یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

تجمع کارگران پارسیلون به همراه خانوادهایشان


• کارگران رسمی کارخانه پارسیلون خرم آباد به همراه خانوادهایشان در اعتراض به بی توجهی کارفرمای کارخانه به پرداخت مطالبات مزدی خود، مقابل ساختمان استانداری لرستان تجمع کردند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۲۰ اسفند ۱٣۹۵ -  ۱۰ مارس ۲۰۱۷روز گذشته کارگران رسمی کارخانه پارسیلون خرم آباد به همراه خانوادهایشان در اعتراض به بی توجهی کارفرمای کارخانه به پرداخت مطالبات مزدی خود، مقابل ساختمان استانداری لرستان تجمع کردند.

به گزارش ایلنا، روز پنجشنبه (۱۹ اسفند ماه) کارگران معترض پارسیلون که تعدادشان نزدیک به ۲۰۰نفر با خانواده‌هایشان برآورد می‌شود با تجمع در مقابل ساختمان استانداری لرستان خواسته‌های صنفی خود را مطرح کردند.
منابع خبری در کارخانه پارسیلون با اعلام این خبر گفتند: حدود ۱٣۰ نفر از مجموع ۵٣۰ کارگر شاغل در کارخانه «پارسیلون» را کارگران رسمی تشکیل می‌دهند که حدود ۴۱ ماه مطالبات معوقه مزدی پرداخت نشده طلبکارند .
به گفته آنان حدود ۱۶ماه از این معوقات مزدی کارگران رسمی کارخانه مربوط به مطالبات مزدی ماهای پایانی سال گذشته، ۱۱ ماهه سال جاری با احتساب عیدی و پاداش است. در عین حال کارگران قرار دادی کارخانه که همزمان با تعطیلی کارخانه بیکار شده اند هر کدام از یک تا ۱۰ میلیون تومان مطالبات مزدی وسنواتی خود را از کارفرما دریافت نکرده اند.
به گفته کارگران حدود یکسال است که مالکیت کارخانه پارسیلون که تولیدات آن از دی ماه سال گذشته متوقف شده است بابت به طلبکاران این شرکت که در میان آنها چند بانک نیز وجود دارد، واگذار شده است ور در همین راستا قرار است مدیریت این مجموعه از سوی مالکان جدید به شرکت آتیه دماوند محول شود.
کارگران با بیان اینکه خواهان بازگشایی کارخانه و دریافت معوقات مزدی خود هستند از دستگاه قضایی خواستند تا ترتیب انتقال مدیریت این واحد صنعتی را به شرکت‌آتیه دماوند (در مقام کارفرمای جدید) بدهد.
آنها ادامه می گویند؛ با وجود آنکه همه مسئولان در جریان مشکلات کارخانه پارسیلون وکارگرانش قرار دارند اما در عمل هیچ واکنش عملی که نشان از محقق شدن خواسته‌هایشان باشد؛ مشاهده نکرده‌اند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست