یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

ممانعت از اعزام آرش صادقی به بیمارستاناخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۱۷ اسفند ۱٣۹۵ -  ۷ مارس ۲۰۱۷


روز جاری آرش صادقی کنشگر مدنی در بند ۳۵۰ زندان اوین علیرغم صدور برگه اعزام و تاکید پزشک بهداری و متخصص بیمارستان برای ویزیت، به دلیل «گرم نبودن و آلوده بودن لباس زندان و خودداری از پوشیدن آن» از اعزام بازماند. آقای صادقی با بیماری های التهاب مزمن مجاری هوایی (آسم)، خونریزی معده و کولیت روده، ناشی از اعتصاب غذای طولانی مدت و عدم درمان در بیمارستان، دست و پنجه نرم می کند. از سوی دیگر، این زندانی و همسرش گلرخ ایرایی که در بند زنان این زندان به سر می برد، «با دستور مستقیم دادستانی» از هفته‌ها پیش از ملاقات محروم هستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه هفدهم اسفندماه ۹۵، از اعزام آرش صادقی به بیمارستان امام خمینی جهت ویزیت، ممانعت بعمل آمد.
یک منبع نزدیک به آرش صادقی در این باره به گزارشگر هرانا توضیح داد: “امروز صبح قرار بود آرش را برای ویزیت به بیمارستان امام خمینی بفرستند که در این سرما و ضعیفی آرش گفته بودند بایستی لباس زندان بپوشد که آرش هم این کار را نکرده بود چون لباس های زندان آلوده هم هستند. بعد از آن مسئولین زندان از اعزام آرش خودداری کرده و او را به بند بازگرداندند.”
این منبع مطلع در ادامه افزود: “مخالفت با اعزام از سوی سپاه صورت می گیرد در صورتی که دستور و تاکید پزشک بهداری و همچنین پزشک متخصص بیمارستان برای ویزیت بوده است.”
منبع نزدیک به آرش صادقی درپایان تاکید کرد: “با دستور مستقیم دادستانی از هفته ها پیش از ملاقات آرش با همسرش گلرخ نیز جلوگیری می کنند.”
آرش صادقی به دلیل پیشرفت زخم و خونریزی معده قادر به خوردن غذای جامد نیست و در بوفه این بند نیز غذای مناسب وضعیت جسمی وی وجود ندارد. این زندانی که با بیماری های التهاب مزمن مجاری هوایی (آسم)، خونریزی معده و کولیت روده، ناشی از اعتصاب غذای طولانی مدت و عدم درمان در بیمارستان، دست و پنجه نرم می کند،


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست