یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

صلاح‌الدین دمیرتاش و دو نماینده دیگر کرد اعتصاب غذا کردند


• صلاح‌الدین دمیرتاش، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق‌ها و عبدالله زیدان، نماینده مجلس عضو این حزب با انتشار نامه‌ای از زندان اعلام کردند که در اعتراض به نقض حقوق زندانیان در ترکیه اعتصاب غذا می‌کنند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۱۱ فروردين ۱٣۹۶ -  ٣۱ مارس ۲۰۱۷صلاح‌الدین دمیرتاش، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق‌ها و عبدالله زیدان، نماینده مجلس عضو این حزب با انتشار نامه‌ای از زندان اعلام کردند که در اعتراض به نقض حقوق زندانیان در ترکیه اعتصاب غذا می‌کنند.

به گزارش زمانه، دو نماینده زندانی حزب دموکراتیک خلق‌ها (ه د پ) خبر اعتصاب غذای خود را از طریق وکیلشان اعلام کردند. آنها در این نامه نوشته‌اند اعتصاب غذای خود را از جمعه ۳۱ مارس/۱۱ فروردین، در همبستگی با دیگر زندانیان سیاسی آغاز می‌کنند.
دمیرتاش و زیدان عدم رسیدگی به وضعیت زندانیان در اعتصاب، فشار فزاینده بر آنها و بی‌توجهی مسئولان زندان را دلیل آغاز اعتصاب خود خوانده‌اند.
آنها در پیامی از «زندان ادرین» مردم و فعالان سیاسی را فراخواندند تا نسبت به اعتصاب غذا و تضییع دائمی حقوق زندانیان حساسیت بیشتری نشان دهند.
همزمان صباحت تونجل، نماینده پیشین پارلمان ترکیه و رئیس مشترک حزب مناطق دموکراتیک (د ب پ) نیز در نامه‌ای دیگر اعلام کرد که همراه با عده‌ای دیگر از اول آوریل سال جاری دست به اعتصاب غذا می‌زند.
او در فرازی از نامه خود نوشته است:
“وضعیت زندانیانی که با خواست پایان دادن به انزوای عبدالله اوجالان، آغاز دوباره مذاکره دولت ترکیه و کردها و همچنین جلوگیری از نقض دائمی حقوق زندانیان دست به اعتصاب زده‌اند به نقطه بحرانی رسیده است.”
در حال حاضر ۱۴ نماینده مجلس حزب دموکراتیک خلق‌ها در بازداشت به سر می‌برند.
مقامات ترکیه ادعا می‌کنند که حزب دموکراتیک خلق‌ها با حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) در تماس است. اما حزب دموکراتیک خلق‌ها بارها این اتهام را رد کرده است.
در انتخابات پارلمانی سال ۲۰۱۵، حزب دمکراتیک خلق‌ها ۱۰,۶درصد آرا را کسب کرد و ۵۹ کرسی مجلس را به‌دست آورده بود. سرانجام سال گذشته پارلمان ترکیه در رأی‌گیری نهایی به لغو مصونیت قضائی نمایندگان رأی مثبت داد. در آن زمان حزب دموکراتیک خلق‌ها گفته بود هدف از لغو مصونیت قضائی نمایندگان پارلمان تلاش برای حذف نمایندگان این حزب از پارلمان و تعقیب قضائی آن‌ها است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست