۱۱ – حذف در مرحله یک هشتم نهایی


ایران

تیم ملی جوانان ایران تاکنون به توفیق چندانی در مسابقات جام جهانی این رده سنی دست نیافته است و تنها دو بار در دور گروهی حاضر شده است.
شاگردان امیر حسین پیروانی در دور گروهی مسابقات قهرمانی کمتر از ۱۹ سال آسیا، با دو تسایو مقابل قطر و چین و یک پیروزی مقابل یمن به مرحله یک هشتم نهایی صعود کردند. آن ها با یروزی مقابل ازبکستان مجوز حضور در جام جهانی را کسب کردند اما در مرحله نیمه نهایی مقابل عربستان شکست خوردند.

سوابق
۱۹۷۷ – حذف در مرحله گروهی
۲۰۰۱ – حذف در مرحله گروهی
تیم ایران از بازیکنان جوان و مستعد خوبی بهره می برد و زیر نظر امیر حسین پیروانی تمرین می کنند. برخی از آنان در تیم های لیگ برتری هم به میدان می روند و صاحب تجارب ارزشمندی هم شده اند. با توجه به عملکردی که این تیم از خود به جای گذاشته انتظار می رود آن ها بتوانند این بار به مرحله حذفی صعود کنند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست