یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

بازداشت دستکم سه شهروند اهوازی توسط نیروهای امنیتیاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۱٣ اسفند ۱٣۹۵ -  ٣ مارس ۲۰۱۷


ظرف هفته گذشته، دستکم سه شهروند عرب اهل اهواز به نام های ناجی دحیمی، عدنان عبیات و لفته غوابش (جلالی)، توسط نیروهای سپاه و اداره اطلاعات این شهر بازداشت و از سرنوشت و محل نگهداری آنان اطلاعی در دست نیست.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ناجی دحیمی، ۳۴ ساله، متأهل و دارای دو فرزند، شامگاه سه‌شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ توسط نیروهای قرارگاه امنیتی سپاه حضرت ابوالفضل العباس بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.
منزل ناجی دحیمی واقع در شهرک اهواز ساعت ۹ شب توسط چندین خودروی نیروهای این نهاد نظامی محاصره و بعد از بازرسی و برهم زدن وسائل منزلش او را به همراه وسائل شخصی الکترونیکی-ارتباطی با خود می برند.
خانواده ناجی دحیمی از مکان نگهداری او و دلیل دستگیری این شهروند اطلاعی ندارند.
همچنین در همین روز، نیروهای اداره اطلاعات دو تن از جوان عرب اهوازی بنام های عدنان عبیات ۲۴ ساله از اهالی کوی علوی و لفته غوابش (جلالی) ۲۶ ساله از اهالی گلدشت در حومه شهر اهواز را بازداشت کردند، تا کنون دلیل بازداشت این دوتن و محل نگهداری آنها مشخص نیست.
گفته می شود، در روزهای اخیر در شهر شوش، شادگان و اهواز، بدلیل شعار نویسی و شرکت در بعضی اعتراضات و فعالیت در فضای مجازی، شهروندانی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده اند که از هویت و تعداد آنان اطلاع دقیقی در دست نیست.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست