یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

ده ها نفر در حمله به کلوپ شبانه در استانبول کشته شدند


• تعداد کشته های حمله تروریستی به یک کلوپ شبانه در استانبول ترکیه، به ۳۹ نفر رسید. فرماندار استانبول صبح یکشنبه اعلام کرد شانزده نفر از کشته شدگان از شهروندان خارجی هستند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱۲ دی ۱٣۹۵ -  ۱ ژانويه ۲۰۱۷تعداد کشته های حمله تروریستی به یک کلوپ شبانه در استانبول ترکیه، به ۳۹ نفر رسید. فرماندار استانبول صبح یکشنبه اعلام کرد شانزده نفر از کشته شدگان از شهروندان خارجی هستند.

در اولین ساعتهای سال ۲۰۱۷ میلادی به وقت ترکیه مهاجمان مسلح در لباس بابانوئل به سوی مردم در یک کلوب شبانه تیراندازی کردند که این حمله دهها کشته و زخمی برجای گذاشت.
نیویورک تایمز به نقل از «واثب شاهین» فرماندار استانبول تعداد کشته ها را تا صبح یکشنبه ۳۹ نفر و تعداد زخمی ها را ٦٩ نفر اعلام کرد.
شاهدان عینی گفته اند حمله ساعت ۱:۱۵ دقیقه بامداد در کلوب شبانه رینا روی داد که بیش از ۶۰۰ نفر از مردم در آن بعد از سال نو میلادی مشغول جشن بودند.
به گفته فرماندار استانبول، مهاجمان سه نفر بودند و بعد از هدف قراردادن پلیس به داخل کلوب شبانه حمله کردند.
فرماندار استانبول به خبرنگاران گفت یکی از مهاجمان افسر پلیس مقابل کلوب و یک شهروند عادی را به قتل رساند و بعد مهاجمان مردم بی گناه داخل کلوب را به رگبار بستند.
کلوب رینا در محله اورتاکوی مشرف به تنگه بوسفور است که بخش اروپایی و آسیایی استانبول را جدا می کند.
در روزهای اخیر هزاران مامور پلیس و امنیتی در شهر استانبول حضور داشتند. پیشتر و بعد از ترور سفیر روسیه در استانبول، سفارت آمریکا درباره امکان ترور به شهروندان آمریکایی هشدار داده بود.
محمد کوکارسلان مالک این کلاب به سایت روزنامه حریت گفت که از زمان هشدار مقام های امنیتی آمریکا درباره حمله احتمالی، تخمین های امنیتی در ده روز گذشته چند برابر شده بود.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست