یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

آغاز جایگزینی مدیران با هوش‌مصنوعی
گاردین: Olivia Solon


• بزرگترین شرکت صندوق پوشش ریسک (hedge fund) در حال ساخت برنامه‌ای است که بتواند مدیریت روزانه امور این شرکت، از جمله استخدام و اخراج کارکنان و دیگر تصمیمات استراتژیک را به طور خودکار انجام دهد. تصمیم‌گیری‌های خودکار برای شرکت‌ها جذابیت زیادی دارد چرا که موجب کاهش زمان، حذف نواسان‌های عاطفی انسانی و سود بیشتر می‌شود. ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۵ دی ۱٣۹۵ -  ۲۵ دسامبر ۲۰۱۶خبرگزاری رویتر: تصویر کارکنان و روبات ها در «کازو»-ژاپن. طی پنج سال، ٨۰۰ هزار نفر حذف و روبات ها جایگزین آنان شده اند. پیش بینی می شود در بازار کار انگلستان در ده سال آینده نزدیک به ۱۱ میلیون شغل با همین تحول مواجه شود

میدان- بزرگترین شرکت صندوق پوشش ریسک (hedge fund) در حال ساخت برنامه‌ای است که بتواند مدیریت روزانه امور این شرکت، از جمله استخدام و اخراج کارکنان و دیگر تصمیمات استراتژیک را به طور خودکار انجام دهد.

به گزارش گاردین، شرکت بریجواتر اسوشیتز یک تیم مهندسی را به طراحی این برنامه گماشته است. این پروژه به درخواست ری دالیو، بنیانگذار میلیونر این شرکت انجام می‌شود. او می‌خواهد تصمیمات شرکتش حتی هنگامی که حضور ندارد مطابق با نظر او پیش برود.

روزنامه وال استریت ژورنال در این باره می‌نویسد «بسیاری از افراد باقیمانده در این شرکت دیگر قرار نیست تصمیم‌های فردی بگیرند. بلکه آنها باید معیارهایی را طراحی کنند که سیستم بنا بر آنها تصمیم‌گیری می‌کند و وقتی مشکلی پیش آمد مداخله کنند.»

این شرکت در حال حاضر هم به شدت با تکیه بر مدیریت اطلاعات کار می‌کند، تمام جلسات شرکت ضبط شده و در طول روز از کارکنان خواسته می‌شود که با استفاده از یک اپلیکیشن امتیازدهی به نام «داتز» به یکدیگر نمره بدهند. یک نرم‌افزار هوشمند با استفاده از این اطلاعات، توانایی‌ها و نقطه ضعف‌های کارکنان را تعین می‌کند. یک اپلیکیشن دیگر از کارکنان می‌خواهد اهداف خود را معلوم کنند و سپس روند موفقیت آنها در رسیدن به هدف را دنبال می‌کند.

این اپلیکیشن‌ها مراحل اولیه اپلیکیشن «پری‌او اس»اند، برنامه مدیریتی که ری دالیو امیدوار است در پنج سال آینده همه تصمیمات شرکت را به آن محول کند. تصمیماتی از قبیل پیدا کردن و استخدام فرد مناسب برای یک موقعیت کاری، و رتبه بندی نظرات مخالف اعضای مختلف یک گروه به هنگام نبود توافق بر سر یک موضوع. این ماشین تصمیمات خود را بر اساس اصول و مبانی که دالیو به آن می‌دهد خواهد گرفت.

تصمیم‌گیری‌های خودکار برای شرکت‌ها جذابیت زیادی دارد چرا که موجب کاهش زمان، حذف نواسان‌های عاطفی انسانی و سود بیشتر می‌شود. پیش‌بینی می‌شود که در آینده نزدیک انسان‌ها در عرصه‌های مختلف کاری، از جمله کارهای بانکی و اداری، با ربات‌ها جایگزین شوند. ترس از بالارفتن میزان بیکاری و کاهش حقوق انسان‌ها از جمله نگرانی‌های موجود در این زمینه است که تاکنون جوابی به آن داده نشده است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست