یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

بیانیه ی نهایی مجلس خبرگان
مشارکت گسترده در انتخابات بدون «آشتی ملی»


• مجلس خبرگان در بیانیه ی پایانی خود، ضمن رد طرح آشتی ملی محمد خاتمی، خواهان شرکت گسترده ی مردم در انتخابات شد ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۱۹ اسفند ۱٣۹۵ -  ۹ مارس ۲۰۱۷


مجلس خبرگان در بیانیه ی پایانی خود، ضمن رد طرح آشتی ملی محمد خاتمی، خواهان شرکت گسترده ی مردم در انتخابات شد.
در بیانیه ای این مجلس که در پایان اجلاس آن توسط قربانعلی دری نجف آبادی - از عوامل موثر در قتل های زنجیره ای نویسندگان و فعالان سیاسی - قرائت شد، آمده است: ملت شریف ایران در ماههای آینده، خود را برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا آماده می‌کند تا با حضور آگاهانه خود حماسه دیگری خلق کند. این بیانیه خواهان «مشارکت» و حضور هر چه بیشتر مردم در انتخابات، به مثابه نمادی از قدرت نظام اسلامی و جلوه‌ای از استحکام پایه‌های مردمی حکومت و نمودی از مسئولیت شناسی و تعهد اسلامی و انقلابی شده است.

در بند چهارم بیانیه ی مجلس خبرگان، با رد طرح آشتی ملی که همزمان با درگذشت هاشمی رفسنجانی از سوی محمد خاتمی مطرح شد، آمده است:
طرح انحرافی «آشتی ملی» از سوی برخی افراد و جریانهای خاص همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند معنا ندارد؛ چرا که به فرموده معظم له آنجایی که پای اسلام، ایران، استقلال و ایستادگی در مقابل دشمن در میان است مردم با همه‌ وجودشان ایستاده‌اند و اختلاف نظر در مسائل سیاسی، تأثیری بر مردم نمی‌گذارد. مجلس خبرگان رهبری با اذعان به تقویت وحدت و انسجام ملی اعلام می‌دارد مردم با فتنه‌گران و کسانی که به بهانه انتخابات در صدد براندازی نظام و انقلاب اسلامی برآمده، به نمادهای عاشورای حسینی اهانت کرده و دشمن را به تشدید تحریمها امیدوار کرده‎ و مرتکب ظلم بزرگی به نظام و مردم شدند، آشتی نخواهد کرد.

در بیانیه ی مجلس خبرگان گفته شده است که اقتصاد مقاومتی و اقدام برای رفع مشکلات معیشتی، بیکاری، گرانی، شکاف طبقاتی و کاهش قدرت خرید مردم در زندگی مردم انعکاس محسوس و معناداری نداشته است.

در بند دوم بیانیه ی مجلس خبرگران نسبت به «گرایش بی ضابطه» به «فضای سایبری» ابراز نگرانی شده است. مجلس خبرگان ضمن تقبیح آن چه «ولنگاری فرهنگی در عرصه فضای مجازی» خوانده، از مسئولین خواسته است فضای مجازی را مقوله‌ای ملی، منطقه‌ای و حتی بین‌المللی به حساب آورده، با تقویت اینترنت ملی و پشتیبانی از شبکه‌های اجتماعی داخلی، فارغ از هرگونه اختلاف در رویکردها و روشها، راهبردها و توصیه‌های رهبری را به عنوان «راهبرد مشترک» مورد عمل قرار دهند.

دومین اجلاسیه رسمی مجلس خبرگان رهبری در دوره پنجم ، روز گذشته -سه شنبه- آغاز شد و روز چهارشنبه به کار خود پایان داد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست