یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

طرح تشدید تحریم های ایران در سنای آمریکا


• سناتورهای جمهوریخواه و دمکرات روز پنجشنبه پیش نویس طرحی را برای تشدید تحریم‌های غیر هسته‌ای ایران - به طور عمده در زمینه ی موشک های دوربرد - در سنای آمریکا مطرح کرده اند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۴ فروردين ۱٣۹۶ -  ۲۴ مارس ۲۰۱۷سناتورهای جمهوریخواه و دمکرات روز پنجشنبه پیش نویس طرحی را برای تشدید تحریم‌های غیر هسته‌ای ایران در سنای آمریکا مطرح کرده اند.

به گزارش رادیو فردا به نقل از رویترز، این طرح که از حمایت۱۴ سناتور دمکرات و جمهوریخواه برخوردار است، تحریم‌های الزام آوری را علیه هر فرد و نهاد مرتبط با برنامه موشک‌های بالستیک ایران و همچنین طرف‌های تجاری با این برنامه اعمال می کند.
طبق این گزارش، این طرح همچنین سپاه پاسداران را مورد تحریم قرار می دهد، و تحریم افرادی که براساس فرمان‌های اجرایی رییس جمهوری به اتهام حمایت از تروریسم اعمال شده،با این طرح قانونی خواهند شد.
این طرح همچنین رییس‌جمهوری آمریکا را ملزم می‌‌کند، تا هر فرد و نهادی که ممنوعیت سازمان ملل درباره خرید و فروش تسلیحات با ایران را نقض می کند، مورد تحریم قرار دهد.
ایران پیشتر تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه برنامه موشکی خود رابه عنوان نقض توافق هسته‌ای با شش قدرت جهانی، برجام، دانسته بود.
این درحالی است که رابرت منندز، سناتور دمکرات، و سناتور باب کورکر، رئیس جمهوریخواه کمیته روابط خارجی سنا تهیه کنندگان طرح تحریم‌های تازه علیه ایران گفته اند، این تحریم‌ها نقض توافق هسته‌ای با ایران نیستند.
سناتور رابرت منندز در گفت و گو با خبرگزاری رویترز تصریح کرده است: ما با وسواس تلاش کردیم که (طرح تحریم‌های تازه علیه ایران) طوری تنظیم شود که بر توافق هسته‌ای (آن گونه که الان است) تاثیری نداشته باشد.
پیش از این سناتورهای آمریکایی با انتقاد از آزمایش های موشکی ایران و نیز رفتارهای بی‌ثبات‌کننده جمهوری اسلامی در منطقه، هشدار داده‌اند که هیچ چیز مانع از آن نیست که کنگره آمریکا تحریم‌های بیشتری علیه ایران اعمال کند.
ایران معتقد است که در آخرین قطعنامه شورای امنیت که توافق هسته ای را تایید کرد، تنها از آزمایش موشک‌هایی که با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای طراحی شده باشند منع شده و از این رو آزمایش‌های موشکی اخیرش ناقض قطعنامه‌های شورای امنیت نیست.
آمریکا، اسرائیل و قدرت‌های دیگری در جهان همواره ایران را متهم کرده‌اند که در پوشش طرح‌های فضایی، عملاً برای ساخت موشک‌های دوربردتر بالیستیکی که می‌تواند تهدیدی جدی برای جهان باشد، اقدام کرده است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست