یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

بیش از ۱۲۰ کشته در پاکستان و عراق


• در جریان بمب گذاری های روز پنجشنبه در بغداد دست کم ۴۸ نفر و در ایالت سند پاکستان حداقل ۷۰ نفر جان خود را از دست داده و ده ها نفر نیز مجروح شده اند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۲٨ بهمن ۱٣۹۵ -  ۱۶ فوريه ۲۰۱۷در جریان بمب گذاری های روز پنجشنبه در پاکستان و عراق دست کم ۱۲۰ نفر جان خود را از دست دادند.

بنابر گزارش ها یک بمبگذار انتحاری با منفجر کردن خود در یک آرامگاه مسلمانان صوفی در پاکستان باعث کشته شدن دست کم ۷۰ نفر شده است. رسانه‌های محلی از مجروح شدن دست کم ۱۰۰ نفر در این حمله خبر می‌دهند. این آرامگاه در استان سند در جنوب پاکستان واقع است.
این حمله تازه‌ترین مورد از موج حملات پیکارجویان در پاکستان است. روز دوشنبه هفته جاری در شهر لاهور دست کم ۳۰ نفر کشته و بیش از ۸۰ نفر مجروح شدند.

بمبگذاری در بغداد حداقل ۴۸ کشته بر جای گذاشت
بی بی سی همچنین گزارش داده است منابع امنیتی و بیمارستانی می‌گویند که انفجار یک خودروی بمبگذاری‌شده در جنوب بغداد حداقل ۴۸ کشته بر جای گذاشته است. این سومین بمبگذاری در بغداد است که ظرف سه روز اخیر روی می‌دهد. گفته شده که حدود ۵۰ نفر هم در این بمبگذاری زخمی شده‌اند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) مسئولیت حمله امروز بغداد را به عهده گرفته است. با تشدید عملیات نیروهای عراقی و حامیانشان در موصل، پایگاه عمده داعش در عراق، این گروه نیز به حملات خود شدت بخشیده است.
روز چهارشنبه حمله‌ای در شهرک صدر، در حومه بغداد، رخ داد و روز سه‌شنبه نیز یک خودروی بمبگذاری‌شده دیگر در جنوب بغداد منفجر شد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست