یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

مسابقه خونین در لیگ یک
بازی خونه‌به‌خونه و نساجی به دستور دادستان مازندران متوقف شداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۲۴ اسفند ۱٣۹۵ -  ۱۴ مارس ۲۰۱۷* بازی خونین در لیگ دسته اول

فوتبال ایران یکی از تلخ‌ترین روزهای خود در سال ٩٥ را روز گذشته تجربه کرد؛ روزی که یک بازی در لیگ دسته اول به درگیری‌های شدید کشیده شد.
روز گذشته در هفته بیست‌وهشتم لیگ دسته اول ایران (آزادگان) یک بازی حساس در بابل برگزار شد. خونه‌به‌خونه بابل میزبان هم‌استانی‌اش نساجی مازندران بود. با توجه به رقابت بین این دو شهر (بابل و قائمشهر) و همچنین حساسیت جدول مشخص بود این بازی بدون حاشیه نخواهد بود، اما تصور نمی‌شد این بازی به یک نبرد خونین تبدیل شود. بعد از گل اول که تیم نساجی به ثمر رساند، بابلی‌ها به‌شدت علیه هواداران تیم رقیب واکنش نشان دادند. در ادامه خونه‌به‌خونه گل تساوی را زد. درگیری‌ها پس از این گل بیشتر شد. هواداران قائمشهری که مورد پرتاب سنگ قرار گرفتند فنس‌های دور زمین را شکستند و به داخل زمین چمن هجوم آوردند. این اتفاق وضعیت را وخیم‌تر کرد و درگیری‌های خونینی رقم خورد.
ایرنا درباره جزئیات این درگیری نوشت: «پس از گل تیم خونه‌به‌خونه و پس از اینکه هواداران این تیم در ضلع کناری و نزدیک به هواداران تیم نساجی تشویق و شادی کردند، پرتاب سنگ و بطری آب از سوی تماشاگران دو تیم به سوی یکدیگر آغاز و جرقه درگیری زده شد. درگیری ابتدایی در ورزشگاه سبب دخالت مأموران پلیس شد که نه‌تنها فضای متشنج به‌وجودآمده را آرام نکرد، بلکه سبب افزایش درگیری و حساس‌ترشدن فضای کل ورزشگاه و حضور بیشتر نیروهای یگان ویژه شد. هواداران خشمگین نساجی پس از آنکه پلیس شماری از معترضان را دستگیر و از ورزشگاه بیرون کرد، فنس جایگاه خود را کندند و به‌این‌ترتیب درگیری و تشنج وارد مرحله تازه‌ای شد. دراین‌بین چندین تماشاگر نساجی نیز مصدوم و به وسیله چند دستگاه آمبولانس به مراکز درمانی منتقل شدند. درگیری اولیه که میان هواداران نساجی و خونه‌به‌خونه بود پس از دخالت نیروی انتظامی و ادعای اینکه مأموران از تیم میزبان حمایت می‌کنند، به درگیری میان نیروی انتظامی و هواداران و اعضای تیم میهمان تبدیل شد. ورود بازیکنان و کادر فنی نساجی برای آرام‌کردن هواداران این تیم بی‌نتیجه ماند و در نهایت با توجه به شکسته‌شدن فنس ورزشگاه، مسئولان برگزارکننده مسابقه به علت ناامن‌بودن جو ورزشگاه شهدای هفت‌تیر بابل، مسابقه را نیمه‌تمام پایان‌یافته تلقی کردند. نتیجه این بازی نیمه‌تمام ازاین‌پس به نظر کمیته برگزاری مسابقات لیگ فدراسیون فوتبال بستگی دارد».
به گزارش ورزش سه درگیری‌ها آن‌قدر زیاد بود که نیروی انتظامی وادار به دخالت شد و از اسپری فلفل برای دورکردن تماشاگران استفاده شد. به‌هرحال مشخص بود ورزشگاه کوچک هفت‌تیر بابل امکان برگزاری چنین دیدار حساسی را ندارد. در این درگیری‌ها چند نفر از تماشاگران به‌شدت آسیب دیدند. شدت آسیب‌دیدگی مجروحان آن‌قدر شدید بود که بازیکنان نساجی و کادر فنی این تیم بالای سر هواداران مجروح گریه می‌کردند. فارس حال یک تماشاگر را وخیم اعلام کرد و چند سایت مانند «آی‌اسپورت» و «ایران ورزشی آنلاین» از احتمال کشته‌شدن مجروحین خبر دادند. این در حالی است که مدیرکل ورزش و جوانان استان مازندران خبر فوت و بازداشت تماشاگران را تکذیب کرد. حبیب حسین‌زادگان دراین‌باره گفت: «من این خبرها را تکذیب می‌کنم و تأکید می‌کنم که فقط دو هوادار آسیبی جزئی دیده بودند که با عملکرد سریع کادر پزشکی، مشکلات آنها برطرف شد».
این در حالی است که اورژانس بابل تعداد مصدومان را ٥٧نفر اعلام کرد.غلامرضا بهروان، رئیس هیئت فوتبال استان مازندران هم درباره عوامل درگیری به تسنیم گفت: «بازی بسیار خوب پیش‌ می‌رفت و برگزاری مسابقه هیچ مشکلی نداشت. داور هم به‌خوبی بازی را اداره می‌کرد. عوامل اجرائی مسابقه نیز کار خودشان را به‌خوبی انجام دادند، اما در بین نیمه، یک‌سری از هواداران با نیروی انتظامی به مشکل خوردند و درگیر شدند. نیروی انتظامی برای مقابله با هواداران مجبور به استفاده از عوامل بازدارنده مانند شوکر و گاز اشک‌آور شد. بازی به دستور دادستان مازندران متوقف شد و از ادامه بازی جلوگیری شد».
نادر دست‌نشان، سرمربی خونه‌به‌خونه هم عنوان کرد درگیری‌های به‌وجود‌آمده بین نیروی انتظامی و هواداران نساجی بوده است. به‌هر‌حال قرار است کمیته انضباطی درباره سرنوشت این بازی تصمیم بگیرد.

سایر نتایج و بازیهای برگزار شده هفته بیست و هشتم لیگ دسته یک؛
* فولاد یزد یک - مس کرمان صفر؛ پروزی نوبرانه یزدی ها
تیم فولاد یزد که به شدت خطر سقوط به لیگ دسته پایین تر را احساس می کند، موفق شد در یک بازی خانگی با تک گلی که امیر رفعتی در دقیقه ۷۹ به ثمر رساند مس کرمان را مغلوب کند. این نتیجه باعث خوشحالی تیم های بالای جدولی و ناراحتی تیم های پایین جدولی شد. یزدی ها با این سه امتیاز ۲۳ امتیازی شده و از تیم فجر سپاسی در جدول عبور کردند.

* سپیدرود یک - راه آهن صفر؛ یکه تازی شاگردان نظرمحمدی در صدر جدول
فوتبال ایران کم کم علی نظرمحمدی و تیم بی ادعایش را باور کرده اند. شاید این تیم در ابتدای فصل شوخی شوخی به صدر جدول رسید، اما جدی جدی در یک قدمی صعود به لیگ برتر قرار گرفته است. تک گل با ارزش تیم سپیدرود در دقیقه ۴۵ این بازی توسط محمد نزهتی، هافبک با تجربه این تیم به ثمر رسید تا آنها با ۵۱ امتیاز به یکه تازی خود در صدرد جدول ادامه دهند.

* بادران یک - ملوان یک؛ توقف ملوان به نفع گل گهر و سپیدرود
بیشتر از بادرانی ها که موفق به متوقف کردن شاگردان مایلی کهن در تهران شدند، این شاگردان بگوویچ و نظرمحمدی بودند که از این نتیجه شادی کردند. چون با این نتیجه هم حاشیه امنیت سپیدرود در صدر جدول بیشتر شد و هم وینگو و تیمش رسما از ملوان عبور کرده و به رده سوم جدول رسیدند.
در این بازی ابتدا علی خسرو نژاد پدیده مسابقات لیگ دسته اول که به تازگی از دسته دوم به تیم بادران پیوسته در دقیقه ۹ تیم میزبان را پیش انداخت. این گل در دقیقه ۴۹ توسط سعید یوسف زاده پاسخ داده شد تا با حفظ نتیجه یک - یک تیم های بالای جدولی نفسی به راحتی بکشند.

* خیبر صفر - فجر سچاسی صفر؛ هیچ کدام از این نتیجه سود نبرد
خیبر و فجر سپاسی برگزار کننده یک بازی کسل کننده و بی حاصل بودند. این بازی در نهایت بدون رد و بدل شدن گل به پایان رسید تا هیچ یک از این دو تیم از این نتیجه سود نبرده باشند.
* مس رفسنجان ۲ - اکسین البر یک؛ شکستی دیگر برای گل‌محمدی
رفسنجانی ها که فراز و نشیب زیادی دارند، موفق شدند تیم پر مهره اکسین را شکست دهند تا گلمحمدی طعم یک شکست دیگر را هم در لیگ یک بچشد. در این بازی ابتدا بهنام عسگرخانی مدافع اکسین به اشتباه دروازه خودی را باز کرد تا تیم میزبان از حریف پیش بیفتد. امیر میربزرگی بهترین گل زن اکسین در دقیقه ۴۳ این گل را پاسخ داد تا دو تیم در پایان نیمه اول دست خالی به رختکن نروند.
در نیمه دوم امیر خدامردادی هافبک تیم مس رفسنجان یکبار دیگر و در دقیقه ۷۱ گل زنی کرد تا این بازی در نهایت با حساب دو بر یک به سود تیم میزبان خاتمه یابد.

* آلومینیوم اراک یک - نفت مسجد سلیمان ۲؛ فکری، برنده دربی مربیان استقلالی در لیگ یک
دیدار تیم های آلومینیوم و نفت مسجد سلیمان شاید بیشتر تحت تاثیر رقابت مدافعان سابق استقلال در نقش سرمربیان دو تیم بود. رقابتی که در خاتمه با برتری یاران فکری خاتمه یافت. البته در این بازی ابتدا آلومینیوم با گل زنی مهاجم کهنه کاری مثل روح الله عرب در دقیقه ۱۸ از حریف خود پیش افتاد. سعید خردمند در دقیقه ۵۲ و رضا یزدان دوست در دقیقه ۵۹ از روی نقطه پنالتی برای تیم میهمان گل زنی کردند تا نفتی های مسجد سلیمان تا حدودی از خطر سقوط دور شوند.

* پارس جم ۲ - ایرانجوان یک؛ پارس جم برد و مدعی لیگ برتر شد
پارس جم که با هدایت مهدی تارتار در این فصل خوب نتیجه گرفته است. این تیم امروز هم بر ایرانجوان غلبه کرد تا بتواند خودش را به رده دوم جدول رسانده و رسما به صف مدعیان اضافه شود.
در این بازی برای پارس جم فرشاد محمدی و محمدحسین مهرآزما در دقایق ۶۱ و ۹۰ گل زنی کردند و تک گل ایرانجوان را مهدی چاه کوتاه زاده در دقیقه ۹۳ به ثمر رساند. پارس جم بعد از این پیروزی ۴۸ امتیازی شد به رده سوم جدول صعود کرد.

* استقلال اهواز صفر - گل گهر سیرجان ۲؛ یکی به صعود نزدیک شد یکی به سقوط
گل گهر سیرجان که یک مدعی جدی برای صعود به لیگ برتر است، در یک بازی خارج از خانه با گل های شاهین مجیدی (۵۰) و مهرداد آوخ (۷۰) استقلال اهوازی را در اهواز شکست داد که در این فصل کاری به جز باختن نداشت.
با این نتیجه گل گهر ۵۰ امتیازی شد تا در یک قدمی سپیدرود ۵۱ امتیازی و صدرنشین، در رده دوم جدول قرار بگیرد. استقلال اهواز هم که همچنان یک قعرنشین مطلق است و به نظر نمی رسد که چاره ای جز سقوط به لیگ دو انتظار آنها را بکشد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست