یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال ایران
منصوریان با نسخه قلعه نوعی سپاهان را متوقف کرد!اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۵ دی ۱٣۹۵ -  ۲۵ دسامبر ۲۰۱۶اخبار روز - بخش ورزشی: روز دوم از هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال ایران با چند دیدار برگزار شد و تعدادی از دیدارها نیز به دلایل هوای نامساعد به روز دوشنبه موکول شد. تراکتورسازی در تهران میهمان نفت تهران بود و سپاهان در اصفهان میزبان استقلال تهران.
دیدار قلعه نوعی مربی تراکتورسازی با منصوریان مربی استقلال و توصیه های قلعه نوعی به وی برای به اصطلاح سرو سامان دادن به وضعیت نابسامان استقلال تهران از جمله موارد مهمی بود که فقط در فوتبال سنتی اما بنام حرفه ای ایران روی می دهد و در پی آن موجب شد تا مهدی رحمتی که طی این فصل یکی از مهره های تاثیر گذار و در تعدادی از یازیها استقلال ناجی این تیم برای کسب امتیاز بوده جزو نفرات ابی پوشان در این دیدار نباشد و از طرفی خسرو حیدری و بختیار رحمانی نیز نیمکت نشین شوند. این که امیر قلعه نوعی سرمربی تیم تراکتورسازی برای مربی استقلال نسخه شفا پخش بنویسد کاری است ضدحرفه ای. وی گفته است: علیرضا منصوریان هم‌بازی سابق من بوده و من برای او آرزوی موفقیت دارم. امیدوارم بدشانسی‌هایی که علیرضا در این فصل با آن روبه‌رو شده به پایان برسد و تیمش بتواند روند رو به جلویی را در پیش گیرد. قلعه‌نویی ادامه داد: متاسفانه در تیم استقلال تعدادی از افراد هستند که نمی‌خواهند امثال ما موفق شوند. دو، سه نفر هستند باعث عدم موفقیت افرادی چون من، منصوریان و مظلومی شده‌اند. امیدوارم ریشه این افراد به زودی بسوزد تا استقلال بتواند نتیجه بگیرد!!
در این فصل استقلال بهمان اندازه که فاقد تاکتیک و برنامه در بازی است حریف اش سپاهان نیز با چنین وضعیتی روبرو است و هر دو تیم فقط به شوتهای راه دور، ضربات مستقیم ایستگاهی و ارسالهای بی هدف همراه با چاشنی اقبال دل می بندند. استقلال به یک مربی بزرگ و در خور نام آبی پوشان نیاز دارد تا تیم را تاکتیک پذیر و با برنامه کند هم چنان که تیم سپاهان به چند بازیکن و یخصوص در خط میانی نیاز دارد. آن چه که مسلم است مربیان در آغاز فصل تیمها را برای قهرمانی آرایش می دهند و می بندند و بجز آنان کسان دیگری مسئولیت خوب و بد تیمهای تحت رهبری شان تا پایان بازیها رابه عهده ندارند. این که رحمتی کنار گذاشته شود یا بختیار رحمانی روی نیمکت باشد مشکل اساسی نیست بلکه طرح و برنامه و آشنائی با فوتبال روز دنیا مهم است که می تواند درصد موفقیت تیمها را افزایش دهد. استقلال از ۲۲ امتیازی که تاکنون گرفته بدون تردیدی ۹ امتیاز از این مجموع را به نقش بارز مهدی رحمتی در نجات استقلال از شکست مدیون است. دروازه بان جوانی که در بازی امروز با سپاهان در درون دروازه استقلال حضور داشت آینده درخشانی در بیش دارد بشرطی که رسانه ها و دلالهای فعال پیرامون و خارج از این قلمرو آینده وی را تخریب نکنند!

گزارش دو بازی برگزار شده:
سپاهان یک- استقلال یک
دیدار تیم‌های سپاهان و استقلال با تساوی یک بر یک به پایان رسید.
به گزارش ایسنا، سپاهان و استقلال در آخرین دیدار خود در نیم فصل نخست در ورزشگاه تازه تاسیس نقش جهان مقابل هم قرار گرفتند. دو تیم در شرایطی پای به میدان گذاشتند تا پیش از این دیدار با ۲۱ امتیاز در رده‌های هفتم و هشتم جدول رده‌بندی بودند.
این دیدار حساس که با حضور پرتعداد هواداران هر دو تیم در ورزشگاه نقفش جهان همراه شده بود، در نهایت با پیروزی یک بر صفر شاگردان عبدالله ویسی به پایان رسید.
تک گل سپاهان در این دیدار را جلال‌الدین علی محمدی در دقیقه ۷۰ به ثمر رساند. بهنام برزای نیز در دقیقه ۹۲ گل تساوی آبی‌پوشان را به ثمر رساند.
با این نتیجه، سپاهان ۲۲ امتیازی شد و در رده هشتم باقی ماند. استقلال نیز با همین امتیاز در رده هفتم قرار گرفت.
کارت زرد: فرشید اسماعیلی از استقلال
قضاوت این دیدار را را علیرضا فغانی، داور بین المللی فوتبال ایران بر عهده داشت.
*گزارش نیمه نخست
در دقیقه ۲، شوت فرید کریمی از فاصله دور به سمت دروازه استقلال را سید حسینی حسینی به کرنر زد.
در دقیقه ۳، فرید کریمی کرنری از سمت چپ زمین استقلال روی دروازه این تیم ارسال کرد که ضربه سر بازیکن سپاهان را سید حسین حسینی در آغوش گرفت.
در دقیقه ۱۱، بهنام برزای بعد از توپ ربایی از موسی کولیبالی، مقابل محوطه شش قدم سپاهان به کاوه رضایی پاس داد که ضربه مهاجم استقلال به سمت چارچوب دروازه سپاهان را لی الیویرا دفع کرد.
در دقیقه ۱۵، کاوه رضایی پاس در عمق خوبی را برای جابر انصاری ارسال کرد و این بازیکن در شرایطی که توسط شجاع خلیل‌زاده تحت فشار قرار گرفته بود شوت خوبی را روانه دروازه سپاهان کرد اما دروازه‌بان برزیلی این تیم مانع از گل نخست استقلال شد.
در دقیقه ۱۹، همکاری خوب مجتبی حق دوست و کاوه رضایی در سمت راست زمین سپاهان شرایط خوبی را برای رضایی به وجود آورد و او توپ را در مرکز محوطه جریمه سپاهان برای جابر انصاری انداخت اما شوت دقیق این بازیکن به دیرک دروازه سپاهان اصابت کرد و از دروازه این تیم دور شد.
در دقیقه ۲۱، میلاد زکی‌پور در شلوغی مقابل محوطه جریمه سپاهان توپ را در اختیار گرفت و بعد از رد کردن توپ از بین پای عارف غلامی در موقعیت شوتزنی قرار گرفت اما ضربه او با برخورد به کولیبالی راه به دروازه نیافت.
در دقیقه ۲۶، فرشید اسماعیلی توپی را در عمق خط دفاعی سپاهان برای کاوه رضایی انداخت و او هم توپ را داخل محوطه جریمه استقلال ارسال کرد اما شجاع خلیل زاده زودتر از مهاجم استقلال توپ را به کرنر زد.
در دقیقه ۲۸، طالب ریکانی در وسط زمین استقلال صاحب توپ شد و شوت محکم او را حسینی به کرنر فرستاد.
در دقیقه ۴۲، مهرداد محمدی توپ را مقابل محوطه شش قدم استقلال سانتر کرد که ضربه نمایشی طالب ریکانی را حسینی در آغوش گرفت.
گزارش نیمه دوم
در دقیقه ۴۷، فرید بهزادی کریمی پس از عبور از چند مدافع استقلال، موارد محوطه شش قدم این تیم شد اما شوت از زاویه بسته او با واکن خوب حسینی مواجه شد.
در دقیقه ۵۸، روی همکاری بازیکنان سپاهان، فرید کریمی توپ را داخل محوطه جریمه استقلال برای مهرداد محمدی پاس داد اما شوت محکم او با بی دقتی از کنار دروازه حسینی بیرون رفت.
در دقیقه ۶۰، کاوه رضایی پشت ضربه آزاد استقلال قرار گرفت و از سمت چپ زمین سپاهان، توپ را از فاصله ۴۰ متری روی دروازه این تیم فرستاد اما ضربه سر محکم جابر انصاری با برخورد به دیرک دروازه سپاهان، از منطقه خطر خارج شد.
گل: در دقیقه ۷۰، بازیکنان سپاهان نفوذی را از سمت چپ زمین استقلال تدارک دیدند که در ادامه رسول نویدکیا توپ را داخل محوطه جریمه استقلال انداخت اما شوت فرید کریمی پس از برخورد به پادوانی مقابل پای جلال‌الدین علی محمدی افتاد و او با یک شوت محکم و سر ضرب توپ را به سمت دروازه استقلال شوت زد و توپ با برخورد به حسینی وارد دروازه استقلال شد تا سپاهان با یک گل از استقلال پیش بیافتد.
در دقیقه ۸۳، بازیکنان سپاهان ضد حمله سریعی را آغاز کردند و حسین پاپی توپ را روی دروازه استقلال ارسال کرد اما ضربه رضا میرزایی با اختلاف کم به بیرون از دروازه رفت.
در دقیقه ۸۶، باز هم ضد حمله بازیکنان سپاهان در موقعیت تک به تک به مهرداد محمدی رسید اما حسینی در موقعیتی خطرناک مانع از گل دوم سپاهان توسط محمدی شد.
در دقیقه ۸۹، هرایل مگویان سانتری را از سمت چپ زمین سپاهان مقابل محوطه شش قدم این تیم ارسال کرد اما اولیویرا توپ را به کرنر فرستاد.
در دقیقه ۹۲، سانتر کاوه رضایی ضربه سر بهنام برزای همراه و وارد دروازه سپاهان شد.
ترکیب سپاهان: لی اولیویرا، شجاع خلیل‌زاده، موسی کولیبالی، عارف غلامی، احسان حاج‌صفی، میلاد سرلک، محمود قائدرحمتی، طالب ریکانی، جلال‌الدین علی‌محمدی (حسین پاپی ۸۰ )، فرید بهزادی‌کریمی (رضا میرزایی ۷۵ ) و مهرداد محمدی.
ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی، لئوناردو پادووانی، مجید حسینی، هرایر مگویان، میلاد زکی پور (یعقوب کریمی ۶۹)، امید ابراهیمی، فرشید اسماعیلی، بهنام برزای، مجتبی حقدوست، جابر انصاری و کاوه رضایی

نفت صفر- تراکتورسازی دو
سرخپوشان تبریز به دو امتیازی پرسپولیس رسیدند
تراکتورسازی با حساب ۲ بر صفر نفت تهران را شکست داد.
در ادامه هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال ایران نفت تهران ۱۵ در ورزشگاه تختی میزبانی تراکتورسازی تبریز بود که این دیدار در نهایت با برتری ۲ بر صفر تراکتورسازی به پایان رسید.برای شاگردان امیر قلعه‌نویی در این دیدار مهدی شریفی در دقیقه ۶۳ و محمد نوری در دقیقه ۷۲ گلزنی کردند.
با این نتیجه تراکتورسازی ۳۰ امتیازی شد و در فاصله ۲ امتیازی پرسپولیس، با نایب قهرمانی نیم فصل را به پایان برد. نفت نیز با ۲۳ امتیاز نیز در همان جایگاه پنجم قرار گرفت.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست