یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

«اقتصاد مقاومتی»، پاسخ خامنه ای به روحانی


• علی خامنه ای گفت دولت در «اقتصاد مقاومتی» موفق نبوده است. این سخنان دو روز بعد از آن گفته شد که حسن روحانی خود در پاسخ به سوالات احمد جنتی اعلام کرده بود که دولت پیروز «اقتصاد مقاومتی» است ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۱۹ اسفند ۱٣۹۵ -  ۹ مارس ۲۰۱۷


علی خامنه ای رهبر حکومت اسلامی در سخنانی تاکید کرد که دولت در «اقتصاد مقاومتی» موفق نبوده است. این سخنان دو روز بعد از آن گفته شد که حسن روحانی خود در پاسخ به سوالات احمد جنتی اعلام کرده بود که دولت پیروز «اقتصاد مقاومتی» است.

حسن روحانی با اشاره به پرسش جنتی گفته بود: اینکه سوال کنیم در اقتصاد مقاومتی موفق بودیم یا نه، اشتباه است. ما قطعا پیروز اقتصاد مقاومتی هستیم. یک ملت بزرگ، یک دولت قدرتمند و یک رهبری فرهیخته و آگاه با هدایت های او و حضور مردم در صحنه پیروز هستیم. رئیس جمهور اظهار داشت: اینکه سوال کنیم آیا در اقتصاد مقاومتی پیروز هستیم یا نه، بدتر از این سوالی وجود ندارد. روحانی افزود: همه ملت ما در برابر همه فشارهای اقتصادی ایستادند. وی اظهار داشت: چطور در این ۳۸ سال ایستادگی کردیم مگر فشار تحریم نبود، مگر امروز فشار و تحریم نیست؟ مگر همه چیز پایان یافته است مگر در شرایط سخت دنیای امروز که همه کشورهای تولیدکننده نفت یا به ذخایر گذشته شان روی آورده اند و آنچه ذخیره کرده بودند را به بازار آوردند و یا تورم در کشورشان سه برابر شده و ارزش پول ملی شان کاهش یافته است، اما در جمهوری اسلامی در سخت ترین شرایط کشور اداره شد، تورم افزایش نیافت، ارزش پول ملی هم کاهش نیافت.

خامنه ای رهبر حکومت در سخنان امروز خود گفت: اگر همه کارهای ضروری در موضوع اقتصاد مقاومتی انجام شده بود، امروز تفاوت محسوسی را در اوضاع اقتصادی کشور و زندگی مردم شاهد بودیم. خامنه ای افزود: به رئیس جمهور محترم هم گفته ام که بیان شاخص های کلان خوب است البته اگر آمارها قابل خدشه نباشد، اما به هر حال اینها در زندگی و معیشت مردم در کوتاه مدت و میان مدت اثر نمی گذارد.
رهبر حکومت با تأکید بر اینکه راههایی برای اثرگذاری عینی در زندگی مردم وجود دارد، افزود: شکایات مردم و دیدگاههای صاحبنظران به‌دست ما می رسد و باید در مسائلی نظیر تولید، اشتغال، از بین بردن رکود به معنای واقعی کلمه، قاچاق و واردات و صادرات به‌گونه‌ای عمل کرد که مردم تأثیر آن را در زندگی خود، کاملاً احساس کنند اما اکنون، اینگونه نیست.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست