یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

همه طرف‌های درگیر در مذاکرات صلح سوریه شرکت می‌کنند


• سخنگوی سازمان ملل می‌گوید، دولت سوریه و هیأ‌ت‌های گروه‌های مختلف شورشی وعده داده‌اند که در دور تازه مذاکرات صلح ژنو شرکت خواهند کرد ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۲ فروردين ۱٣۹۶ -  ۲۲ مارس ۲۰۱۷سخنگوی سازمان ملل می‌گوید، دولت سوریه و هیأ‌ت‌های گروه‌های مختلف شورشی وعده داده‌اند که در دور تازه مذاکرات صلح ژنو شرکت خواهند کرد. هیأت‌ها دیدارهای جداگانه‌‌ای با معاون دی میستورا خواهند داشت.

به گزارش دویچه وله، الساندرا ولوچی، سخنگوی سازمان ملل روز سه‌شنبه ۲۱ مارس (۱ فروردین) اعلام کرد، همه شرکت‌کنندگانی که در دور قبلی مذاکرات در فوریه ۲۰۱۷ حضور داشتند وعده داده‌اند که در دور جدید مذاکرات شرکت می‌کنند.
به گفته ولوچی، طرف‌های درگیر روز پنج‌شنبه ۲۳ مارس در ژنو دیدارهای جداگانه‌ای با عزالدین مرزی، معاون استفان دی میستورا، فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه خواهند داشت.
دی میستورا در حال حاضر سرگرم دیدار از کشورهایی است که نقش مهمی در منازعه سوریه ایفا می‌کنند، از جمله عربستان سعودی، روسیه و ترکیه. او بعد از رایزنی‌های خود در این کشورها به مذاکرات صلح ژنو خواهد پیوست.
شرکت همه گروه‌های شورشی در مذاکرات صلح سوریه که که با میانجی‌گری سازمان ملل متحد انجام می‌شود می‌تواند در روند این مذاکرات پیشرفت ایجاد کند. هفته پیش بعضی از گرو‌ه‌های اپوزیسیون از حضور در دور تازه گفت‌وگوهای صلح در آستانه که به صورت موازی در حال انجام است سر باز زدند.
گفت‌وگوها در پایتخت قزاقستان به ابتکار روسیه، ایران و ترکیه شکل گرفت. هدف از این گفت‌و‌گوها ثبات بخشیدن به آتش‌بس توافق‌شده در سوریه و حمایت از مذاکرات صلح با میانجی‌گری سازمان ملل بود.
از چند روز پیش در دمشق، پایتخت سوریه درگیری‌های شدیدی در جریان است. این درگیری‌ها بعد از آن آغاز شد که شورشیان و جهادگرایان به شرق این شهر نفوذ کردند. نیروهای رزمی سوریه به مواضع شورشیان در شرق این شهر حملات هوایی کرده‌اند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست