یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

جبهه ی چپ اسپانیا از اعتصاب زندانیان سیاسی در ایران حمایت کرد


• نماینده پارلمان اروپا و مسول روابط بین المللی جبهه متحد چپ اسپانیا با نوشتن نامه ای خطاب به حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران از مطالبات زندانیان سیاسی در اعتصاب غذا در ایران حمایت کرد ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۱۷ دی ۱٣۹۵ -  ۶ ژانويه ۲۰۱۷اخبار روز - گزارش دریافتی: مارینا آلبیول، نماینده پارلمان اروپا و مسول روابط بین المللی جبهه متحد چپ اسپانیا با نوشتن نامه ای خطاب به حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران از مطالبات زندانیان سیاسی در اعتصاب غذا در ایران حمایت کرد.
در این نامه آمده است:

مجموعه فعالان دفاع از حقوق بشر در ایران اطلاع میدهند که تعدادی از زندانیان سیاسی بخاطر اعتراض به شرایطشان در زندان و دفاع ازحقوق اولیه انسانی شان بیش از دو ماه است که در اعتصاب غذا بسر میبرند. در این ارتباط وضعیت خطرناک سلامت علی شریعتی، سعید شیرزاد، محمد علی طاهری و حسن رستگاری مجد در حدی است که زندگیشان را تهدید میکند.
بر این باور هستیم که مسولیت حفاظت از زندگی و سلامت این زندانیان منحصرا بعهده دولت جمهوری اسلامی ایران است.
از شما تقاضا میکنیم در این موضوع دخالت کرده تا به درخواستهای این زندانیان پاسخ داده شده و بحقوقشان مطابق معاهده های بین المللی که کشور شما از جمله امضاء کنندگان آنهاست احترام گذارده شود.
همچنین اطلاع داریم که در کشور شما متهمین از کمترین ضمانتهای حقوقی در طول بازپرسی و دادرسی خود برخوردار نیستند و اعمال شکنجه در زندانها امری متداول برای گرفتن اعتراف به خلافهای انجام ناگرفته است. لازم به یادآوری است که ایران از جمله امضاء کنندگان منشور جهانی حقوق بشر مصوب سازمان ملل است و پایبندی به مفاد آن از وظایف جمهوری اسلامی ایران است.
امیدواریم این سطور جواب مناسبی از جانب شما داشته باشند.

با احترام.
مارینا آلبیول، نماینده پارلمان اروپا و مسول روابط بین المللی جبهه متحد چپ. اسپانیا 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست