یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

مرحله نیمه نهائی جام حذفی
صعود تراکتورسازی، سپاهان، نفت تهران و حذف استقلالاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ٣۰ آذر ۱٣۹۵ -  ۲۰ دسامبر ۲۰۱۶اخبار روز- بخش ورزشی: مهمترین بازی مرحله یک چهارم نهائی جام حذفی بین نفت تهران و استقلال این شهر بود. در این بازی مهدی رحمتی دروازه بان استقلال و علی دائی سرمربی تیم نفت در مواقع حساس بازی دست به دعا و خواندن ورد بودند! در دیدارهای امروز تراکتورسازی و سپاهان به همراه و نفت تهران به مرحله نیمه نهائی راه یافتند و تیم دیگر این مرحله از برنده بازی چهارشنبه بین گسترش فولاد تبریز و ذوب آهن اصفهان معلوم می شود. در بازی نفت و استقلال شاگردان علی دائی نمایش بهتری داشتند و در اکثر اوقات بازی در وقتهای قانونی و اضافی کنترل توپ و میدان را داشتند . اشکان خورشیدی و کمک‌هایش تورج عیوض محمدی، سعید قاسمی و محمد ملکی در مجموع قضاوتی خوب و منصفانه را داشتند. گزارش این دیدار ها در پی می آید:

به گزارش ایسنا، از مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی فوتبال ایران، نفت تهران در ورزشگاه تختی میزبان استقلال بود. دو تیم پیش از این دیدار در مرحله یک هشتم نهایی توانسته بودند تیم‌های شهرداری فومن و صبای قم را از پیش رو برداشته بودند. برنده این دیدار در مرحله نیمه نهایی به مصاف سپاهان می‌رود که ساعاتی پیش با ۲ گل سایپا را شکست داد.
این دیدار حساس در نیمه نخست و با گل زود هنگام نفت با حساب یک بر صفر به سود شاگردان علی دایی خاتمه یافت.
محمد قاضی در دقیقه ۲ برای نفت تهران از روی نقطه پنالتی گلزنی کرد.
قضاوت این دیدار را اشکان خورشیدی و کمک‌هایش تورج عیوض محمدی، سعید قاسمی و محمد ملکی به عهده داشتند.
امیر ارسلان مطهری، اکبر صادقی و وحید حمدی‌نژاد از نفت تهران نیز با کارت زرد اشکان خورشیدی مواجه شدند.
گزارش نیمه نخست
گل: در دقیقه ۲ و در نخستین نفوذ این دیدار در حالی که رابسون جانواریو در محوطه خودی در تعقیب توپ بود که مهاجم نفت او را پشت سر گذاشت و برخورد دو بازیکن منجر به اعلام خطای پنالتی به سود نفت تهران شد. محمد قاضی مهاجم سابق استقلال نیز در دقیقه ۲ پشت ضربه پنالتی قرار گرفت و توپ را وارد دروازه مهدی رحمتی کرد تا شاگردان علی دایی با یک گل از حریف خود پیش بیافتند.
در دقیقه ۱۵، محمد قاضی از جناح راست زمین محوطه استقلال اقدام به شوت‌زنی کرد که ضربه او را مهدی رحمتی به صورت درازکش در آغوش کشید.
در دقیقه ۲۵، سانتر خسرو حیدری روی دروازه نفت در موقعیت خوبی روی پای کاوه رضایی افتاد اما او این توپ را از درون محوطه شش قدم به بیرون زد.
در دقیقه ۳۰، آرش رضاوند هافبک پیش تاخته استقلال روی آفساید گیری اشتباه مدافعان استقلال وارد محوطه جریمه این تیم شد اما هرایر مگویان خودش را به این بازیکن رساند و مانع از شوت‌زنی او شد.
در دقیقه ۳۵، سانتر خسرو حیدری از کرنر سمت راست دروازه نفت، توپ روی سر لئوناردو پادووانی فرود آمد اما ضربه سر او را مدافع نفت از روی خط دروازه بازگرداند.
در دقیقه ۴۱، محمد قاضی از مقابل محوطه استقلال شوت سرکشی را به سمت دروازه رحمتی زد که دروازه‌بان استقلال با یک دست توپ را برگرداند.
در دقیقه ۴۴، سانتر بلند ایمان مبعلی از روی ضربه ایستگاهی به تیر دوم درواهژزه استقلال رسید که ارسلان مطهری با ضربه سر دروازه استقلال را تهدید کرد که رحمتی توپ را به کرنر زد.
نیمه نخست این دیدار در نهایت با یک گل به سود نفت خاتمه یافت. گزارش نیمه دوم
در دقیقه ۵۶، امید ابراهیمی ارسال خطرناکی را روی دروازه نفت تهران انجام داد که به از کنار دروازه به بیرون رفت.
در دقیقه ۵۷، علی قربانی ضربه سری را از روی ارسال جابر انصاری روانه دروازه نفت کرد که با اختلاف کم از بالای دروازه به بیرون رفت.
در دقیقه ۶۰، ایمان مبعلی از روی ضربه ایستگاهی سانتر خطرناکی را روی دروازه استقلال فرستاد که محمد قاضی از چند قدم توپ را به بالای دروازه زد.
در دقیقه ۶۳، محمد قاضی مقابل محطوه جریمه استقلال صاحب توپ شد و به سمت دروازه استقلال شوت کرد که رحمتی واکنش خوبی نسبت به این ضربه نشان داد.
در دقیقه ۶۷، آرش رضاوند در مقابل محوطه جریمه استقلال صاحب توپ شد و توانست مهدی رحمتی و رابسون جانواریو را دریبل بزند اما ضربه او به سمت دروازه خالی استقلال را مهدی رحمتی به طرز خطرناکی جمع کرد و مانع از گل دوم نفت شد.
گل: در دقیقه ۶۸، کاوه رضایی روی همکاری با علی قربانی از تله آفساید نفت تهران فرار کرد و در موقعیت تک به تک پاس در عرض را برای جابر انصاری انداخت و انصاری هم گل نخست و تساوی بخش استقلال را به ثمر رساند.
در دقیقه ۷۰، سانتر خوب بازیکن استقلال روی دروازه نفت به علی قربانی رسید اما ضربه سر محکم او به بیرون از زمین رفت.
در دقیقه۷۳، جابر انصاری روی اشتباه میلاد فراهانی با این دروازه بان تک به تک شد که تعلل بیش از حد او باعث رسیدن بازیکن نفت شد و در نهایت این موقعیت از دست رفت.
در دقیقه ۷۷، امید ابراهیمی که پشت ضربه ایستگاهی تیمش ایستاده بود توپ را به روی دروازه نفت فرستاد اما میلاد فراهانی زودتر از مهاجمان استقلال توپ را به کرنر فرستاد.
این دیدار در طول وقت‌های معمول مسابقه با تساوی یک بر یک به پایان رسید تا دو تیم برای تعیین تیم پیروز میدان در وقت‌های اضافه تلاش خود را ادامه دهند. در ادامه بازی سه گل برای هر دو تیم به ثمر رسید که سهم نفت دو گل و استقلال یک گل بود. شرح گلهای بعدی دو تیم:
نفت تهران ۱ - ۲ استقلال تهران (دقیقه ۹۴ بهنام برزای): پاس جابر انصاری در عمق به بهنام برزای رسید و بازیکن تعویضی استقلال با یک ضربه زیبا با پای غیر تخصصی چپ استقلال را به گل دوم رساند.
نفت تهران ۲ – استقلال تهران ۲(دقیقه ۱۰۶: محمد دانشگر): سانتر ایمان مبعلی روی ضربه کرنر در تیر اول با ضربه سر دانشگر همراه شد تا دروازه استقلال در ابتدای نیمه دوم مجددا گشوده شود.
نفت تهران ٣ – استقلال تهران ۲(دقیقه ۱۰٨: محمد قاضی): سانتر مبعلی با اشتباه فرشید باقری در دفع توپ به محمد قاضی رسید و او توانست خیلی زود نفت تهران را به گل سوم برساند. سرانجام نفت تهران با برتری سه بر دو پیروز شد و به مرحله نیمه نهائی صعود کرد.
ترکیب نفت: میلاد فراهانی، احمد آل نعمه، محمد دانشگر، آرش رضاوند ( عباس بوعذار ۸۴)، اکبر صادقی، محمد قاضی، وحید حمدی نژاد، رضا اسدی، ایمان مبعلی، میلاد فخرالدینی و ارسلان مطهری ( عیسی آل کثیر ۶۷).
ترکیب استقلال: سید مهدی رحمتی، هرائر مگویان، رابسون جانواریو، لئوناردو پادوانی، میلاد زکی پور (۸۴) ، خسرو حیدری ( فرشید باقری ۶۳)، امید ابراهیمی، جابر انصاری، مجتبی حق دوست، کاوه رضایی و علی قربانی.

با شکست نفت و گاز گچساران صورت گرفت؛
صعود تراکتورسازی به مرحله نیمه نهایی/ جام حذفی لیگ برتری شد!
تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی موفق شد تیم نفت و گاز گچساران را شکست بدهد و به مرحله نیمه نهایی این مسابقات راه یابد.
در ادامه مسابقات جام حذفی فوتبال و از مرحله یک چهارم نهایی، تیم فوتبال تراکتورسازی امروز در گچساران به مصاف تیم نفت و گاز این شهر رفت و موفق شد با نتیجه ۳ بر یک مقابل این تیم به برتری برسد. به این ترتیب تنها تیم غیر لیگ برتری جام حذفی هم از دور این رقابتها کنار رفت.در این مسابقه برای تراکتورسازی شهرام گودرزی (۱۸)، فرزاد حاتمی (۳۰) و محمد ابراهیمی (۷۷) گلزنی کردند و گل تیم نفت و گاز هم عبدالهادی خنیفر (۷۹) به ثمر رسید.
به این ترتیب شاگردان امیر قلعه نویی به مرحله نیمه نهایی راه یافتند. تراکتوری ها در مرحله نیمه نهایی باید به مصاف برنده دیدار ذوب آهن با گسترش فولاد تبریز بروند.

جام حذفی فوتبال؛
پیروزی سپاهان مقابل سایپا/ شاگردان ویسی به نیمه نهایی رسیدند
تیم فوتبال سپاهان با پیروزی مقابل سایپا به مرحله نیمه نهایی مسابقات جام حذفی رسید. تیم فوتبال سپاهان امروز سه شنبه در چارچوب مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی فوتبال به مصاف سایپا رفت و توانست با دو گل مقابل حریفش پیروز شود.
در این بازی که در ورزشگاه در ورزشگاه نقش جهان اصفهان برگزار شد، احسان حاج صفی در دقیقه ۴ از روی نقطه پنالتی و رسول نویدکیا در دقیقه ۸۷ برای سپاهان گلزنی کردند.
به این ترتیب سپاهان به مرحله نیمه نهایی جام حذفی راه یافت و باید به مصاف برنده دیدار استقلال با نفت تهران برود.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست