یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

«شونگیی تان» قهرمان شطرنج زنان جهان شداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۱٣ اسفند ۱٣۹۵ -  ٣ مارس ۲۰۱۷چهلمین دوره مسابقات شطرنج زنان جهان با قهرمانی «شونگیی تان» از چین در تهران به پایان رسید.
به گزارش خبرنگار مهر، پنجمین و آخرین دیدار مرحله فینال چهلمین دوره مسابقات شطرنج قهرمانی زنان جهان از ساعت ۱۳ امروز، جمعه در محل برگزاری این دوره از رقابت ها در تهران آغاز شد تا آخرین رقابت «شونگیی تان» از چین و «آنا موزیچوک» از اکراین، تعیین کننده قهرمان این دوره از مسابقات باشد.
شطرنج بازان چین و اکراین در حالی در دیدار تکمیلی امروز مقابل هم قرار گرفتند که از مجموع چهار دیدار گذشته، صاحب دو امتیاز مشترک شده بودند. بر این اساس، دیدار امروز تعیین کننده قهرمان بود. در این بازی که دو ساعت به طول انجامید، شطرنج باز چینی حریف خود را شکست داد و با مجموع ۳.۵ امتیاز، عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.
بدین ترتیب با برگزاری فینال و تعیین قهرمان و نایب قهرمان این دوره از مسابقات شطرنج قهرمانی زنان جهان، پس از حدود سه هفته در تهران به پایان رسید. ۴۵۰ هزار دلار جایزه قهرمانی این دوره از مسابقات بود که ۶۰ هزار دلار آن سهم «شونگیی تان» به عنوان قهرمان شد. ضمن اینکه آنا موزیچوک هم با کسب عنوان قهرمانی صاحب ۳۰ هزار دلار صاحب جایزه نقدی شد.
چهلمین دوره مسابقات شطرنج زنان جهان تا ساعاتی دیگر با برگزاری مراسم اختتامیه به طور رسمی در تهران به پایان می رسد. این مراسم از ساعت ۱۹ با حضور رئیس فدراسیون جهانی برگزار می شود و طی آن جام قهرمانی به نماینده چین اهدا خواهد شد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست