یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

موج جدید برخورد با دستفروشان در آستانه نوروز


• این موج جدید در حالی آغاز شده است که در ماههای گذشته نیز برخورد با دستفروشان در شهرهای مختلف واکنش­های بسیاری را میان فعالان حقوق کار برانگیخت و کمپین­هایی در حمایت از دستفروشان شکل گرفت ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۱٣ اسفند ۱٣۹۵ -  ٣ مارس ۲۰۱۷در آستانه سال جدید، موج جدیدی از برخورد با دستفروشان شهری در خیلی از شهرها به راه افتاده است.
به گزارش خبرنگار ایلنا، در روزهای گذشته دوباره برخورد با دستفروشان در شهرها آغاز شده است.

ماموران شهرداری به بهانه سدمعبر و ازدحام در روزهای شلوغ پایان سال، از دستفروشان می­‌خواهند که پیاده­‌روها و حاشیه خیابان­ها را ترک کنند.
منابع خبری ایلنا در همدان از درگیری چند روز پیش در خیابان بوعلی این شهر خبر می­‌دهند.
از قرار معلوم، روز نهم اسفند ماه، شهرداری همدان با نصب پلاکاردی دستفروشی در طول روز در این خیابان را ممنوع کرده و چند روز بعد از آن، ماموران سدمعبر شهرداری به سراغ دستفروشان رفته و با آنها برخورد کرده­‌اند.
منابع خبری ایلنا در همدان می گویند: بیشتر دستفروشان خیابان بوعلی و میدان امام خمینی همدان، کارگران فصلی و فرزندان حاشیه نشینان هستند و علی القاعده دستفروشی در این روزهای پایانی سال، خرج خانوارهای بسیاری را تامین می‌کند، حالا برخورد ماموران، این خانواده ها را در آستانه سال نو با مشکل مواجه کرده­‌است.
این موج جدید در حالی آغاز شده است که در ماههای گذشته نیز تصاویر و اخبار برخورد با دستفروشان در شهرهای مختلف از فومن تا اهواز و ارومیه، واکنش­های بسیاری را میان فعالان حقوق کار برانگیخت و کمپین­هایی در حمایت از دستفروشان و منع برخورد با آنها در فضای مجازی شکل گرفت.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست