یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

اروپا با آمریکا مقابله به مثل می کند


• اتحادیه‌ اروپا قصد دارد شرایط سفر شهروندان آمریکایی به برخی از کشورهای اروپایی را مورد بازبینی قرار ‌دهد. بر این اساس اتباع آمریکایی برای ورود به کشورهای اروپای شرقی، مجبور به دریافت روادید هستند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۱٣ اسفند ۱٣۹۵ -  ٣ مارس ۲۰۱۷اتحادیه‌ اروپا قصد دارد شرایط سفر شهروندان آمریکایی به برخی از کشورهای اروپایی را مورد بازبینی قرار ‌دهد. بر این اساس اتباع آمریکایی برای ورود به کشورهای اروپای شرقی، مجبور به دریافت روادید هستند.
به گزارش دویجه وله، نمایندگان پارلمان اروپا روز جمعه (۳ مارس/۱۳ اسفند) با صدور قطعنامه‌ای خواهان تغییر شرایط ورود شهروندان آمریکایی به برخی از کشورهای عضو اتحادیه‌ اروپا شدند. موافق قوانین کنونی، آمریکایی‌ها می‌توانند بدون دریافت روادید به این کشورها سفر کنند. در برابر، ورود به آمریکا نیز برای شهروندان اغلب کشورهای عضو به سادگی و از طریق دریافت "ویزای اینترنتی" امکان‌پذیر است. این قانون ولی شهروندان کشورهای بلغارستان، رومانی، کروآسی، لهستان و قبرس را در بر نمی‌گیرد.
اکنون پارلمان اروپا، به دلیل اجرای برنامه‌های محدودکننده‌ی سفر به آمریکا از سوی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات متحده، از کمیسیون خارجی اتحادیه خواسته است ظرف ۲ ماه شرایط ورود و خروج اتباع آمریکایی به کشورهای عضو را محدود کند و از سفر شهروندان این کشور بدون روادید معتبر جلوگیری به‌عمل آورد.
در قطعنامه‌ نمایندگان پارلمان هم‌چنین آمده است که اگر ایالات متحده شرایط محدود‌کننده‌ی ورود اتباع ۵ کشور نامبرده را لغو کند، شهروندان آمریکایی می‌توانند مانند گذشته بدون ویزا به کشورهای عضو اتحادیه وارد شوند.

راه‌حل‌های مسالمت‌آمیز
سخن‌گوی کمیسیون، ضمن اعلام "دریافت قطعنامه‌ نمایندگان" یادآور شد که اعضای کمیسیون ابتدا می‌کوشند مسائل را از راه‌های مسالمت‌آمیز حل کنند. به گفته‌ی او چندی پیش، دیمتریس آوراموپولوس، کمیسر امور داخلی اتحادیه‌ اروپا، برای گفت‌وگو در این باره به آمریکا سفر کرده است.
یکی از وظایف کمیسیون خارجی اتحادیه، "اتخاذ و اجرای تصمیماتی برای مقابله به مثل" با کشورهایی است که در مورد برخی از اعضای اتحادیه "اقدامات محدود‌کننده" وضع و اجرا می‌کنند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست