یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

خامنه ای: برای من شرکت در انتخابات مهم است


• خامنه ای گفت: در انتخابات یک جا فقط دخالت می‌کنم، آنجا که کسانی بخواهند در مقابل رای مردم بایستند. اما او نگفت چرا در سال ۸۸ پیش از اعلام نتیجه ی رسمی انتخابات، احمدی نژآد را برنده ی انتخابات معرفی کرد ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۱ فروردين ۱٣۹۶ -  ۲۱ مارس ۲۰۱۷


علی خامنه ای رهبر حکومت عصر سه شنبه در نخستین روز فروردین ماه ۱٣۹۶ در مشهد سخنرانی کرد. وی در این سخنرانی تصریح کرد در مقابل کسانی که بخواهند رای مردم را در انتخابات بشکنند می ایستد. او گفت: بنده در انتخابات‌ها دخالت نمی‌کنم و هیچ وقت به مردم نگفتم که این را انتخاب کنید و این را انتخاب نکنید، یک جا فقط دخالت می‌کنم، آنجا که کسانی بخواهند در مقابل رای مردم بایستند و رای مردم را بشکنند. با این حال او توضیح نداد چرا در سال ٨٨ پیش از آن که نتیجه ی رسمی انتخابات اعلام شود، بیانیه داد و احمدی نژآد را فرد برنده ی انتخابات معرفی کرد.

بخش هایی از سخنان خامنه ای را به نقل از خبرگزاری ها می خوانید:
* برادران و خواهران عزیز، مساله اقتصاد ، مساله اولویت دار کشور است. نه فقط امسال، چند سال است که این مساله در راس اولویت های فوری کشور قرار دارد. نیاز به تحرک اقتصادی به شکل صحیح و برنامه ریزی صحیح در این چند سال محسوس بوده است که کارهایی هم شده است که به آن اشاره خواهم کرد.
*اولویت امروز ملت ایران مساله اقتصادی است. توجه کنید که اولویت دشمن هم مساله اقتصادی است. یعنی امروز دشمنان جمهوری اسلامی برای این که بتوانند اهداف خودشان را در مورد ایران، ایرانی و جمهوری اسلامی محقق کنند، دنبال راه کارهای اقتصادی یا به تعبیر درست تر دنبال ضربه زدن اقتصادی به ملت ایران هستند.
*هدف دشمن این است که بتواند با فشار اقتصادی ملت ایران را نسبت به نظام اسلامی و جمهوری اسلامی دلسرد و دلزده کند. بین ملت ایران و نظام اسلامی فاصله بیندازد و هدف های خود را از این راه دنبال کند.
*دشمن توفیق پیدا نمی کند اما موظفیم این بحث را طرح کنیم برای اهمیت آن و توجه مسوولین به آن. برای ایجاد پیوندها و ارتباطات همکاری میان مردم و میان مسوولان در زمینه اقتصاد. مساله اقتصاد و معیشت مردم، مساله بسیار مهمی است.
*لازم است دونکته را مورد تاکید قرار دهم: نکته اول دشمن در تبلیغات وسیع خود تلاش می کند که کمبودهای معیشتی و اقتصادی کشور را به نظام اسلامی، به جمهوری اسلامی نسبت دهد. این نقشه دشمن است. آنها می خواهند این طور وانمود کنند که نظام اسلامی قادر نبوده است و نیست مشکل اقتصادی و مشکلات اساسی ملت ایران ر ا حل و گره را باز کند.
*این حرف ناشی از بغض، عداوت و کینه آنها به نظام اسلامی است. این یک حرف خلاف واقع است. خدماتی که نظام اسلامی و جمهوری اسلامی به ایران و ملت ایران در این مدت کرده است یک خدمات برجسته و فوق العاده است.
* اگر وضع ملت و کشور را با قبل از دوران اسلامی یعنی در دوران طاغوت مقایسه کنیم، آن وقت معلوم می شود که چه خدمات بزرگ و ارزشمندی را نظام اسلامی تقدیم کرده است.
*بله ضعف هایی وجود دارد که این ضعف ها مربوط به مدیریت ما است و مربوط به کمبودها و ناتوانی مدیرانی است که در بخش های مختلف مشغول کار بودند اما نظام اسلامی در خود توانایی هایی را پرورش داده و مدیرانی را تربیت کرده است که توانسته اند کارهای بسیار بزرگی را در طول این سی و چند سال برای این کشور انجام دهند؛ آن هم در حالی که در سی و چند سال ملت از همه طرف در فشار تحریم و فشار اقتصادی دشمنان قرار داشته اند.
*من به طور قاطع می گویم اگر مدیریت در بخش های مختلف کشور متدین، انقلابی و کارآمد باشد، همه مشکلات کشور حل خواهد شد. ما مشکل غیرقابل حلی در کشور نداریم.
*ما نیازمان به اقتصاد، تولید قوی همراه با مدیریت قوی است.
*آنچه که امروز برای ما مشهود و مقابل چشمان می بینیم خلاءهای اقتصادی ما بزرگ است که یکی بیکاری است به خصوص بیکاری جوانان تحصیلکرده و دیگری مساله معیشت طبقه ضعیف.
*از وضع مردم در بخش های مختلف مردم مطلع می شویم و مردم دچار مشکل هستند. مساله بیکاری و سختی معیشت هست و مشکلات گوناگونی در زمینه فرهنگی و اجتماعی که به دنبال آن ها می آید.
*دشمن هم بر روی این ها تمرکز و تبلیغات می کند.
*صاحبنظران اقتصادی مشکل عمده را در رکود و بیکاری می بینند. حق هم با آن ها است. یکی مساله بیکاری است، یکی مساله رکود تولید است.
*رشد اقتصادی مثبت نشان می دهد اما رشد سرمایه گذاری منفی است که یکی از عیوب اساسی و بزرگ است. یا مثلا در بعضی از بخش ها مثل بخش نفت پیشرفت داریم، در بعضی بخش های دیگر مثل بخش معدن و مسکن عقب رفت داریم. یعنی آمارهای رسمی انسان را قانع نمی کند که حرکت عمومی به سمت رفع مشکلات است.
*آنچه که در مورد آینده به عنوان نقطه کلیدی نگاه می کنم عبارت از تولیدملی و داخلی است. توصیه، خواسته و مطالبه بنده تکیه بر روی تولید داخلی است. تولید داخلی یک کلید واژه است.
*برای تولید ملی و داخلی، امکاناتی لازم داریم. آیا ما این امکانات را داریم یا می توانیم بدست آوریم؟ که جواب بنده بله است.

مساله ی انتخابات
*در درجه اول برای این حقیر آنچه که مهم است شرکت عمومی در انتخابات است. همه آحادی که می توانند رای دهند و مشمول قانونند، وارد انتخابات شوند و آن را پرشور کنند.
*آنچه در مورد انتخابات من عرض می کنم این است: در امر انتخابات مر قانون باید عمل شود. نتیجه انتخابات ملت هر چه که شد، این معتبر و قانونی است.
* بنده در انتخابات‌ها دخالت نمی‌کنم و هیچ وقت به مردم نگفتم که این را انتخاب کنید و این را انتخاب نکنید، یک جا فقط دخالت می‌کنم، آنجا که کسانی بخواهند در مقابل رای مردم بایستند و رای مردم را بشکنند
*هر کسی بخواهد با نتیجه آرای ملت در بیافتد، من در مقابلش می‌ایستم. در سال ۷۶، ٨۴، ٨٨ و ۹۲ در همه این سال ها کسانی بودند که در مقابل انتخابات ایستادند و در سال ٨٨ آشکار شد.
* در سال‌های گذشته هم همین‌طور بوده، بعضی را مردم مطلع شدند و بعضی را مردم مطلع نشدند.
*پیش بینی‌ من این است که انتخابات ما انتخابات پرشور و فراگیری خواهد بود، امیدواریم نتیجه انتخابات هم چیزی باشد که موجب سعادت و رضای الهی باشد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست