یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

علیرغم مقاومت پزشکان
نیروهای امنیتی آرش صادقی را به زندان بازگرداندند


• به دنبال پخش یک فیلم تبلیغاتی کینه جویانه در تلویزیون، سپاه بار دیگر آرش صادقی را از بیمارستان به زندان باز گرداند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۱٨ دی ۱٣۹۵ -  ۷ ژانويه ۲۰۱۷


علیرغم وعده دادستانی در مورد رسیدگی پزشکی به آرش صادقی، نیروهای امنیتی این زندانی که ۷۱ روز اعتصاب غذا را پشت سر گذاشته و با تاخیری ۴ روزه امروز به بیمارستان طالقانی منتقل شده بود را به زندان بازگردانند. این در حالی است که پزشکان متخصص بیمارستان با بحرانی خواندن وضعیت این زندانی در تلاش برای بستری کردن حداقل ۴ روزه او بودند. همزمان با احضار گلرخ ایرایی برای بازگشت به زندان، اخبار شبکه یک در بخش بیست و سی به پخش فیلم تبلیغاتی علیه صادقی و همسرش پرداخت و اتهاماتی را به خصوص در مورد گلرخ ایرایی مطرح کرد که اساسا محکومیتی بر اساس آن برای این زندانی صادر نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، همزمان با پخش فیلم تبلیغاتی دستگاه امنیتی علیه آرش صادقی و گلرخ ایرانی به بهانه موج حمایتی که از این زندانیان و اعتصاب ۷۱ روزه صادقی به پا خواسته بود، نیروهای امنیتی برای بازگرداندن صادقی به زندان تلاش و وی را به زندان اوین بازگرداندند.
آرش صادقی که ۷۱ روز اعتصاب غذا را پشت سر گذاشته است و از وضعیت بسیار بد جسمانی برخوردارد است، علیرغم وعده دادستان مبنی بر اعزام وی به بیمارستان بیش از ۴ روز پس از اعتصاب برای این اعزام در انتظار نگه داشته شده بود.
نامبرده امروز به بیمارستان “امت” در تهران منتقل و سپس به بیمارستان طالقانی انتقال یافت و پس از انجام آزمایشهای اولیه پزشکان متخصص بیمارستان به بستری شدن دست کم ۴ تا ۵ روزه صادقی در آن محل دستور دادند با اینحال ابتدا بصورت تماس تلفنی و سپس با حضور نیروهای امنیتی در بیمارستان تلاش برای بازگرداندن این زندانی علیرغم نامساعد بودن شرایط پزشکی از سوی این نیروها شکل گرفت. نهایتا علیرغم مقاومت پزشکان، نیروهای امنیتی آرش صادقی را به زندان بازگرداندند.
این مسئله همزمان است با احضار گلرخ ایرایی که او نیز بر خلاف وعده دادستان قرار بود تا زمان پایان دادرسی در بیرون از زندان بماند. نماینده دادستان حاضر به تمدید مرخصی این زندانی نشد و او را برای تحمل حبس به زندان احضار کرده است.
همانطور که پیش تر اشاره شد همزمان با احضار گلرخ ایرایی و بدعهدی دادستانی در مورد رسیدگی پزشکی به آرش صادقی، شبکه یک تلویزیون دولتی ایران نیز به پخش فیلم تبلیغاتی بر علیه این زوج زندانی و موج حمایتی که از آنها شکل گرفته بود پرداخت.
این فیلم که مشخصا برای تخریب این زندانیان عقیدتی ساخته شده بود اتهاماتی را علیه آنان بخصوص گلرخ ایرایی مطرح کرد که اساسا در هیچ زمانی وی بابت این اتهامات محاکمه یا محکوم نشده است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست