یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان
بارسلونا و دورتموند صعود کردنداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۱٨ اسفند ۱٣۹۵ -  ٨ مارس ۲۰۱۷اخبار روز- بخش ورزشی: دیشب هزاران تماشاگر در نیوکامب اشگ شادی و شوق می ریختند وقتی سوارز در دقیقه سوم نخستین گل بازی را وارد دروازه پاری سن ژرمن کرد پاریسی ها بسوی تسلیم بیش رفتند و در نیمه اول بارسا چنان توپ و میدان را در کنترل داشت که فقط یکی دو بار مهاجمان پاریس سن ژرمن در محوطه جریمه میزبان ظاهر شدند. حرکت انفجاری همراه با کار تکنیکی اینیستیا و متعاقب آن گل بخودی مدافع پاریس سن ژرمن نتیجه را در نیمه نخست دو بر صفر کرد و نیمه دوم تازه گرم شده بود که مسی روی خطای پنالتی گل سوم را وارد دروازه میهمان کرد تا سه از چهار گل بازی رفت را بارسا جبران کند. اشتباه دفاع بارسا روی یک ضربه آزاد موجب شد تا در دقیقه ۶۴ کاوانی تک گل پاریس سن ژرمن را وارد دروازه بارسا کند. این گل چون آب سردی بود که بر سر و روی بازیکنان بارسا جاری شد و بارسا با خوردن این گل نیاز داشت که سه گل دیگر به ثمر برساند آن هم طی نزدیک به بیست دقیقه و کاری دشوار و شاید غیر ممکن بود. تا دقیقه هشتاد از سوی بارسا بازی کمی بی تفاوت دنبال می شد و در این دقیقه در پی هدر دادن شانس گل مسلم میهمان توسط دی ماریا نوبت به طوفان دوباره بارسا رسید و با احتساب پنچ دقیقه وقت اضافی در فاصله کمتر از ۱۲ دقیقه بارسا نتیجه را ۶ بر یک کرد تا نشان دهد شایسته رسیدن به فینال نیز هست.
شرح دو بازی برگزار شده به نقل از خبرگزاریها در زیر از نظرها می گذرد:

بارسلونا با پیروزی برابر پاری سن ژرمن در جمع هشت تیم قرار گرفت و دورتموند با شکست بنفیکا به یک چهارم نهایی صعود کرد.
به گزارش ایسنا، دیدار های برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا چهارشنبه پیگیری شد و دو تیم صعود کرده به جمع هشت تیم برتر مشخص شدند. در مهمترین بازی بارسلونا برابر پاری سن ژرمن قرار گرفت و ۶ بر یک مهمانش را شکست داد تا علاوه بر جبران بازی رفت (شکست چهار بر صفر) نخستین تیمی در تاریخ لیگ قهرمانان باشد که نتیجه چهار بر صفر را جبران می کند.
آبی اناری ها که بازی را تهاجمی شروع کرده بودند پیش از دقیقه سه به گل دست یافتند. این گل توسط لوییس سوارس به ثمر رسید. در ادامه بارسا به حملات خود ادامه داد اما نتوانست گل دوم را در این لحظات به ثمر برساند. تیم کاتالانی با حمایت هوادارانش تیم برتر زمین بود و پاری سن ژرمن برخلاف دیدار رفت دروازه بارسا را تهدید نکرد. آبی اناری ها تا دقیقه ۲۰ کاملا بازی را در اختیار داشتند اما پس از آن بازی کمی متعادل شد. با این حال شاگردان لوییس انریکه باز هم به دنبال باز کردن دروازه حریف بودند تا این که کورزاوا در دقیقه ۴۰ به اشتباه دروازه خودشان را باز کرد و میزبان دو بر صفر پیش افتاد. فشار آبی اناری ها در دقایق پایانی نیمه اول نیز زیاد بود اما در نهایت ۴۵ دقیقه نخست با پیروزی دو بر صفر میزبان به پایان رسید.
بارسا در نیمه دوم با پنالتی که داور به نفع این تیم سوت زد گل سوم را وارد دروازه حریف کرد. لیونل مسی این ضربه را تبدیل به گل کرد. لحظاتی بعد ادینسون کاوانی فرصت داشت تا گل نخست پاری سن ژرمن را به ثمر برساند اما ضربه اش به تیرک دروازه برخورد کرد. آبی اناری ها به دنبال گل چهارم بودند که کاوانی دروازه این تیم را باز کرد تا سکوت ورزشگاه را فرا گیرد. مهاجم پاری سن ژرمن دقایقی بعد فرصت گلزنی داشت اما ضربه اش توسط مارک آندره ترشتگن دفع شد. آردا توران که در این نیمه به میدان آمد می توانست گل چهارم بارسا را به ثمر برساند اما ضربه اش از روی خط دروازه برگشت. در دقیقه ٨۴ آنخل دی ماریا بهترین موقعیت گلزنی اش را از دست داد. در مقابل نیمار به زیبایی از روی ضربه آزاد دروازه پاریسی ها را برای چهارمین بار باز کرد. لحظاتی بعد داور به نفع بارسا یک پنالتی دیگر اعلام کرد و نیمار توانست آن را به گل تبدیل کند تا بارسا به صعود امیدوار باشد. در نهایت این اتفاق تاریخی در نوکمپ رخ داد و بارسلونا با گل سرخی روبرتو به جمع هشت تیم برتر پیوست.

در دیگر بازی دورتموند میزبان بنفیکا بود که توانست چهار بر صفر حریف پرتغالی اش را شکست دهد و به جمع هشت تیم برتر صعود کند.
زردپوشان خیلی زود توسط اوبامیانگ به گل رسیدند و نیمه نخست با پیروزی میزبان به پایان رسید. در نیمه دوم باز هم دورتموند به گل دست یافت. کریستین پولیسیچ این گل را در دقیقه ۵۹ به ثمر رساند. دقایقی بعد اوبامیانگ سومین گل را وارد دروازه بنفیکا کرد. او در ادامه با به ثمر رساندن گل دیگری هت تریک کرد تا تیم آلمانی به راحتی به دور بعد صعود کند.
پیش از این تیم های رئال مادرید و بایرن مونیخ در جمع هشت تیم برتر قرار گرفته بودند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست