یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

بیانیه شورای صلح امریکا:
هم اکنون برای جلوگیری از حمله ترامپ به سوریه اقدام کنیم!


• ما می توانیم از حمله جلوگیری کنیم. در ۲۰۱۳، ما پیروزمندانه اوباما را از حمله به سوریه بازداشتیم، ما دوباره می توانیم این را انجام دهیم ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۱٨ فروردين ۱٣۹۶ -  ۷ آوريل ۲۰۱۷



اکنون برای جلوگیری از حمله ترامپ به سوریه اقدام کنیم!
هم اکنون به کاخ سفید و کنگره تلفن کنید!
رئیس جمهور ترامپ دیروز – که در طی کارزار انتخاباتی اشتیاق به رویکردی جدید، و مهارکننده تر نسبت به جنگ در سوریه ابراز داشت – آشکارا این ادعا که دولت سوریه در حال استفاده از سلاح شیمیایی علیه مردم خود، از جمله کودکان است را پذیرفت. او اظهار داشت "خطوط درهم شکسته اند". او به اتخاذ اقدام هایی تهدید کرد. تصاویر وحشتناکند. رسانه ها به مدت چند روز با تکرار ادعاهای تایید نشده، مقصر دانستن و تکیه بر منابع دارای پیش داوری وارد شیوه هیستری کامل شدند. آیا این خلیج تونکن دیگری است؟   
این بیش از لحظه ای خطرناک است. این یک بحران تام جنگی است. پوشیده نیست که رئیس جمهور ترامپ فردی غیرقابل پیش بینی و اغلب بی اطلاع است. دولت او در اولین ماه های خود تحت فشار اشتباه ها، شکست ها و دست خوش تشویش بوده است. او ممکن است فکر کند که "به یک پیروزی" نیاز دارد .ما باید دولت او را مطمئن کنیم فکر نکند حمله به سوریه می تواند یک "پیروزی" باشد. ما ساعت ها، در بهترین حالت چند روز برای انجام این کار وقت داریم.   

ما قبلا این مسیر را طی کرده ایم... دولت سوریه مطلقا هیچ انگیزه ای برای انجام چنین حمله ای ندارد . (نگاه کنید به Gerry Condon; Patrick Henningsen; and Phyllis Bennis) گری کوندون، بعنوان کهنه سرباز صلح، به صورت عاقلانه ای مشاهده کرده است که منبع گزارش های حمله شیمیایی خود نیروهای شورشی هستند، رسانه های خود آن ها، و وایت هلمت (کلاه سفیدها)، و دیگر ان جی او های مورد تامین مالی غربی هستند که به خاطر تبلیغات "تغییر رژیم" علیه دولت اسد رسوایند. سیمور هرش محقق پر آوازه مستند کرده است که آخرین حمله بزرگ با گاز ساردین منتسب به دولت سوریه توسط گروه های تروریستی با حمایت ترکیه و عربستان سعودی انجام گرفته بود. هرش همچنین مستند کرد که سلاح های شیمیایی توسط سیا و وزارت امور خارجه کلینتون از لیبی به گروه های مورد حمایت امریکا در سوریه منتقل شد.

با این حال جریان مسلط رسانه ای هیچ اشاره ای به این امر نمی کنند. آن ها اصلا پرسش های سختی به میان نمی آورند. آن ها هیچ تردیدی را نمی پذیرند. آن ها دروغ هایی را که از قبل بی اعتبار بوده اند تکرار می کنند. آن ها بی شرمانه با منابعی مصاحبه می کنند که مدت طولانی هورا کشان برای دخالت نظامی در سوریه بوده اند.

ما می توانیم از حمله جلوگیری کنیم. در ۲۰۱٣ ، موج عظیم تلفن به کاخ سفید و کنگره رئیس جمهور اوباما را برای انجام کار "مشابهی" زیر فشار قرار داد. ما پیروزمندانه اوباما را از حمله به سوریه در ۲۰۱٣ بازداشتیم.

ما دوباره می توانیم آن را انجام دهیم . تلفن را بردارید!

الفرد ال ماردر
رئیس شورای صلح امریکا

برگردان: هاتف رحمانیفوری


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست