یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

انفجارهای تروریستی چندین نفر را در سن پترزبورگ کشت


• ۱۰ نفر پس از انفجار بمب در واگن قطار مترو داخل تونل نزدیک ایستگاه تخنولوگیچسکی اینستیتوت کشته و ۵۰ نفر هم زخمی شده اند. حال برخی از مجروحان «بسیار وخیم» اعلام شده است ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۱۴ فروردين ۱٣۹۶ -  ٣ آوريل ۲۰۱۷



بنا به اعلام کمیته ضدتروریستی روسیه، ۱۰ نفر پس از انفجار بمب در واگن قطار مترو داخل تونل نزدیک ایستگاه تخنولوگیچسکی اینستیتوت کشته و ۵۰ نفر هم زخمی شده اند.

به گزارش ایرنا، حال بسیاری از زخمی شدگان این انفجار که بنا به اعلام دادستانی کل روسیه تروریستی بوده، بسیار وخیم اعلام شده است.
دادستانی کل روسیه همچنین اعلام کرده که در روند تحقیقات گزینه های مختلف بررسی می شود.
بمب عمل نکرده کشف شده در ایستگاه مترو پلوشاد واستانیا (میدان قیام) سن پترزبورگ، بنا به اعلام شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه با قدرت انفجاری یک کیلوگرم تی.ان.تی در کپسول آتش خاموش کن جاسازی شده بود که خنثی شد.
بنا به گزارش اعلام شده، بمب پر از دانه های گرد فلزی بود تا قدرت انفجاری آن هر چه بیشتر افزایش یابد.
کارشناسان و ماموران امنیتی هم اکنون در حال بررسی بیشتر بمب کشف شده و رویدادهای امروز هستند تا سرنخ های لازم را برای اقدام های بعدی کسب کنند..
بنابر این گزارش، تاکنون دهها تروریست بازگشته از سوریه یا شهروندان کشورهای دیگر به ویژه آسیای میانه با انواع مواد و لوازم ساخت بمب و حتی بمب های آماده کارگذاری در شهرهای مختلف از جمله مسکو دستگیر شده اند.
براساس گزارش های اعلام شده، ٣۷ نفر از مجروحان در بیمارستان بستری شده اند که حال شماری از آنان وخیم است.


۲ مظنون بمب گذاری سن پترزبورگ تحت پیگرد اعلام شدند

یک مقام امنیتی روسیه اعلام کرد دو مظنون به بمب گذاری در ایستگاههای متروی شهر سن پترزبورگ که ۱۰ کشته و دهها مجروح بر جای گذاشت، تحت تعقیب اعلام شدند.

به گزارش ایرنا، مقام امنیتی روس به خبرگزاری اینترفکس گفت: یکی از دو فرد تحت پیگرد، مظنون به بمب گذاری در ایستگاه متروی «تخنولوگیچسکی اینستیتوت» است که بر اثر انفجار بمب ۱۰ نفر کشته و شماری نیز مجروح شدند.
وی بدون اعلام اطلاعات هویتی افراد تحت پیگرد، افزود: نفر دوم بمب دست ساز را در ایستگاه متروی «پلوشاد واستانیا» (میدان قیام) کار گذاشته بود که به موقع کشف و خنثی شد.
این بمب با قدرت تخریبی معادل یک کیلوگرم ماده منفجره تی.ان.تی در یک کپسول آتش نشانی جاسازی و در آن نیز از خرده های فلزی برای افزایش توان انفجاری استفاده شده بود.
همزمان رسانه های روسی تصویر فردی را به عنوان یکی از مظنونان تحت پیگرد منتشر کردند.


ترامپ انفجار در سن پترزبورگ را هولناک خواند

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا انفجار بمب در یک ایستگاه مترو در شهر سن پترزبورگ روسیه را که روز دوشنبه رخ داد و ۱۰ کشته و حدود ۵۰ زخمی برجای گذاشت، هولناک خواند.
روزنامه کامسا مولسکایا پراودا نوشت: ترامپ ساعتی پس وقوع انفجار، در جمع خبرنگاران در واشنگتن گفت، وقایعی وحشتناک در تمام نقاط جهان رخ می دهد که بسیار هولناک است.
شان اسپایسر سخنگوی کاخ سفید هم نیز اعلام کرد که اطلاعات وقوع انفجار به رئیس جمهوری آمریکا ارائه شده است.
خبرگزاری روسیا سگودنیا به نقل از اسپایسر نوشت که آمریکا این واقعه را محکوم و با مردم روسیه و بازماندگان قربانیان ابراز همدردی می کند.
اندکی پس از بروز انفجار، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در یک یادداشت توئیتری با روسیه ابراز همدردی کرد.
ایران نیز بمب گذاری در شهر سن پترزبورگ را محکوم کرده است.
ینس استولتنبرگ دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) وقوع این انفجار را غمبار خواند و آن را محکوم کرد.
ایتالیا، سوریه و امارات متحده عربی نیز از دیگر کشورهایی هستند که این انفجار را محکوم کرده اند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست