یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا
پیروزی با ارزش پرسپولیس در امارات، شکست ذوب آهن برابر الاهلیاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۱۰ اسفند ۱٣۹۵ -  ۲٨ فوريه ۲۰۱۷پیروزی پرسپولیس مقابل الوحده
شاگردان برانکو چهار امتیازی شدند
دیدار تیم‌های الوحده امارات و پرسپولیس ایران با برتری سه بر دو نماینده ایران به پایان رسید.
به گزارش ایسنا، در ادامه هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا، از گروه D الوحده امارات از ساعت ۱۸:۴۰ در ورزشگاه آل‌نهیان میزبان پرسپولیس ایران بود که این دیدار در پایان با برتری سه بر دو پرسپولیس به پایان رسید.
برای پرسپولیس در این دیدار وحید امیری در دقیقه ۴ و مهدی طارمی در دقیقه ٨۱ و ٨۹ و برای الوحده نیز اسماعیل مطر در دقیقه ۵۹ و جرج والدیویا در دقیقه ۶۶ گلزنی کردند.
دقیقه۴: مهدی طارمی با یک حرکت خوب وارد محوطه جریمه شد و در ادامه با یک پاس رو به عقب، توپ را مقابل دروازه به وحید امیری رساند و این بازیکن هم با یک ضربه پای چپ دروازه را باز کرد.
در ادامه و پس از گل پرسپولیس، سفید پوشان الوحده حملاتی را روی دروازه پرسپولیس خلق کردند که حاصل این حملات برخرود توپ در دقیقه ۲۰ با تیر دروزاه پرسپولیس بود.
در ادامه باز هم یاران الوحده در دقیقه ۳۰ فرصت گلزنی به دست آوردند اما ضربه پای راست سباستین تالیابو از کنار دروازه به بیرون رفت.
روی حرکت خوب محسن مسلمان در دقیقه ۳۲، کمال کامیابی‌نیا با دروازبان حریف تک به تک شد اما ضربه این بازیکن پس از برخورد با دروازبان حریف به کرنر رفت.
در دقیقه ۴۵ مهدی طارمی با دریبل مدافع حریف با دروازه‌بان الوحده تک به تک شد اما باز هم موقعیت را از دست داد تا نیمه نخست با همین نتیجه به پایان برسد.
اما در آغاز نیمه دوم شاهد بازی متعادلی از هر دو تیم بودیم و روی معدود فرصت ها سفیدپ.ان الوحده به دنبال خلق فرصت گلزنی بودند. روی یکی از همین فرصت ها بود که ، جرج والدیویا در دقیقه ۵۹ پاس زیبایی را برای اسماعیل مطر فرستاد و این بازیکن هم دروازه پرسپولیس را باز کرد.
در ادامه قرمزپوشان پرسپولس هرم یکی دو فرصت به ست آوردند که با بی دقتی مهدی طارمی این فرصت ها از دست رفت.
در دقیقه ۶۶ جرج والدیویا روی اشتباه مدافعان پرسپولیس توانست گل دوم تیمش را به ثمر برساند.
در ادامه و در دقیقه ٨۱ بازی با پاس خوبی که ماهینی برای محمد انصاری فرستاد، این بازیکن توپ را روی دروازه ارسال کرد و مهدی طارمی با یک ضربه سر زیبا دروازه الوحده را باز کرد.
در ادامه شاگردان برانکو در دقیقه ٨۹ صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند و سروش رفیعی با استفاده از این فرصت پاس زیبایی را برای مهدی طارمی ارسال کرد و طارمی هم با یک ضربه پای راست زیبا دروازه الوحده را برای بار سوم باز کرد.
برای پرسپولیس در این دیدار علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی(۷۱ محسن ربیع خواه) حسین ماهینی، محمد انصاری، فرشاد احمدزاده، صادق محرمی، کمال کامیابی‌نیا، محسن مسلمان، سروش رفیعی، مهدی طارمی و وحید امیری به میدان رفتند.
برای الوحده هم راشد علی السویدی، سالم سلطان، محمد عبدالبسیت، سلطان علی الغرفی، حمدان الکمالی، جرج والدیویا، سباستین تالیابو، بالاز ژودزاک، ریم چانگ وو، تارکیو احمد الانتلی و محمد رشید الحمدی بازی کردند.

ذوب آهن حریف الاهلی ۱۰ نفره نشد
تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا در حالیکه ۴۵ دقیقه یک بازیکن بیشتر از الاهلی عربستان داشت، مغلوب این تیم شد.
به گزارش ایرنا؛ شاگردان مجتبی حسینی در تیم ذوب آهن که از تیم الاهلی در ورزشگاه سلطان قابوس عمان پذیرایی می کردند با نتیجه دو بر یک مغلوب این تیم شد و با یک امتیاز در رده سوم جدول رده بندی گروه C باقی ماند.
عبدالفتاح اسیری در دقیقه ۲۹ و عمر السومه در دقیقه ٨۶ برای الاهلی گلزنی کردند و سه امتیاز ارزشنمد این دیدار خارج از خانه را از آن خود کردند.
مهدی رجب زاده تنها گل ذوب آهن را در دقیقه ۴۵ از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند، اما با این گل مانع از شکست تیمش نشد.
تیم ذوب آهن که شروع امیدوار کننده ای در لیگ قهرمانان آسیا داشت و تیم قدرتمند العین امارات را با نتیجه تساوی یک بریک متوقف کرده بود، امشب برابر تیم قدرتمند الاهلی عربستان قرار گرفت و بازیکنان این تیم نمایش قابل قبولی داشتند.
مهم ترین خطری که بازیکنان ذوب آهن در این نیمه بر روی دروازه حریف ایجاد کردند، شوت سنگین مهدی رجب زاده بود که دیرک افقی دروازه الاهلی اصابت کرد و مدافعان حریف آن را دفع کردند.
در دقیقه ۲۹ بازیکنان الاهلی به گل برتری رسیدند و در ادامه تلاش بازیکنان ذوب آهن سرانجام در دقیقه ۴۴ نتیجه داد و به دنبال خطای عمد «موتاض هوساوی» مدافع تیم الاهلی داور به سود ذوب آهن اعلام ضربه پنالتی کرد و رجب زاده این توپ را به گل تبدیل کرد و بازی را به تساوی کشاند و بازیکنان به رختکن رفتند.
درنیمه دوم شاگردان حسینی که یک بازیکن بیشتر داشتند، بازی را در دست گرفته و موقعیت هایی برای گلزنی داشتند که البته از این فرصت ها نتوانستند استفاده کنند.
در نقطه مقابل بازیکنان تیم الاهلی عربستان که چشم به ضد حملات داشتند، سرانجام مزد دفاع منطقی و استفاده مطلوب از فرصت های بدست آمده را گرفتند و در دقیقه ٨۶ درحالیکه یک بازیکن کمتر داشتند، گل برتری را درون دروازه رشید مظاهری جای دادند و سه امتیاز ارزشمند این دیدار را از آن خود کردند.
ترکیب ذوب آهن:
رشید مظاهری، محمد نژادمهدی، وحید محمدزاده، علی حمام، مهران درخشان‌مهر، مهدی مهدی‌پور، دانیال اسماعیلی‌فر، سید محمدرضا حسینی، احسان پهلوان، مهدی رجب‌زاده و جری بنگستون.
ترکیب الاهلی:
یاسر مسلم، محمد الفتیل، محمد عبدالشفی، سعید المووالید، موتاض هوساوی، سعد عبدالامیر، تایسر الاجاسم، جیانیس فتفاتزیدیس، سلمان مواشر، عبدالفتاح توفیق و عمر السومه.
در دیگر دیدار این گروه تیم العین امارات دریک بازی پرگل تیم بنیادکار را با نتیجه ٣ بر ۲ شکست داد و ۴ امتیازی شد.

جدول رده بندی گروه C :
۱-الاهلی عربستان/ ۲ بازی/ ۶ امتیاز
۲-العین امارات/۲ بازی/ ۴ امتیاز
٣-ذوب آهن اصفهان/۲ بازی/ یک امتیاز
۴-بنیادکار/۲ بازی/ بدون امتیاز

سایر نتایج
تیم شانگهای SIPG چین امروز (سه‌شنبه) از تیم وسترن واندررس سیدنی استرالیا میزبانی کرد و با نتیجه پرگل ۵ بر یک به پیروزی رسید و ۶ امتیازی شد. در اولین بازی امروز این گروه تیم اوراوای ژاپن برابر اف‌سی سئول کره جنوبی به پیروزی ۵ بر ۲ دست یافته بود.
در جدول رده‌بندی گروه F لیگ قهرمانان آسیا تیم‌های اوراوای ژاپن و شانگهای چین با امتیاز مشترک ۶ رتبه‌های اول و دوم را در اختیار دارند. تیم‌‌های بدون امتیاز اف‌سی سئول کره‌جنوبی و واندررس استرالیا نیز در رد‌ه‌های سوم و چهارم قرار گرفته‌اند.

بردهای طوفانی اولسان کره‌جنوبی و اوراوای ژاپن
تیم‌های اولسان کره‌جنوبی و اوراوای ژاپن در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا برابر حریفان استرالیایی و کره‌ای خود به پیروزی رسیدند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، در اولین بازی هفته دوم گروه E لیگ قهرمانان آسیا امروز (سه‌شنبه) تیم اولسان هیوندایی کره‌جنوبی میزبان بریزبین استرالیا بود و با نتیجه پرگل ۶ بر صفر به پیروزی رسید و با جبران شکست هفته اول این رقابت‌ها ٣ امتیازی شد. در دیگر بازی این گروه امروز تیم‌های موانگتانگ یونایتد تایلند و کاشیما آنتلرز ژاپن به مصاف هم می‌روند.
در گروه F لیگ قهرمانان آسیا نیز تیم اوراوای ژاپن میزبان اف‌سی سئول کره‌جنوبی بود و شکست سنگین ۵ بر ۲ را به این تیم تحمیل کرد. در دیگر دیدار این گروه تیم‌های شانگهای SIPG چین و واندررس استرالیا به مصاف هم رفتند که نیمه اول آن با نتیجه ۴ بر یک به سود تیم چینی خاتمه یافت.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست