یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

حکومتی ها برای انتخابات ریاست جمهوری به صف می شوند!


• در غیاب هر نیروی مخالف، جناح های حکومتی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ آماده می کنند. اصلاح طلبان روحانی را به عنوان کاندید خود معرفی کرده اند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۲۲ اسفند ۱٣۹۵ -  ۱۲ مارس ۲۰۱۷همزمان با نزدیک شدن زمان انتخابات ریاست جمهوری، حکومتی ها برای رقابت با یکدیگر به صحنه می آیند. انتخابات دوره ی جدید ریاست جمهوری ایران نیز مثل انتخابات پیشین در فضای سرکوبگرانه ای آغاز شده و هیچ گامی به سوی برگزاری یک انتخابات آزاد برداشته نشده است. سرکوب احزاب مخالف، عدم اجازه انتشار مطبوعات مستقل و آزاد، بازداشت و دستگیری فعالین سیاسی و نبود آزادی بیان و ممانعت از حضور نیروهای اپوزیسیون در فضای سیاسی کشور، انتخابات سال ۹۶ را نیز به یک «انتخابات حکومتی» تبدیل کرده است.
در چنین فضایی در حالی که جناح های حکومت دغدغه ای از مبارزه و رقابت با نیروهای اپوزیسیون و مخالف ندارند، در برابر همدیگر صف آرایی می کنند.

اصلاح طلبان روحانی را کاندید کردند 
حسن روحانی رسما به عنوان کاندید اصلاح طلبان در انتخابات ۹۶ معرفی شد. رییس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت: بعد از پیشنهادات مختلف رای‌گیری کردیم و در نهایت آقای روحانی به اتفاق آرا نامزد جریان اصلاحات شد.
محمدرضا عارف در جلسه‌ای عنوان کرد: با رویکرد جدید در انتخابات ۹۲ شرکت کردیم و کاندیدای ما در روزهای آخر به نفع روحانی کنار کشید و یک نتیجه ارزشمندی را در گام اول گرفتیم. در همان روزهای حادثه ۲۴ خرداد استمرار این رویکرد در دستور کار قرار گرفت. راهبرد ما حمایت از روحانی شد و هدف‌گذاری دوم، اسفند ۹۴ بود که در این مسیر گام دوم را بهتر از گام اول برداشتیم.
رییس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با بیان اینکه دستاورد گام دوم تشکیل شورای عالی سیاست‌گذاری برای فرماندهی این جریان بود، گفت: نتیجه‌آن انتخابات سال ۹۴ بود. استمرار این رویکرد در گام سوم انتخابات اردیبهشت ۹۶ است.
او گفت: چندین ماه ارزیابی و آسیب‌شناسی عملکرد شورای عالی سیاست‌گذاری در دستور کار قرار گرفت و ادامه کار این شورا برای راهبردی جریان اصلاحات به تصویب رسید. در گام سوم چه کنیم؟ با تحلیل دولت روحانی به این نتیجه رسیدیم که از ادامه فعالیت دولت یازدهم باید حمایت کنیم.
به گفته عارف، روحانی به اتفاق آرا نامزد جریان اصلاحات شده است.

رئیسی، قالیباف و جلیلی در فهرست «جمنا»
همزمان خبرگزاری‌های جمهوری اسلامی فهرست ۱۴ نفره‌ نامزدهای احتمالی تشکل اصولگرای "جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی" را برای انتخابات ریاست جمهوری اردیبهشت‌ماه منتشر کرده‌اند.
محمدباقر قالیباف، شهردار تهران، ابراهیم رئیسی متولی آستان قدس رضوی و سعید جلیلی نماینده رهبر ایران در شورای عالی امنیت ملی از چهره‌های کلیدی این فهرست هستند.
مهرداد بذرپاش، رستم قاسمی، محسن رضایی، عزت‌الله ضرغامی، حمیدرضا حاجی‌بابایی، محمد خوش‌چهره، علیرضا زاکانی، محمدمهدی زاهدی، پرویز فتاح، مصطفی میرسلیم و علی نیکزاد نامزدهای احتمالی دیگر در این فهرست هستند.
این فهرست نهایی نیست و قرار است در دومین مجمع عمومی این تشکل که هفدهم فروردین ماه سال آینده برگزار می‌شود، پنج نفر انتخاب و معرفی شوند. و در نهایت یک نفر نامزد اصلی شود.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست