یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

پاسخ حسن روحانی به اصغر فرهادی!


• روحانی هم مثل فرهادی «شرمسار» شده است. نه دستوری، نه فرمانی، نه عتابی و نه خطابی به مسئولین زیر دست. بالاخره چه کسی مسئول این وضعیت نابسامان است، کدام مسئول باید مواخذه بشود؟ ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ٨ دی ۱٣۹۵ -  ۲٨ دسامبر ۲۰۱۶


حسن روحانی روز چهارشنبه به نامه ی سرگشاده ای که اصغر فرهادی کارگردان نامدار سینمای ایران برای او نوشته بود، واکنش نشان داد. به گزارش خبرگزاری ها حسن روحانی در این باره گفت:

من نامه یکی از هنرمندان را که دیروز برای من نوشته بود و دردناک هم بود، دیدم. خوانده بودیم و دیدیم که مردم از فقر به کارتون خوابی روی می‌آورند ولی قبرخوابی را ندیده بودیم که فقیری به خاطر فقرش در قبر زندگی کند. اینکه آن فرد آسیب‌دیده برای نجات از سرما به قبر روی آورد. این هنرمند برای من نوشته بود که وقتی خواندم و دیدم بغض در گلویم و شرمساری در سیمایم پدید آمد.
روحانی افزود: چه کسی می‌تواند در جامعه بزرگی مانند ایران، با این دین، با این فرهنگ و با این عشق به خاندان رسالت و نبوت در این باره سکوت کند.  
رییس «دولت تدبیر و امید» آن گاه با یادآوری مجدد ماجرای گورخواب‌ها گفت: اینکه فردی خودش را برای اینکه شب را به صبح بیاورد، خودش را در گور می‌کند و آنجا زندگی کند این قابل تامل نه برای دولت و نه مردم است. چطور باید این مشکلات را حل بکنیم. برادران، خواهران، همه باید یکپارچه شویم.
روحانی اضافه کرد: دست از این مسائل جناحی برداریم، از اختلاف دست برداریم، مشکلات اساسی کشور را مدنظر قرار دهیم و برای حل مشکلات همه دست به دست هم دهیم.

این همه ی پاسخی است که رئیس جمهور یک کشور برای موضوعی به نام «گورخوابی» در آن کشور داده است. به نظر می رسد رئیس جمهور در اینجا خیال کرده است یکی است مثل شصت میلیون ایرانی دیگر. موضوعی را شنیده است، ناراحت شده است، شرمساری در سیمایش پدید آمده است و دیگران را به «یک پارچگی» دعوت کرده است.
نه دستوری، نه فرمانی، نه عتابی و نه خطابی به مسئولین زیر دست. بالاخره چه کسی مسئول این وضعیت نابسامان است، کدام مسئول باید مواخذه بشود؟ آقای روحانی هم مثل اصغر فرهادی فقط «شرمسار» شده است. شاید انتظار دارد اصغر فرهادی آستین ها را برای رفع این «شرمساری» بالا بزند و دستور العمل صادر کند تا آقای رئیس جمهور به کارهای مهم تر خود برسد؟!


در عمل اما کار به گونه ای پیش رفته است که همیشه می رود. ماموران شهرداری و انتظامی «گورخواب»ها را با کتک از گورها بیرون کرده اند تا دیگر «گورخوابی» وجود نداشته باشد و کسی هم شرمسار نشود!


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست