یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

هزاران کرد مقیم آلمان علیه اردوغان تظاهرات کردند


• در فرانکفورت آلمان حدود ۳۰ هزار کرد در تجمعی علیه رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه و دولت او شعار دادند و از مردم ترکیه خواستند به تغییرات در قانون اساسی این کشور «نه» بگویند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۲۹ اسفند ۱٣۹۵ -  ۱۹ مارس ۲۰۱۷پوسترهای عبدالله اوجالان را آزاد کنید در میان تظاهرات کنندگان فراوان دیده می‌شد

در فرانکفورت آلمان حدود ۳۰ هزار کرد در تجمعی علیه رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه و دولت او شعار دادند.
روز شنبه (۱۸ مارس - ۲۸ اسفند) کردها برای حضور در این تجمع بزرگ از شهرهای مختلف آلمان به فرانکفورت سفر کردند.
در این تظاهرات که هم‌زمان با جشن‌های نوروزی کردها برگزار شد پلاکاردهای حمایتی فروانی دیده شد که نام حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) روی آنها نوشته شده بود.

به گزارش بی بی سی تظاهرات‌کنندگان که شعار دموکراسی برای ترکیه سر داده بودند از مردم ترکیه دعوت می‌کردند در همه‌پرسی ماه آینده این کشور، به اصلاحات قانون اساسی که دولت آقای اردوغان در پی تحقق آن است "نه" بگویند.
در همین حال، ترکیه مجوز دادن به این تجمع را نشانی از "ریاکاری" دولت آلمان ارزیابی کرده و آن را "غیرقابل قبول" خوانده است.
تنش سیاسی میان آنکارا و چند پایتخت اروپایی در چند هفته گذشته و در پی مخالفت دولت‌ها با برگزاری راهپیمایی‌های حمایتی از آقای اردوغان در شهرهای مختلف اروپا، بالا گرفته است به طوری که رئیس‌جمهوری ترکیه همتایان خود در آلمان و هلند را به رفتاری شبیه دوران نازیسم متهم کرده است.
روز شنبه و در پی برگزاری این راهپیمایی بزرگ در فرانکفورت، ابراهیم گلین، سخنگوی رجب طیب اردوغان طی بیانیه‌ای گفت: "این غیرقابل قبول است که همه جا نشان پ.ک.ک. برافراشته شود در حالی که وزرای دولت ترکیه اجازه دیدار با شهروندان‌شان را در این شهرها ندارند. تصمیم درباره سرنوشت همه‌پرسی ماه آوریل، باید توسط ملت ترکیه گرفته شود نه کشورهای اروپایی دیگر."


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست