یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

بازداشت دستکم سه شهروند اهوازی توسط نیروهای امنیتیاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۱٣ اسفند ۱٣۹۵ -  ٣ مارس ۲۰۱۷


ظرف هفته گذشته، دستکم سه شهروند عرب اهل اهواز به نام های ناجی دحیمی، عدنان عبیات و لفته غوابش (جلالی)، توسط نیروهای سپاه و اداره اطلاعات این شهر بازداشت و از سرنوشت و محل نگهداری آنان اطلاعی در دست نیست.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ناجی دحیمی، ۳۴ ساله، متأهل و دارای دو فرزند، شامگاه سه‌شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ توسط نیروهای قرارگاه امنیتی سپاه حضرت ابوالفضل العباس بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.
منزل ناجی دحیمی واقع در شهرک اهواز ساعت ۹ شب توسط چندین خودروی نیروهای این نهاد نظامی محاصره و بعد از بازرسی و برهم زدن وسائل منزلش او را به همراه وسائل شخصی الکترونیکی-ارتباطی با خود می برند.
خانواده ناجی دحیمی از مکان نگهداری او و دلیل دستگیری این شهروند اطلاعی ندارند.
همچنین در همین روز، نیروهای اداره اطلاعات دو تن از جوان عرب اهوازی بنام های عدنان عبیات ۲۴ ساله از اهالی کوی علوی و لفته غوابش (جلالی) ۲۶ ساله از اهالی گلدشت در حومه شهر اهواز را بازداشت کردند، تا کنون دلیل بازداشت این دوتن و محل نگهداری آنها مشخص نیست.
گفته می شود، در روزهای اخیر در شهر شوش، شادگان و اهواز، بدلیل شعار نویسی و شرکت در بعضی اعتراضات و فعالیت در فضای مجازی، شهروندانی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده اند که از هویت و تعداد آنان اطلاع دقیقی در دست نیست.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست