یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

نیروی انتظامی تظاهرات در اهواز را ممنوع کرد


• بدنبال اعتراضات خیابانی در اهواز، فرماندهی انتظامی اهواز روز شنبه اعلام کرد از این تاریخ هرگونه راهپیمایی و تجمع بدون اخذ مجوز، غیرقانونی بوده و با مسببان و متولیان و برپا کنندگان برخورد قانونی به‌عمل خواهد آمد ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ٣۰ بهمن ۱٣۹۵ -  ۱٨ فوريه ۲۰۱۷بدنبال چندین روز اعتراض در خیابان های اهواز، فرماندهی انتظامی اهواز روز شنبه اعلام کرد از این تاریخ هرگونه راهپیمایی و تجمع بدون اخذ مجوز، غیرقانونی بوده و به‌عنوان نقض قانون با مسببان و متولیان و برپا کنندگان برخورد قانونی به‌عمل خواهد آمد. در اطلاعیه ی نیروی انتظامی آمده است: لذا استدعا می‌شود برای جلوگیری از سوءاستفاده، نسبت به پایان دادن این تجمعات اقدام لازم به عمل آید.

به گزارش بهار نیوز، نیروی انتظامی دلیل این اطلاعیه را تلاش مسئولان برای حل بحران زیست محیطی در اهواز و پشتیبانی امام جمعه از خواست های مردم اعلام کرده است! فرماندهی انتظامی خوزستان در این اطلاعیه با اشاره به بحران به وجود آمده در کلانشهر اهواز اعلام‌ کرد: فرسودگی تجهیزات آب و برق و گستردگی سیستم‌های برق‌رسانی در سطح استان موجبات بروز مشکلات فنی در ارایه خدمات به مردم را به‌وجود آورده است که موجب ناراحتی روحی و روانی مردم شده است. نیروی انتظامی که بخشی از پیکره مردم است ضمن قبول خواسته‌ها و اهتمام جدی از مسوولان و مطالبه‌گری از مسوولان و انعکاس صدای مردم عزیز به رده‌های بالای مملکتی، به اطلاع مردم عزیز می‌رساند که بخش اعظم معایب و نواقص رفع شده و یا در حال رفع است. فرماندهی انتظامی خوزستان در ادامه خاطرنشان کرد: همانطور که می‌دانید امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان آیت اله موسوی‌جزایری به خواست قانونی و به حق مردم صحه گذاشته و در این ارتباط با سفرهای برخی مسوولان به استان و اقدامات مستمر استاندار خوزستان انتظار صبر و شکیبایی و دادن فرصت ۱۵ الی ۲۰ روزه به مسوولان برای رفع اشکالات در نگهداری و نظافت تمام مقرهای سطح استان که بالغ بر۹۷ هزار عدد است و نصب نیروگاه ویژه در محل پمپاژ آب اهواز نیاز به زمان دارد.
در ادامه این اطلاعیه آمده است: بدین وسیله اعلام می‌داریم از این تاریخ هرگونه راهپیمایی و تجمع بدون اخذ مجوز، غیرقانونی بوده و به‌عنوان نقض قانون با مسببان و متولیان و برپا کنندگان برخورد قانونی به‌عمل خواهد آمد. لذا استدعا می‌شود برای جلوگیری از سوءاستفاده، نسبت به پایان دادن این تجمعات اقدام لازم به عمل آید.

ادامه گردوغبار در خوزستان تا امشب
مدیرکل هواشناسی خوزستان از ادامه گرد و خاک تا اواخر امشب در سطح استان خبر داد.
کوروش بهادری اظهار کرد: گرد و خاک تا اواخر شب در کلیه نقاط استان خوزستان ادامه خواهد یافت و با توجه به ریز بودن ذرات گرد و غبار، آثار این پدیده را فردا نیز خواهیم داشت. وی افزود: پدیده گرد و خاک دید افقی در خرمشهر و آبادان را به ۲۰۰ متر رساند. هم اکنون نیز دید افقی در اهواز ۵۰۰ متر و در بستان٣۰۰ متر است. امروز استان خوزستان کاملا درگیر پدیده گرد و غبار شد و این پدیده دید افقی را در تمام نقاط استان به کمتر از ۱۰۰۰ متر کاهش داد.مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به کاهش کیفیت هوای فعلی استان به علت وقوع پدیده گرد غبار، بیان کرد: صبح امروز در دهدز و ارتفاعات باغملک دو یا سه سانتیمتر بارش برف را شاهد بودیم.
همچنین نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: گردوغبار و کاهش دید افقی در آبادان منجر به لغو پروازهای فرودگاه آبادان و تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها از صبح و تعطیلی ادارات از ۱۲ ظهر به بعد شد.
عامر کعبی بیان کرد: بر اساس اعلام سازمان‌ هواشناسی سطح گردوغبار در آبادان ۷ تا ۱۰ برابر سطح طبیعی است و زندگی مردم را مختل کرده و مردم امکان خروج از خانه‌های خود را ندارند.وی در پایان گفت: مجمع نمایندگان استان در روزهای اخیر جلساتی را با وزرای جهاد کشاورزی و نیرو داشته اما هنوز اقدامی برای حل مشکلات مردم منطقه صورت نگرفته است؛ البته برای اتصال برق در اهواز تلاش‌هایی شده اما مشکل گردوغبار همچنان پابرجاست.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست