یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

فراخوان حزب کمونیست فرانسه برای ائتلاف نامزدهای چپ در انتخابات


• دبیر ملی حزب کمونیست فرانسه به ویژه پس از حمایت مانوئل والس از نامزد سانتریست ها، امانوئل ماکرون؛ توافق هامون و ملانشون را برای رسیدن به چنین ائتلافی بیش از ضروری دانست ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۱۰ فروردين ۱٣۹۶ -  ٣۰ مارس ۲۰۱۷"پی یر لوران"، دبیر ملی حزب کمونیست فرانسه، روز چهارشنبه ٢٩ مارس نامزد حزب سوسیالیست، بنوآ هامون، و نامزد چپ رادیکال، ژان-لوک ملانشون، و همچنین "یانیک ژادو" نامزد سبزهای فرانسه را برای رسیدن به توافق بر سر نامزد واحد در انتخابات ریاست جمهوری به ملاقات و گفتگو فرا خواند.

به گزارش «ار اف آی»، دبیر ملی حزب کمونیست فرانسه به ویژه پس از حمایت مانوئل والس از نامزد سانتریست ها، امانوئل ماکرون، توافق هامون و ملانشون را برای رسیدن به چنین توافقی بیش از ضروری دانست و از این احتمال به عنوان هموار کردن بستر پیروزی چپ در انتخابات پیش رو یاد نمود.
در واکنش به حمایت والس از ماکرون، بنوآ هامون، نامزد حزب سوسیالیست نیز در یک نشست مطبوعاتی از حزب کمونیست، ژان-لوک ملانشون، خواست که برای پیروزی چپ در انتخابات آینده به او بپیوندند. او گفته است : "چپ برای پیروزی در انتخابات نیازمند اتحاد فوری است و برای همین منظور همه ی رأی دهندگان، همه ی مخالفان بی عدالتی، سوسیال-دموکرات های وفادار به توسعه ی اجتماعی و دموکراسی و همچنین حزب کمونیست و کمونیست ها، پی یر لوران و ژان لوک ملانشون را به اتحاد فرامی خوانم."
در این حال، ژان لوک ملانشون نیز می کوشد با افزایش فاصله اش در نظرسنجی ها با بنوآ هامون موقعیت خود را به عنوان نامزد واحد احتمالی چپ در انتخابات آینده تقویت کند.
بر اساس نظرسنجی ها مارین لوپن، رهبر حزب راست افراطی، و امانوئل ماکرون، نامزد سانتریست ها، هر کدام از پشتیبانی ٢۵ درصد آرای عمومی برخوردارند و به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری راه خواهند یافت. همین نظر سنجی ها تصریح می کنند که "ژان-لوک ملانشون"، از حمایت ١۵ درصد آرای عمومی و بنوآ هامون، نامزد حزب سوسیالیست، از پشتیبانی ١٠ درصد آرای برخوردارند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست