یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

دروغ های بزرگ USAID
Telesur - برگردان: کبوتر سفید


• نمایندگی ایالات متحده امریکا برای توسعه بین المللی (USAID) یکی از سازمان های سیا (CIA) است که امکاناتش را وقف به راه انداختن بی ثباتی، آشوب و آشفتگی، فقر و بدبختی و مرگ در بیش از ۱۶۰ کشور می کند، ولی تاکید دارد که در آن کشورها کارهای خیریه انجام می دهد ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۱۰ آذر ۱٣۹۵ -  ٣۰ نوامبر ۲۰۱۶


اگر کسی بی اطلاع باشد و سایت USAID را در اینترنت نگاه کند، از طریق اطلاعات آن که فقط از عملیات بزرگوارانه این سازمان سخن می گوید، فریب می خورد.
نمایندگی ایالات متحده امریکا برای توسعه بین المللی (USAID) یکی از سازمان های سیا (CIA) است که امکاناتش را وقف به راه انداختن بی ثباتی، آشوب و آشفتگی، فقر و بدبختی و مرگ در بیش از ۱۶۰ کشور می کند، ولی تاکید دارد که در آن کشورها کارهای خیریه انجام می دهد.
USAID در معرفی خویش می گوید:
«USAID یک نقش قاطع در تلاش های ملت ما (ایالات متحده) در جهت با ثبات کردن کشورها و تشکیل دولت های مسئول ایفا می کند.»
آنچه که انجام می دهد:
JJ. Langfuth خبرنگار سابق نیویورک تایمز در ۷ ماه مه ۱۹۷۸ نوشت که USAID تمام اعمالش بر خلاف آن است که می گوید، و عملیاتش را با میلیاردها دلار که سالانه از دولت ایالات متحده امریکا تحویل می گیرد، انجام می دهد.
USAID می گوید:
«USAID در ایده هایی سرمایه گذاری می کند که سطح زندگی میلیونها مرد، زن، پسربچه و دختربچه را در اطراف و اکناف دنیا بالا ببرند.»
چامسکی مخالفت می کند:
نوام چامسکی، تحلیلگر شناخته شده در سطح جهانی، به مناسبت های مختلف و مکرر گفته است که سیا و USAID «بزرگ ترین سازمان های تروریستی دنیا هستند. عملیات مرگباری که در کشورهایی مانند نیکاراگوئه و کوبا انجام دادند، دلیل و مدرک برای این نظرند، بدون فراموش کردن سوریه، افغانستان و بسیاری کشورهای دیگر.»
USAID می گوید:
«سطح زندگی میلیونها نفر را که در زمینه تولید محصولات زراعی در بسیاری از کشورها سرمایه گذاری کرده اند بالا می بریم تا قادر باشند ملت هایشان را تغذیه کنند.»
دوباره چامسکی مخالفت می کند:
«تحت ریاست جمهوری رونالد ریگان، USAID و بانک جهانی برنامه بسیار ویژه ای را به راه انداختند. این برنامه صریحاً طراحی شده بود برای ویران کردن کشاورزی هائیتی و از راه ترور مردم را به سوی فقر و بدبختی بردند. همه این اقدامات به این دلیل بود که پارلمان هائیتی نمی خواست زمین های این کشور را به قیمت بسیار ناچیز به شرکت های سهامی ایالات متحده بفروشد.»
USAID می گوید:
«بر علیه مرگ و میر مادران و کودکان مبارزه می کنیم، همینطور بر علیه بیماری های کشنده ای مانند ایدز، مالاریا و سل.»
آژانس خبری آسوشیتدپرس فاش ساخت که «USAID گروهی از جوانان امریکای لاتین را به بهانه اجرا کردن برنامه بر ضد ایدز به کوبا فرستاد، ولی در حقیقت برای تحریک و به راه انداختن شورش بر ضد دولت کوبا رفته بودند.»
USAID می گوید:
«کمک و مشارکت اساسی برای نجات دادن زندگی در مناطق متاثر از فجایع را تشویق و حمایت می کنیم.»
در واقعیت:
جدیدترین مورد هائیتی است که در آنجا به جای کمک کردن، وارد شدند تا صاحب اختیار زمین های حاصلخیزش شوند و هنگامی که پارلمان هائیتی مخالفت نمود، آن را منحل ساختند و باعث ویرانی و فقر و بدبختی شدند.
USAID می گوید:
«دموکراسی، حقوق بشر و حکومت مداری را ترغیب و پشتیبانی می کنیم.»
واقعیت:
برزیل، اوروگوئه و آرژانتین نمونه هایی هستند از بین بسیاری از کشورها که در آنجا سربازان را برای شکنجه کردن، کشتن و به شکست کشاندن رژیم های منتخب مردم آموزش دادند و این اعمال در تضاد با اهداف اعلام شده USAID قرار می گیرد.
روزنامه نگار کانادایی ژان - گوی آلارد (Jean – Guy Allard) و کارشناس امریکایی – ونزوئلایی در امور سیاسی اِوا گولینگر (Eva Golinger) همخوان و هم نظر اعلام کردند:
«USAID به اقداماتی بر ضد ونزوئلا، بولیوی، اکوادور، هندوراس و نیکاراگوئه مبادرت نمود و در این کشورها مسئول همه چیز است غیر از حمایت از حقوق بشر، دموکراسی و ثبات سیاسی.»
USAID می گوید:
«به زنان در بخش های زیادی از جامعه در تمام نقاط دنیا کمک می کنیم.»
واقعیت:
۳۵ میلیون دلار به جاسوس سیا دادند که آن را روی دیکتاتور پرو، آلبرتو فوجی موری سرمایه گذاری کند برای اینکه برنامه عقیم سازی ۳۰۰ هزار زن بومی و فقیر را عملی سازد.

منبع: Telesur
برگردان: کبوتر سفید


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست